Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 382858 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1635 dnia: Kwietnia 18, 2017, 09:56:28 pm »
a u mnie to nawet nie ma i nigdy nie było zwyczaju, że zajączek prezenty przynosi,
a ponoć przynosi  >:(


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1636 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:13:11 pm »
Baaaardzo się cieszę z wyniku!! :oklaski:
Tak miało być:)
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1637 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:27:49 pm »
a u mnie to nawet nie ma i nigdy nie było zwyczaju, że zajączek prezenty przynosi,
a ponoć przynosi  >:(
u mnie też
ale synowa i zięć wprowadzili swoje zwyczaje, a ja je zwyczajnie zaakceptowałam, bo wnuki mają radochę  ztx
Każdy dobry zwyczaj wart jest powtarzania
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1638 dnia: Kwietnia 19, 2017, 09:28:54 pm »
Ancia, gratuluję wyniku :oklaski: Tak trzymaj!
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1639 dnia: Kwietnia 19, 2017, 10:11:31 pm »
Ojjj...trzymam, trzymam. U mnie jak zwykle sinusoida )albo ci ogłaszający konkursy tacy złośliwi są, że wszystko ogłaszają w jednym terminie). I ja, biedny szary skowronek, żeby zdążyć muszę udawać sowę....
Ale śnieg topnieje. Wiosna wróci :-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1640 dnia: Kwietnia 27, 2017, 02:48:46 pm »
Wyszłam dziś po blisko 3.godzinnym pobycie na onkologii zniesmaczona, z miną niewyraźną, sino-blado-papuziasta na licu. Czy ludzie nie wiedzą co to mydło? Czy nie kojarzą, że jak sie spocą to ubranie należy uprać?  Że ono się nie wywietrzy.
A może to jakość ubrań też ma wpływ: poliestry, wiskozy, etc.
Okropność. Wciąż czuje jakby mi wnętrze nosa zaśmiardło. Współczuję dzisiaj szczerze lekarzom, rehabilitantom....

XXI wiek, nieograniczona dostępność do środków czystości... Fujjjj

Ale i tak wyleciałam na skrzydłach: kości czyściutkie!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1641 dnia: Kwietnia 27, 2017, 03:13:46 pm »
czym są te wonne niedogodności w postaci brudu wobec czystych kości!!!
cieszę się bardzo
ztx


(znam sprawę brzydkich zapachów z opowiadań mojej Efki - ludzie nawet na umówione usg przychodzą śmierdzący)





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1642 dnia: Kwietnia 27, 2017, 03:44:19 pm »
a palacz, który ledwo co skończył ćmika, mnie śmierdzi, ciekawa jestem, czy niepalącym lekarzom też  ??? palący nie czują tego, szczęściarze  ;)
A co do potu; jedni mogą zaradzić, inni mniej i nie problem tu w myciu, praniu ciuchów, po prostu mają tak nieprzyjemny pot, że tylko tona perfum to zlikwiduje, a jak się denerwują, to się pewnie bardziej pocą  :-\
Byłabym ostrożniejsza w ocenie, nie zawsze to wina niechlujstwa

Anciu, najważniejsze, że kostki czyste  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1643 dnia: Kwietnia 27, 2017, 03:53:27 pm »
Anciu, cieszę się z Toba z tych kości!!!  :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Dziękuję Dana!  :-* Od dziecinstwa należę do osób silnie sie pocacych, stres to oczywiscie zwieksza, a od czasu gdy się zaczęła wtrącać menopauza, w ciągu kilku sekund czasem moje ubranie można wykręcać  :-\ Mój pot ma silny zapach, nie ważne, że nie jem mięsa, czosnku ani cebuli. Nie ważne co jem. Nie mogę stosowac antyperspirantów, bo nie tylko zwiekszają zagrożenie rakiem ale tez w moim przypadku błyskawicznie powodują zapalenie wezłów pod pachą, trwające wiele dni i bardzo bolesne. Perfumy? Nie likwiduja bakterii, a mój przewrazliwiony przez chemie nos szczególnie cierpi czujac jak zapach potu miesza się z perfumami. Talk? I tak nie wystarcza na caly dzień i co kilka tygodni musze go odstawic, bo tez powoduje zapalenie. Gdy jestem u siebie w domu, nie ma problemu, zmnieniam ubrania jak tylko potrzebuje. Ale gdy gdzieś wychodzą nie zawsze mam taka mozliwość  :'(
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1644 dnia: Kwietnia 27, 2017, 04:08:07 pm »
Braju, a ci pacjenci w poradniach, często w środku nocy musieli wyjechać z domu. I co z tego, że rano się czysto ubrali i umyli  :-\
Sama się nie pocę raczej i nie mam z tym problemu, jednak rozumiem tych, co ten problem mają

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1645 dnia: Kwietnia 27, 2017, 06:13:38 pm »
chyba mi nie chcecie powiedzieć, że takich - w sumie wyjątkowych - przypadków jest na świecie więcej niż ludzi pocących się normalnie?
a z opisu Anci wygląda, że musieli być w szpitalu w znaczącej przewadze...

a ja pisałam o przypadkach śmierdzących ludzi na wyznaczonym na godzinę badaniu usg - przychodzą prosto z domu i mieszkają w tym samym mieście, co gabinet, nie są też brani  z łapanki,
a wali od nich jak od menela - po prostu ciuchy są nieprane i to czuć od razu - smród spoconego kilkakrotnie ciucha jest specyficzny,
i nie ma to nic wspólnego z ewentualnym spoceniem się nerwowo w czystych ciuchach i po prysznicu




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1646 dnia: Kwietnia 27, 2017, 06:30:02 pm »
ludzie niech se bedo brudni, jak kościy so czyste  :0ulan: :0ulan: :0ulan:

A może to jakość ubrań też ma wpływ: poliestry, wiskozy, etc.

wiskoza akurat "oddycha" lepiej niż bawełna ;) zaś tanie poliestry i "skóra ekologiczna" są zaiste smrodogenne

chyba mi nie chcecie powiedzieć, że takich - w sumie wyjątkowych - przypadków jest na świecie więcej niż ludzi pocących się normalnie?


no dokładnie, chory to jest pewnie jeden na 100, reszta zwyczajnie się nie myje; ja pracuję z takim panem, który wyznaje zasadę, że mycie skraca życie, a on chce żyć bardzo długo (nie wiem po co w sumie, chyba żeby śmierdzieć innym), i pożera dużo czosnku, bo czosnek zdrowy ... na odległość jakoś nie wali mocno, ale jak podejdzie bliżej to ja mam odruch wymiotny; w dodatku wyznał mi kiedyś, że przed wizytą u dentysty nie myje zębów  :o bo on myje raz dziennie i to tylko wieczorem, nie będzie dla dentysty robił wyjątku od świętych zasad  :o chciałam powiedzieć: to tak jakby przed wizytą u ginekologa podwozia nie umyć, ale się ugryzłam w język, i tak by nie zrozumiał

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1647 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:01:32 pm »
brawo Anciu za kosteczki!! niech żyją!!! :D :oklaski:
a co do smierdziuchow to miałam do czynienia i pracując w gabinecie dentystycznym i w protezowni . MOgłabym książkę napisac co to ludzie w gębie przynoszą do dentysty, albo co mają pomiędzy sztucznymi zębami!!! brrrrrr
 inna sprawa to baby- smierdziuchy  na aerobiku. Onegdaj próbowałam się skarżyc właścicielce fitness, ale ona uważała , że to przecież wysiłek i można się spocić. OK , zgadzam się , ale jak cuchnie już w szatni bo babsko 10 raz ubiera tylez razy przepocony   podkoszulek  i mnie to doprowadza do szarpania wnętrznościami to chyba coś nie tak. Miałam pomysł by dac ogłoszenie by każda zwracała na to uwagę , by przychodzić w czystych, świeżych i by zmieniac za każdym razem, ale nie przeszło >:( widać zbyt ciężkie to było dla flejtuchów
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1648 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:45:49 pm »
Gratuluję czystych kości . :oklaski:
Natalia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1649 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:54:08 pm »
Smród na onkologii...tak pachnie strach.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat