Amazonki > Niepełnosprawność

Stopień znaczny a możliwość pracy

(1/3) > >>

renifer:
Piszę w imieniu koleżanki. Ma teraz stopień znaczny z tytułu drugiego starcia (wcześniej umiarkowany), pracuje od jakiegoś czasu na umowę-zlecenie po kilka godzin dziennie, oprócz tego ma przyznaną rentę. Przy rencie ponoć pracować może, dopóki nie zarabia powyżej określonej kwoty.
Tyle że na orzeczeniu ma napisane, że jest niezdolna do pracy (mówiła na komisji, że cały czas pracuje).
W robocie jej mówią, że w tej sytuacji nie może dalej pracować. Czy tak jest rzeczywiście? Koleżanka jest w trakcie chemii, ale czuje się dobrze.

oooAncia!:
Decyzję podejmuje lekarz medycyny pracy - mam dokładnie to samo ;-)

W orzeczeniu orzeknięto, że mogę pracować jedynie w warunkach ochronnych. ZUS (w orzeczeniu rentowym), że jestem tylko częściowo niezdolna.

Spójrz na koniec artykułu (trzeci akapit od końca) http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/niepelnosprawny-na-otwartym-rynku-pracy-jakie-ma-prawa

renifer:
Ancia, ja też jak miałam znaczny, to miałam napisane o tych warunkach pracy chronionej i to nie było przeszkodą, przez jakiś czas pracowałam. Natomiast ona ma ponoć "całkowicie niezdolna do pracy".

TOJKA:
od swojego lekarza (np onka) bierze się zaświadczenie, w którym jasno i wyraźnie jest napisane: "nie widzę / nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy"
z tym zaświadczeniem i skierowaniem z zakładu pracy idzie się do lekarza medycyny pracy - to on ocenia stan zdrowia i warunki zatrudnienia i daje/lub nie zdolność do pracy

stopień znaczny NIE JEST przeciwwskazaniem do podjęcia pracy

suchal:
Właśnie skończyłam rozmawiać z koleżanką, która ma rentę- "całkowicie niezdolna do pracy"- czyli po staremu drugą grupę(?) i pracuje. Dostała od lekarza medycyny pracy pozwolenie. Ja tego nie kumam, ale podobno tak można. W ZUSie Jej powiedziano, że może pracować.

Ale tu chyba mowa o niepełnosprawności? tak, stopień znaczny

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej