Autor Wątek: Świat Moniki  (Przeczytany 19645 razy)

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Świat Moniki
« dnia: Października 11, 2015, 10:02:11 am »
Witajcie, chciałam napisać coś o sobie.
Mam na imię Monika, mam 34 lata, dwójkę dzieci, męża i psa. ztx
W lutym tego roku znalazłam guzek, po badaniach okazało się że to wieloogniskowy rak piersi z inwazją na naczynia limfatyczne i przerzutami na 2 węzłach. Na początku maja przeszłam mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją. Potem przeszłam chemioterapię a niedawno zaczęłam hormonotarapię .Będę teraz miała badania i wszystko się okaże.
W tej chwili skupiam się na ogarnięciu mojego życia , które rak wywrócił do góry nogami :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #1 dnia: Października 11, 2015, 10:04:03 am »
witaj  :0ulan: :0ulan: :0ulan:

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2015, 10:13:52 am »
:oklaski: no wywraca ale potem żyjemy pełniej, mocniej jakby  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2015, 10:14:39 am »
Dziękuję za miłe przywitanie i tu i wątku przywitaj. Jestem na forum nowa ale zaczyna mi się tu podobać! Dotychczas udzielałam się na innym forum ( amazonki.net ) i otrzymałam tam wiele wsparcia. Coś czuję ,że na tym forum będzie podobnie. Nie będę ukrywać ,że jednak bardzo dużo daje mi kontakt z innymi kobietami z rakiem piersi, bo Wy najlepiej rozumiecie!

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #4 dnia: Października 11, 2015, 10:21:41 am »
oooo majowa jesteś - tak jak ja :) ale mój rakowy maj był w 2008
po operacji i leczeniu pozbierałam się bardzo szybko :)
da się to wszystko ogarnąć, uwierz mi ;)
jakby co, to my tu wszystkie wespół_wzespół postaramy się pomóc
ino daj cynk
widzę, że jedna z forumowej młodzieży już Cię wyhaczyła ;)

poczytałam trochę Twojego bloga, wieczorkiem  "przerobię" resztę :)





 
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #5 dnia: Października 11, 2015, 10:26:11 am »
Chciałabym poprosić Was o małą przysługę, ponieważ mam wizytę u onkologa za tydzień chciałam zapytać jakich badań kontrolnych po skończonej chemioterapii powinnam się domagać? Podczas prawie całej chemioterapii przewinęło się kilku lekarzy, nie było jednego stałego bo był sezon urlopowy. Więc słabo to wychodziło. Na samym końcu chemii w końcu pojawiła się lekarka, której postanowiłam zaufać. Ale biorąc pod uwagę to, że nasz fundusz zdrowia ogranicza nasze prawo do badań, a raczej je ogranicza stosuję zasadę ograniczonego zaufania do lekarzy. Dlatego chcę sama zadbać o swoje sprawy. I rady od Was byłyby bardzo pomocne

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2015, 10:28:14 am »
To miło,że czytasz. Piszę bo to taka terapia dla mnie. Bardzo pomaga tak jak rozmowa tyle,że w rozmowie nie zawsze potrafię tak ubrać w słowa to co czuję, łatwiej się pisze...

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #7 dnia: Października 11, 2015, 10:42:38 am »
z tego co pamiętam to   trzeba zrobić całą biochemię krwi; ja zrobiłam chyba po ok. 3 miesiącach usg jamy brzusznej

nasz forumowy ekspert dr Robert Wiraszka odpowiadając na pytanie (podobne do Twojego) pisał, iż najważniejsze jest obserwować swój organizm, oceniać jego stan ogólny i niepokojące objawy zgłaszać lekarzowi prowadzącemu; chyba pisał jeszcze, że można zrobić scyntygrafię kości


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2015, 10:47:41 am »
Moniko :) jak chcesz dopisać coś do swojego posta a nie minęło jeszcze 10 minut możesz skorzystać z opcji "modyfikuj"

a standardowe badania kontrolne po leczeniu to mammografia, usg piersi raz w roku - jako, że jesteś po rekonstrukcji możesz upomnieć się o rezonans  ponadto jeszcze rtg klatki piersiowej i w zasadzie to już wsio reszta zależy od lekarz prowadzącego, jedni dają skierowania na dodatkowe badania (typu usg jamy brzusznej, czy marker raka jajnika) inni nie,

 ja dodatkowo robię sobie jeszcze, przynajmniej raz w roku usg dowcipne i cytologię
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2015, 10:52:36 am »
noooo Anioł, te badania, o których piszesz, to coroczny standard  :)
wydawało mi się, że mika dopytywała o badania bezpośrednio po leczeniu ;)

aaaaaaaaaaaa mika, pamiętaj też o  dobrym_zdrowym odżywianiu (noooo tak wiesz, bez przesady, ale czipsy, czekuladki i cukierki odstaw ;)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2015, 10:54:12 am wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #10 dnia: Października 11, 2015, 11:06:04 am »
Witaj Moniko  :0ulan: Cieszę się, że od razu założyłaś własny wątek :) Lubię, gdy od razu mogę tak, hm… ;), jakby w skupieniu poznawać nową siostrę od piersi  :-*

W tej chwili skupiam się na ogarnięciu mojego życia , które rak wywrócił do góry nogami :)

Chyba dokładnie tak miała każda z nas. Raczysko zatrzymuje nas, zatrzymuje świat dookoła i karze zająć się tym, co najważniejsze. Wiele z nas po okresie szoku spowodowanym myślą: "ale jak to mnie mogło spotkać?" - przeorganizowuje siebie i po jakimś czasie może powiedzieć: 'jest inaczej, ale jakby nawet lepiej'. Życie jakby nabiera esencjonalności, może kolorów, może nawet staje się bardziej cenne.
Trzymaj się Kobieto dzielnie. I pisz do nas :) Pisanie pomaga na wiele :) Jakby łatwiej mierzyć się i z kolejnymi etapami leczenia, kolejnymi badaniami, ale i zwykłymi przeciwnościami życia.
Raz jeszcze - witaj na fiolecie  :-*

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2015, 11:09:47 am »
Co do diety, przybyło mi parę nadprogramowych kilogramów po leczeniu taksanami, wyniki krwi nie są zachwycające. Zastanawiam się nad dietetykiem, który ułożyłby mi dietę . Nie mam na myśli zwykłej diety odchudzającej. Przede wszystkim chcę wzmocnić organizm.
Dzięki za odzew,  xhc xhc xhc
TOJKA dobrze zrozumiałaś, interesują mnie badania kontrolne po skończonej chemii. Podczas leczenia nie miałam praktycznie żadnych białych krwinek, a czerwone też drastycznie spadały, miałam przetaczaną krew itp. W tej chwili dalej nie są w normie, mało ich... Te badania o których wspominałyście zrobię, ale chodzi mi też o sprawdzenie skutków działania na mój organizm cytostatyków bo niepokoją mnie w szczególności te białe krwinki.

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2015, 11:12:21 am »

ale czipsy, czekuladki i cukierki odstaw ;)


 :o :o a ja zajadałam jak był smak i tera tyż
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2015, 11:12:43 am »
Nie wiem, co tak naprawdę jest w standardzie, bo co kraj to obyczaj, ale ja przez trzy lata po chemii miałam co pół roku usg piersi, blizny, dołów pachowych i jamy brzusznej i badania laboratoryjne (tzw. panel onkologiczny), raz do roku mammo (ponieważ teraz mam oba silikony, to rezonans). Teraz to wszystko raz w roku. Rtg też robię co roku, ale w poradni chorób płuc, więc onkologom przekazuję karteczkę ;), ale chyba też by kierowali. Pytają regularnie o ginekologa, zwłaszcza że jestem na hormonoterapii, więc tego też staram się pilnować.

Witaj u nas :welcome:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #14 dnia: Października 11, 2015, 11:16:01 am »

ale czipsy, czekuladki i cukierki odstaw ;)

:o :o a ja zajadałam jak był smak i tera tyż
się  nie przyznawaj, bo Cię zlinczują ;D
po skończonym leczeniu najbardziej smakowało mi ptasie mleczko i batoniki /mniam
o lodach nie wspominam, bo to mi zostało do tej pory (ale lody to zdrowe są, c'nie :D  )
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym