Autor Wątek: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja  (Przeczytany 7173 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« dnia: Grudnia 21, 2013, 01:22:04 pm »
Hejka z opisem pobytu tutaj wyniosłam się z innych wątków. W przyszłości, gdyby ktoś chciał się tu wybrać, będzie miał informacje z pierwszej ręki, choć niekoniecznie obiektywnej :-\
Na razie jest ok. Rono gimnastyka przy plaży, po śniadaniu gimnastyka w basenie. A potem masaż górnej części pleców. Teoretycznie są tylko dwa zabiegi, ale jest sympatyczna pani i poćwiczyłam jeszcze na dwóch przyrządach, które są dla amazonek dopuszczone. Poza tym ta sama pani obiecała, że specjalnie zajmie się mną i mężem, by wyrehabilitować rękę. Na turnusie ludzi jest ca. 60. Taka rodzinna atmosfera myślę się wytworzy. Są chętni na kije. Do woli można też być na siłowni.
Jak będzie się sytuacja rozwijać będę się z Wami dzielić wrażeniami. Póki co jestem zadowolona :)
Zamiast przy kuchni biegam na bieżni lub z kijami, ha, ha  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2014, 04:48:34 pm »
Pora na ocenę pobytu w Anastazji. Pominę towarzystwo i część rozrywkową (z tym było nie najgorzej, ale nie o to tam chodziło). Rehabilitacja beznadziejna. Jedna rehabilitantka i jej pomocnik do obsługi sporej grupy.
Sprzętu trochę było, pani nawet przeszkolona w drenażu limfatycznym, ale co z tego kiedy nie ma na to czasu. Bardzo współczułam rodzicom, którzy przyjechali z Rudy Śląskiej z synkiem, który miał porażenie mózgowe. (a Anastazja chwali się, że przyjmuje z takim schorzeniem). Nie mogli się doprosić miksowanego jedzenia (innego chłopiec nie mógł jeść). Zapisany hydromasaż w basenie o głębokości 1,4 m (a chłopiec miał 1,1 m). Żadnej indywidualnej gimnastyki (mimo, ze sprzętu do tego było sporo i sala gimnastyczna dobrze wyposażona). Ale nie miał kto tego robić. Nie rozdwoi się jedna rehabilitantka. :0ulan:
Ciekawa jestem, czy ośrodek dostaje dofinansowanie z Pefronu na osoby niepełnosprawne. Właścicielka żądała ksera orzeczenia o grupie. Bo jeśli nie ma dofinansowanie, to mogłabym powiedzieć, że za zapłacone 1650 zł usługa nie najgorsza i do tego leczenie klimatyczne. Jeśli jednak jest dofinansowanie Pefronu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych, to jawne złodziejstwo i całkowity brak kontroli ze strony Pefronu.  xhc
myślę, że na tej zasadzie działa większość ośrodków, które są na liście prowadzących rehabilitacje osób niepełnosprawnych i bez pokrycia w tym co oferują, mają wpisane wszelakie schorzenia. :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2014, 08:35:47 pm »
Jeśli jedzie sie prywatnie na turnus rehabilitacyjny, to chyba dofinansowań z Pfronu ośrodek nie dostaje. Otrzymuje je jedynie wtedy,gdy turnus jest załatwiany przez PCPR - wtedy jest dofinansowanie z Pfronu
Aby móc przyjmować osoby niepełnosprawne na turnusy (ośrodkom opłaca sie najbardziej jak przyjeżdżają grupy) dany ośrodek musi uzyskać wpis organizatora turnusów rehabilitacyjnych. Taki wpis ośrodek otrzymuje od wojewody i jest on przyznawany na czas określony.
WARTO więc opisać całą sytuację (o niekompetencji ośrodka) i wysłać do odpowiedniego wojewody skargę.
Ludzie jednak narzekają tylko, a nic nie działają, aby takie ośrodki zniknęły z listy.

Uważam, że nie ma co eksperymentować i trza jeździć do ośrodków polecanych przez znajomych lub czytać dokładnie opinie

 
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2014, 08:59:50 pm »
Ciekawam Dana, czy to ruszysz.
Ja bym się jednak pokusiła.
Nie jest to w porządku, zwłaszcza mi tego dziecka żal.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2014, 10:34:53 pm »
Taka skarga miałaby sens, jeśli do osoby niepełnosprawnej dopłaca np. Pefron i właściciel ośrodka niewłaściwie wykorzystuje te pieniądze. Bo cudów nie ma. Za 1650 (mieliśmy pokój lux) lub 1550 przy zwykłym pokoju, pobycie 14 dni z pełnym wyżywieniem, świętami i sylwestrem, to wg mnie na rehabilitacje nie zostaje. I właściciel zatrudnia jedną rehabilitantkę na umowę zlecenie za 1800 zł na miesiąc, która to pani była też KO. Były dnie, ze pracowała od rana do późna wieczór. A szyld, że turnus rehabilitacyjny zapewnia ośrodkowi frekwencję ToJka ma rację, że jeśli ktoś oczekuje od takiego turnusu rehabilitacji, to powinien jechać tylko do sprawdzonych ośrodków i wydaje mnie się, że za większą kasę.
Dofinansowanie, o którym pisze ToJka to jest gdy PCPR ma fundusze i gdy się kwalifikujesz i jest to ta sama kwota, która ja płaciłam prywatnie jadąc bez dofinansowania. Mnie chodziło o jakieś dodatkowe dopłaty na rehabilitację :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2014, 10:50:34 pm »
Dana, ale właśnie to, że ośrodek jest wpisany na listę ośrodków, w których odbywają się turnusy rehabilitacyjne, powinno zagwarantować TOBIE i TEMU DZIECKU pełną obsługę rehabilitacyjną.
I nie ma znaczenia czy jedziesz prywatnie, czy z dofinansowaniem z PFRON.
Wczasy a turnus rehabilitacyjny to dwie zupełnie inne sprawy - ja bym nie odpuściła, nie lubię, gdy moim kosztem ktoś nabija sobie kabzę.
Niecałe dwa lata temu amazonki wezwały kontrolę z departamentu ZUSu, ponieważ w ośrodku, w którym miały otrzymać konkretną rehabilitację, personel sie obijał: brak sprzętu dla amazonek, zabiegi przeprowadzane w krótszym czasie, jedzenie nie spełniające wymogów itp. Ośrodek ten (pomimo, że luksusowy i w bardzo dobrym miejscu)  nie otrzymał w następnym roku zezwolenia na rehabilitację. Może to ich czegoś nauczyło, się okaże  ;)



operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2014, 11:09:45 pm »
ToJka masz rację. Tylko jeśli nikt nie dopłaca, to zatrudniając fachowych rehabilitantów i odpowiednia ich ilość, przy tej opłacie, o jakiej pisałam, poszedłby właściciel z torbami. Zwykłe wczasy bez rehabilitacji tyle samo kosztują w podobnym ośrodku. Dlatego ja najpierw muszę dotrzeć do informacji, czy taki ośrodek ma jakieś dofinansowania, czy tylko ich atutem jest wpisanie na listę, a ta z kolei zapewnia mu frekwencję. :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Turnus rehabilitacyjny Mielno Anastazja
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2014, 11:28:23 pm »
ależ Dano, znam ośrodki, w którym ceny są nieznacznie wyższe od tych, które Ty płaciłaś
rehabilitacja jest perfekcyjna - obojętnie czy ktoś jest prywatnie czy z dopłatą, jest na tych samych warunkach - ci sami rehabilitanci, ci sami lekarze, to samo jedzenie, takie same pokoje

Skoro płacisz za turnus rehabilitacyjny - wymagasz rehabilitacji, a nie tylko wczasów.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym