Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 384914 razy)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1710 dnia: Maja 18, 2017, 04:46:54 pm »
Dana, liczę na sanatorium.

Ręka najbardziej dokuczała po bieganiu. Jednak ciągłe zgięcie w łokciu to nie jest to, co chłonka lubi najbardziej.


A, jeszcze jedno. Tydzięń temu byłam na badaniu pieprzyków i znamion. Muszę jednego typka usunąć. Pani dr bardzo się nie spodobał. I mnie też. Już w trakcie chemioterapii reagował: był jakby podpuchnięty i straszliwie swędział. Musze się tylko zdecydować czy wycinkę robić w przychodni czy na onkologii.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1711 dnia: Maja 18, 2017, 07:04:24 pm »
Ja tak Agawa nie mam tylko 2 wartowników,ale ta ręka jest całkiem inna niż druga, jakby słabsza i też muszę ją wieczorem masować, bo w dole łokciowym i pod pachą robią się takie,, buły''. Na szczęście to lewa ręka i daję radę pracować.  ;D
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1712 dnia: Maja 18, 2017, 07:13:26 pm »
Ja mam 3 wartowniki usunięte.Do teraz nie mam kłopotów ( odpukać),może dlatego,że to lewa ręka  nie czuję równicy.Moze zadziałała rehabilitacja zaraz po operacji?? Nie wiem.
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1713 dnia: Maja 18, 2017, 08:18:45 pm »
mój operator sięgnął mocno pod pachę. Wyciął aż 18. Jeden był zajęty. I póki co ręka słabsza, ale na szczęście obrzęk nigdy nie był większy niż 3,5 cm róznicy na obwodzie.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1714 dnia: Maja 18, 2017, 09:37:23 pm »
3,5 to całkiem dużo, choć to może być tak naprawdę mniej, bo ręcy z natury nie są takie same (moja zdrowa jest grubsiejsza od "chorej' na ten przykład)
mi dłoń czasem "puchnie" (cudzysłów, bo nie jest to dosłowne puchnięcie, tylko rano jakby ociężała jest) podczas snu, czyli wtedy kiedy se odpoczywa  >:( dlatego wciąż śpię w rękawiczce i wtedy jest git
teraz dostępne są też nowe rękawy mobiderm, wygodniejsze niż bandaże, cena powala, bo z rękawiczką to ponad 400 zł, ale terapia uciskowa to chyba póki co najbardziej skuteczna metoda

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1715 dnia: Maja 19, 2017, 12:50:56 am »
 Ja różnicy w obwodzie nie mam, tylko takie właśnie ,,puchnięcia",jak pisze Aquila .Buła pod pachą i coś co wygląda jak cellulit w dole łokciowym pojawiają się niezależnie od oszczędzania czy  nieoszczędzania ręki, na szczęście lewej. Mam też czasem w tej ręce mniejszą ,,moc',ostatnio zamiast odcedzić  ugotowane ziemniaki wywaliłam je do zlewu bo lewa ręka nie sprostała prawej. 
Domownikom się nie zwierzałam, zlew był czysty,zjedli wdzięczni że coś upichciłam. ::((
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1716 dnia: Maja 19, 2017, 10:48:38 am »
Wciąż sypiam z klinem.  ztxNie trzymam cały czas reki na nim, ale skubany jest skuteczny. Reka słaba. Ostatnio z trudem trzymałam w niej komórkę filmujac przez minutę.

Aaaaa najważniejsze: jadę do Polanicy
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1717 dnia: Maja 19, 2017, 11:12:21 am »
Super, gratulacje  :oklaski:
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1718 dnia: Czerwca 15, 2017, 01:35:30 pm »
Mnie tu prawie miesiąc nie było????  :o  A przecież codziennie na forum jestem!

Syn nam dorasta. Usamodzielnia się. Szkoda, że poza domem (wyprawy z chłopakami na hulajnogach na skatepark w centrum miasta. No nie takie znowu ścisłę centrum, ale miejsce obok amfiteatru, gdzie miał być opolski festiwal piosenki polskiej w Kielcach ;-) ). Zbliża się kolejny koniec roku. Średnia słabsza. Fuksem załapie się na czerwony pasek na świadectwie (zamiast 2 czerwonych na kopercie).

W tym tygodniu oglądałam w kompie zdjęcia. Natknęłam się na Atojkowe.... Jeju...We wrześniu na warsztatach...nigdy bym nie przypuszczała, że za 5 m-cy nie będzie Jej już z nami... Przed wielkanocą kontaktowałam się z S. Powiedział, że zadzwoni na dłuższe pogaduchy... Wciąż czekam...

Wczoraj, czekając na wizytę u dr od rehabilitacji, zajrzałam do pani dr Siołek.  Inni lekarze powinni się od niej uczyć komunikatywności, empatii.

Dzwoniłam do Polanicy, ale nie ma już pokoi jedynek. Chłopacy wciąż nie mogą uwierzyć, że opuszczę ich na 24 dni :-)

W tym roku ślimaki znów opanowały ogródek. I w ogóle jakiś słaby ten rok: zasiana rzodkiewka w ogóle nie zawiązała korzeni tylko poszła w nać i kwiaty, dymka nie wyrosła, żadna sałata nawet nie wzeszła. Zasiałam sobie pod domem takie wielkie słoneczniki. Wszystkie wzeszły. 12. Jak mnie cieszyły, że pod murem w słoneczku tak szybko rosną. Aż nadszedł dzień koszenia i teściowa ścięła 10 z nich. Dwa ostatnie po deszczu zeżarły ślimory...

Idą wakacje. Miały być wyjazdy weekendowe. Ale jakoś mi się nie chce nic planować. No w końcu nie tylko ja miałam jeździć  >:(

Rozkręciłam się. Rowerowo. Przejechane w tym roku blisko 650 km. Do celu, czyli 2017 sporo brakuje. Ale ... cel możliwy do osiągnięcia.

Buziaki dla wsiech!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1719 dnia: Czerwca 15, 2017, 02:23:57 pm »
i z wzajemnością  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwca 15, 2017, 02:39:05 pm »
synuś  dorasta, to i mama może wybyć do sanatorium - ciekawe kto będzie bardziej tęsknił  ;D

słoneczników odżałować nie mogę! a rowerowe wyczyny podziwiam!

i a'propos wspomnień: wczoraj, zupełnie nie wiem dlaczego, czytałam nasz wątek powitalny od początku...ech...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwca 15, 2017, 02:50:31 pm »
  ciekawe kto będzie bardziej tęsknił  ;D

Już wiem kto. Mam w sobie coś z kota. Lubię chodzić własnymi ścieżkami i duże dawki samotności... Chyba dlatego nieco żałuję, że jednak jedynki nie będzie...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1722 dnia: Czerwca 15, 2017, 04:31:18 pm »
ja też lubię pobyć sama z sobą  :P

Dzwoniłam do Polanicy, ale nie ma już pokoi jedynek.
To można w Polanicy rezerwować wcześniej jedynki?  ::)
Mnie powiedzieli, gdy dzwoniłam w sprawie jedynki do sanatorium w Wysowej, że nie ma rezerwacji, decyduje kolejność przyjazdu

 :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwca 15, 2017, 05:44:07 pm »
Beciu, wychodzi na to, że można. Ale ... kto pierwszy ten lepszy.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwca 15, 2017, 07:03:14 pm »
no właśnie  :P  ;)
dlatego mam zamiar jechać tam dzień wcześniej, zadzwonić i zarezerwować prywatnie jedynkę na dobę i zostać już w niej, bo przecież będę wtedy pierwsza w kolejce rano do przyjęcia  :P
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."