Autor Wątek: betty - nowe odliczanie..  (Przeczytany 253930 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #660 dnia: Marca 24, 2016, 06:50:26 am »
Służba zdrowia działa faktycznie kiepsko.U mnie lekarz ( a może pielęgniarki) pilnowały takich spraw .Ja się tylko dowiedziałam kiedy mam się zgłosić
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #661 dnia: Marca 24, 2016, 07:00:04 am »
Ja nie mam takich problemów. Dalej będę chwalić Bydgoszcz. Jeśli lekarz kieruje mnie na badania, to ekg, prześwietlenie, badanie krwi mam z automatu (innych na razie nie potrzebowałam, no echo serca ale to inaczej załatwiamy), nie muszę się rejestrować, idę wtedy kiedy chcę/muszę. Inne (echo serca), jeśli są kolejki, to na tyle wcześniej dostaję skierowanie abym badanie miała na czas. Czyli można.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #662 dnia: Marca 24, 2016, 07:23:50 am »
Oczywiście ,że można Lulu ,to kwestia chęci i organizacji.Będąc teraz na badaniach ( Rtg,mammo,usg piersi,usg brzucha) zajęło mi 1 godzinę.U onko z badaniem krwi byłam 30 minut.To tylko kwestia organizacji.
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #663 dnia: Marca 24, 2016, 06:50:51 pm »
jednej rzeczy nie rozumiem jak ma pacjent się po operacji sam rejestrować  ::)
moja onka wszystko to sama załatwiła z lekarzem radiologiem i tylko musiałam się do niego zgłosić co by wszystko poustalać 
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #664 dnia: Marca 25, 2016, 02:31:26 am »
Chyba mi to mocno w głowie siedzi, bo pół nocy śniło mi się, że się błąkam po labiryntach i szukam tej radioterapii..   ::((
Obudzilam się zmęczona.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #665 dnia: Marca 25, 2016, 07:15:39 am »
Hehe tak działa podświadomość. Ja dzis wracam do domu do mojego pieska i tak to wczoraj przeżywałam ze mi się stadami snily. Tak jest jak o czymś intensywnie myślimy. Czasami bywa tak ze snia nam się te emocje odlegle w czasie i wtedy nie wiemy dlaczego taki sen skoro nic mi się takiego nie przydarzylo ;D
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #666 dnia: Marca 25, 2016, 07:50:25 am »
mnie się nad ranem sniło , że wyciągałam sobie włosy z głowy!!!
mam nadzieję ,ze to tylko efekt wieczornego stresu ,który wprawdzie nic z włosami nie miał wspolnego
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #667 dnia: Marca 25, 2016, 08:45:09 am »
mnie się nad ranem sniło , że wyciągałam sobie włosy z głowy!!!

no popacz....a powinnaś zęby :P >:D :D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #668 dnia: Marca 25, 2016, 08:48:42 am »
 xhc xhc
Natalia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #669 dnia: Marca 25, 2016, 09:31:05 am »
mnie się bardzo dużo śni, bardzo intensywnie, sugestywnie, w kolorach i czasem z poczuciem zapachu. Kiedyś już nawet myślałam,że trza by zapisywać, czasem to tak niestworzone pomieszane sprawy, że scenariusze abstrakcyjnych filmów z tego mogły by być. bardzo często śniły mi się zęby, najczęsciej że mam je luzem w buzi :(, i był taki dzień, zresztą moje urodziny, kiedy pół jedynki górnej leczonej przewodowo....miałam luzem w buzi! było to podczas miesięcznego pobytu nad morzem z małymi jeszcze dziećmi. Trzy tygodnie byłam tam szczerbata :(.
Betty, nie dziwię się, że śni Ci się labirynt do radio, życzę zmiany "tematu" snów na znacznie przyjemniejszy  :-*
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #670 dnia: Marca 25, 2016, 10:06:14 am »
Kolorowe sny mają osoby o dużej dozie wyobraźni i osoby inteligentne.Brawo Danusiu
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #671 dnia: Marca 25, 2016, 10:44:23 am »
Ja bym wolala nie mieć snów.
Albo ich przynajmniej nie pamiętać, bo zwykle niefajne są, za to bardzo rzeczywiste.

Taka myśl przyszla mi do głowy, że moze te kolejki są dla osób, które chcą być na radioterapii stacjonarnie, bo trzeba im miejsce zapewnić.
A ja zamierzam dojeżdżać.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #672 dnia: Marca 25, 2016, 11:17:59 am »
betty, w Gliwicach (ale te ponad 10 lat temu) kolejki były rano i dopołudnia. Przyjeżdżali pacjenci z całego Śląska przywożeni przez karetki- busy, do tego pewnie i "stacjonarni" i indywidualni. Ja po pewnym czasie zamiast karetką, dojeżdżałam sama w godz. ok12-at, 13-ta i załatwiałam lampki w kilkanaście minut. Może też będą takie "dziury" i obczaisz jakieś godziny bez tłoku.
Fakt, że teraz już inne czasy...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #673 dnia: Marca 25, 2016, 11:28:27 am »
Betty, niefajny sen, męczący. Nic dziwnego, że nie odpoczęłaś w nocy  :-*
Mam nadzieję, że w Święta będziesz miała trochę odpoczynku, trochę radości, ukojenia. A jeśłi lampki będą miały być, to z pewnością znajdzie się dla Ciebie miejsce; nie wyobrażam sobie inaczej  :-*

A dla tych, które mają inne sny niż barwne, wieloakcyjne, lub ich nie mają (czyli raczej ich nie pamiętają) powiem, że śnienie nie ma nic a nic wspólnego z inteligencją oraz całkiem niewiele z wyobrraźnią ;) (Natalio  :-*)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #674 dnia: Marca 25, 2016, 01:00:17 pm »

A dla tych, które mają inne sny niż barwne, wieloakcyjne, lub ich nie mają (czyli raczej ich nie pamiętają) powiem, że śnienie nie ma nic a nic wspólnego z inteligencją


Chwała Bogu 8)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)