Autor Wątek: betty - nowe odliczanie..  (Przeczytany 253986 razy)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #315 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:21:14 am »
Dzięki dziewczyny  :-*
I wiem, naprawdę, że mnie wspieracie. Do tego czasem niepotrzebne słowa.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #316 dnia: Stycznia 12, 2016, 11:23:58 am »
Dziewczyny, zwłaszcza z Warszawy.
Znacie sklepy, gdzie jest duży wybór egzotycznych owoców?

Chodzi mi konkretnie o owoc o nazwie graviola, inaczej flaszowiec miękkociernisty.
Może to kolejna bajka z mchu i paproci, a może nie.
Tato rozmawiał ze swoim bratem, który mieszka w Wiedniu. Jego sąsiadowi owoc ten bardzo pomógł w walce z dziadem.

Poczytałam trochę w internecie. Oczywiście odsiewam ziarno od plew, ale chyba chciałabym spróbować.
W necie są dostępne do kupienia soki, kapsułki i proszzek z gravioli, ale to jednak nie to samo.

Podobno to nietrwały owoc, ale różne przecież sprowadzają.

Możecie? Sprawdzicie?
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #317 dnia: Stycznia 12, 2016, 11:33:06 am »
Sok z gravioli kupiła mi kiedyś córka, smak beznadziejny.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #318 dnia: Stycznia 12, 2016, 07:10:49 pm »
Graviola czyli guanabana... To prawda, że jest skuteczna w walce z rakiem. tylko... skutkiem ubocznym wysokiej dawki stosowanej w leczeniu raka jest choroba Parkinsona i dlatego lek nigdy nie przeszedł pełnych badań klinicznych. To nie wiem co "lepsze".  ::((  W normalnych ilosciach jednak nie zaszkodzi  O0

Owoc jest smaczny pod warunkiem, że jest dojrzały, więc podejrzewam, że jesli jest dostepny w Europie to raczej został zerwany przedwczesnie i bedzie żylasty i n ezbyt słodki. Nie wolno rozgryzać nasion, są trujące! Najsmaczniejszym sposobem zjedzenia takiej nie calkiem dojrzałej gravioli jest usuniecie pestek i zmiksowanie miąższu z mlekiem (można przecedzic włokna).

Myslę, że w sklepach w Polsce pewnie można kupić suszone liście, którym brakuje powabu i słodyczy, są jednak równie skuteczne medycznie. My ich uzywamy przy chorobach trawiennych
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #319 dnia: Stycznia 12, 2016, 07:51:58 pm »
Braju, a Twoim zdaniem sproszkowana kora lub liście? W necie piszą, że mają te same właściwości co owoc
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #320 dnia: Stycznia 12, 2016, 08:02:18 pm »
O tym owocu nigdy nie słyszałam, i nie widziałam go w sklepach, gdzie bywam - ani bazarek-lux dla bogatych (zaglądam hobbystycznie  >:D), ani Auchan, ani PIotr i Paweł.
Za to ostatnio wiele usłyszałam o granatach, ale sokach. Ponoć wiele osób sprawadza całe skrzynki i piją, piją. To znalazłam - http://www.zwrotnikraka.pl/sok-z-granatu-dzialanie/

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #321 dnia: Stycznia 12, 2016, 08:05:07 pm »
O soku z granatu też słyszałam.W Piotrze i Pawle można kupić
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #322 dnia: Stycznia 12, 2016, 08:12:32 pm »
graviole to albo w sklepach zdrowotnościowych albo z internetu, koleżanka mi kiedyś o tym mówiła
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #323 dnia: Stycznia 12, 2016, 08:14:04 pm »
Braju, a Twoim zdaniem sproszkowana kora lub liście? W necie piszą, że mają te same właściwości co owoc

Za szybko napisałam, bo chciałam się z Tatą podzielić informacjami od Ciebie.
Pięknie dziękuję.

Znajomi tego chorego wsiedli po prostu w samolot do Turcji, przywieźli owoce, które on potem zjadł.
Zmiany cofnęły mu się szybko.

Ja nie wiem, ale przykład kogoś, kogo osobiście znają moi krewni i kto wyzdrowiałi, podziałał na mnie.

Zaraz poczytam o granatach, dzięki  :-*
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2016, 08:15:59 pm wysłana przez betty »
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #324 dnia: Stycznia 12, 2016, 08:21:40 pm »
owoców też nie widziałam nigdy nigdzie

tu: http://owocezdzungli.pl/category/348578/graviola.html można kupić miąższ, ale nie wiem czy toto coś godne zaufania

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #325 dnia: Stycznia 13, 2016, 12:33:19 am »
Może Little India w Warszawie miewa, o ile jeszcze istnieje... Tylko nie wiem czy guanabana rośnie też w Indiach. Sle sitaphal jest z tej samej rodziny roslin, więc podejrzewam że ma te same właściwości. Sitaphal mogą czasami mieć. Była też kiedys hurtownia indyjska pod Warszawą, co sprowadzała świeże owoce z Indii, ale zabijcie, a nie pamietam adresu  :-\

Guanabana dobrze się mrozi, może zatem być w sprzedaży w takiej postaci, może w hurtowniach w ktorych zaopatruja się producenci soków czy lodów

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #326 dnia: Stycznia 14, 2016, 07:16:17 am »
Betti ja brałam Graviole w kapsułkach 2 lata temu ,po zakończonej chemii Latek(bo ona wtedy zamawiała ,ze Stanów tam jest jako suplement diety ) się nawet pytała profesora czy mogę odpowiedzial ze tak tylko tej firmy
bardzo szybko się zregenowalam i wyniki wtedy.
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #327 dnia: Stycznia 14, 2016, 12:27:14 pm »
Ja mam grawiole w soku i zastanawiam się czy pić czy nie pić. Niby 50 - tka dziennie na czczo wystarcza. Mam jeszcze zrobiony sok z papryczek habanero i oleju lnianego. Piecze strasznie więc tylko łyżeczkę dziennie zapijam mlekiem.
Nie wiem czy te ,,cuda,, działają, ale podświadomość i wiara że działają sprawi, że będziemy zdrowe klempy  xhc
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #328 dnia: Stycznia 14, 2016, 01:34:35 pm »
... taką GRAVIOLĘ dostałam w Ciechu od nanet. Z prośbą ... żebym to brała!!!

Włożyłam ją do walizeczki z narzędziami i ... chyba czekam, aż mi się przeterminuje  :P.
Jak ją się powinno przyjmować? (ile razy dziennie)

Podpowiedzcie  :)

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #329 dnia: Stycznia 14, 2016, 01:50:49 pm »
Ja brałam 2 razy dziennie po kapsułce,ale wtedy byłam po leczeniu,więc najlepiej zapytaj się nanet, tylko nie za dużo sasky ,aby nie obciążyła Ci wątroby.Pytałam się ostatnio mojej onko o graviole i estry kwasów omega 3 czy przy chemii mogę przyjmować,odpowiedziała że jedno z tych i uważać jak by się pojawiły bóle żołądka lub wątroby.Więc na razie piję sok z granatu i jak jest gdzieś w promocji to jem owoc. ;)
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)