Autor Wątek: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii  (Przeczytany 12827 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:11:48 pm »


W tej ankiecie to - przyznać musicie - i tak nie ma tych błędów tak znowu wiele :)
o to to  C:-) Dlatego nie czepiać się  >:D
Zobaczcie jeszcze jeden plus - nie uciekła :) dyskutuje :) argumentuje :) Będą z niej ludzie  >:D[/i][/font][/size][/color]

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:38:51 pm »
Poszukiwać pracy można nawet jak się pracuje, bo chce się ją zmienić. Osoba poszukująca pracy nie ma żadnych świadczeń z tego tytułu. Bezrobotna, ma zasiłek, jeden rok (jak jej przysługuje), a po roku jak dalej nie pracuje, to ma ubezpieczenie społeczne (lekarz, szpital, itp.).

ale ja mam ten kłopot, że ani nie poszukuję pracy ani nie jestem bezrobotna - może mnie w ogóle nie ma? ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:41:35 pm »
Poszukiwać pracy można nawet jak się pracuje, bo chce się ją zmienić. Osoba poszukująca pracy nie ma żadnych świadczeń z tego tytułu. Bezrobotna, ma zasiłek, jeden rok (jak jej przysługuje), a po roku jak dalej nie pracuje, to ma ubezpieczenie społeczne (lekarz, szpital, itp.).

ale ja mam ten kłopot, że ani nie poszukuję pracy ani nie jestem bezrobotna - może mnie w ogóle nie ma? ;D

nie mieścisz się we współczesnych kategoriach :D

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:45:10 pm »
Chwilę Mag, jesteś w kompie/internecie, istniejesz. xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:46:28 pm »
to mnie pocieszyłyście - jestem i w dodatku nieprzeciętna  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 15, 2016, 06:38:32 pm »
No ja tewż mialam kłopot co zaznaczyc w tym punkcie. Jak rownież w punktach o pieniadzach. Misjonarka niby pracuje, ale przecież nie jest pracownikiem. No i pieniedzy nie zarabia  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline ewelinaa.kwiecien

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:48:40 pm »
Staram się dostosować. Przyszła mi do głowy pierwsza opcja bezrobotny. A pytania o wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny itd. odnoszą się do wszystkich ankiet są to tzw pytanie metryczkowe. Poslużą mi do opisania grupy badawczej, tak jest niestety metodologia badań.  :) W zasadzie cieszę się, że moge podyskutować.

Offline ewelinaa.kwiecien

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:54:01 pm »
Misjonarka, wolontariusz.. Ciekawe osobowości tu spotykam. Naprawdę silne osobistości  Szkoda, że nie nawiązałam kontaktu z Paniami przed utworzeniem tej ankiety, myślę, że dowiedziałabym się wielu istotnych rzeczy od tej drugiej strony (pacjenta). I nie miałabym problemów w żadnym aspekcie. Dziękuję, za kolejne wypełnienia ankiet.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:01:12 pm »
A i dyskusje tu bywają takoż ciekawe jak i trudne  ;)
Lecę i ja wypełnić, bo przyznaję już dawno odrzuciło mnie od ankiet i od dyskusji na ich temat.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 15, 2016, 10:14:05 pm »
A pytania o wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny/.../

No, to jeszcze powiedzmy... ale co mają do tego wszystkiego dzieci ???  ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ewelinaa.kwiecien

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:13:30 pm »
Z tym posiadaniem dzieci to brałam to w zamyśle w dwóch apektach: piersi dla kobiety wydają się być atrybutem kobiety.. ich strata przez niektóre może być uznana za utratę tej kobiecości. szczególnie mówie tu o somotnych osobach. gorzej mogą znosić ten fakt i nie akceptować swojego wyglądu.  a jednak jeśli są te dzieci, kobieta je urodziła co też jest jej rolą i tak jakby wydaję się taką sytuację może lepiej znosić. 2 aspekt to chodzi tu o WSPARCIE, POMOC w tym trudnym okresie, radość i cel w życiu, bo ja nie wyobrażam sobie życia bez dzieci ( nie każdy co prawa musi też tak myśleć)  TO CO TUTAJ NAPISAŁAM JEJ HIPOTETYCZNE OCZYWIŚCIE. czy się sprawdzi zobaczymy. NIE WIEM POZA TYM CZY TO CO NAPISAŁAM JEST ZROZUMIAŁE

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:22:52 pm »
NIE WIEM POZA TYM CZY TO CO NAPISAŁAM JEST ZROZUMIAŁE
ano jest :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:52:42 am »
jest :)
Choć korelacja dzieci = wsparcie - czasami zawodzi; niestety. Ale częściej, na szczęście, nie zawodzi  :)

P
A poczucie włąsnej kobiecości tylko w potocznym rozumieniu jest związane z wyglądem zewnętrznym. Tak na prawdę płeć mieści się w mózgu, nie w cyckach ;) (mag:  :-*)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 16, 2016, 11:04:06 am »
Z tym posiadaniem dzieci to brałam to w zamyśle w dwóch apektach: piersi dla kobiety wydają się być atrybutem kobiety.. ich strata przez niektóre może być uznana za utratę tej kobiecości. szczególnie mówie tu o somotnych osobach. gorzej mogą znosić ten fakt i nie akceptować swojego wyglądu.  a jednak jeśli są te dzieci, kobieta je urodziła co też jest jej rolą i tak jakby wydaję się taką sytuację może lepiej znosić. 2 aspekt to chodzi tu o WSPARCIE, POMOC w tym trudnym okresie, radość i cel w życiu, bo ja nie wyobrażam sobie życia bez dzieci ( nie każdy co prawa musi też tak myśleć)  TO CO TUTAJ NAPISAŁAM JEJ HIPOTETYCZNE OCZYWIŚCIE. czy się sprawdzi zobaczymy. NIE WIEM POZA TYM CZY TO CO NAPISAŁAM JEST ZROZUMIAŁE

w taki sposób przedstawiają nasze problemy media i pewnie faktycznie istnieją kobiety, które tak to postrzegają
ale ja żadnej takiej nie spotkałam
w szpitalu czy na forach nie spotkałam chyba żadnej babki, która by rozpaczała nad utratą "kobiecości",  ja ani razu w ten sposób nie pomyślałam, ale bolała mnie bardzo utrata proporcjonalności,
dzieci to osobna rzecz, bo to zależy czy małe czy duże, jak małe to zwykle na pierwszym miejscu jest: " czy zdążę je wychować", a nie wygląd; a duże to raz wspierają, raz nie,
rekonstrukcję też raczej większość postrzega jako pewien rodzaj powrotu do normalności, a nie odzyskanie "kobiecości"

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: proszę o pomoc w zbieraniu badań nt jakości życia kobiet po mastektomii
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 16, 2016, 11:11:52 am »

w szpitalu czy na forach nie spotkałam chyba żadnej babki, która by rozpaczała nad utratą "kobiecości",
Osobiście nie znam takiej kobiety, ale od lekarza słyszałam, że miał taką pacjentkę, która nie pozwoliła na amputację, wolała wybrać .....
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna