Autor Wątek: Pęczotto  (Przeczytany 1987 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Pęczotto
« dnia: Października 24, 2015, 03:24:03 pm »
Dzis udało mi się stworzyć naprawdę  pyszne danie ( wczoraj troszkę mnie zainspirował pan Polan):
 
udusić, podsmażyć  pokrojoną cebulę na ( użyłam masła klarowanego) patelni
wsypac umytą kaszę pęczak( na oko wszystko robiłam) i prażyć kilka minut z cebulką ciągle mieszając
 dolewać po trochu bulionu, który w międzyczasie  się gotuje ( włoszczyzna z liściem laurowym, pieprzem, zielem ang.), jak odparuje, uzupełniać
jak kasza mięknie wrzucić przyprawy jakie się lubi, dałam kurkumę, ostrą i słodką paprykę, czosnek, tymianek, rozmaryn, lubczyk, zioła prowansalskie, dalej podlewać
cukinię obrać, pokroić i szybko usmażyć na patelni, zdjąć, można też ( nie miałam i żałowałam)dynię
 a dla mięsożerców (  w zamrażarce  był  kotlet z indyka , niewykorzystany zamarynowany byle czym czyli chyba oliwa z sosem  sojowym, czosnkiem , octem winnym sol pieprz)- czyli dla chłopa pokroiłam mięso  w paski i usmażyłam na patelni po cukinii
gdy kasza miękka łaczy się  z nią warzywa  ( wegetarianie sobie nakładają)  i mięso i raduje smakiem i zdrowym daniem!  :D polecam smacznego
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2015, 03:26:43 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat