Autor Wątek: Mastektomia  (Przeczytany 73602 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 05, 2013, 12:50:28 am »
Witaj Iśko :)
Jestem 4 i pół roku 'po'. Pamiętam jak ciężko i ogólnie ni_jak było na początku.
I choć teraz jest Ci ciężko - uwierz na słowo - da się żyć :) I to dobrze. A nawet bardzo dobrze :)

Napisz nam więcej o sobie  :-*

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 05, 2013, 09:04:13 am »
Isiu
witaj
ani się obejrzysz jak będziesz liczyła lata  O0
w odpowiednich wątkach masz schematy leczenia
jak czegoś nie będziesz wiedziała
pisz
pomożemy  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 05, 2013, 09:10:21 am »
Isiu, życzę bardzo wielu, najpierw miesięcy, a potem lat "po".  :-*
Pytaj, czytaj nasze bazgroły i goń nas. Ja już 7,5 roku "po". Nie wiem kiedy to zleciało  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 05, 2013, 10:11:04 am »
Witaj Isiu
napisz więcej o sobie, o leczeniu,
będziemy czytać i wspierać
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 05, 2013, 01:52:36 pm »
Isiu, jak Dziewczyny się kfalom, to ja tyż - pojutrze minie mi 10 lat :D A na początku drogi też miałam taką minkę: :(
Pisaj, pytaj, płacz, klnij i śmiej się z nami - wszystko będzie dobrze :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline iśka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 06, 2013, 02:37:42 am »
Jestem w czarnej dziurze :( ale pewnie dam radę, bo nie ma wyjścia, jestem potrzebna dzieciom.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 06, 2013, 12:22:13 pm »
Isiu, wiem Kochana, że Ci ciężko.
Uwierz, wszystkie tutaj przerabiałyśmy to na początku naszej drogi. I nie tylko na początku  :-\
Poczytaj, porozglądaj się na forum, postaraj się troszku otworzyć i napisz coś więcej o sobie  :)
W ten sposób będzie nam łatwiej Ci pomóc :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 06, 2013, 12:40:57 pm »
Isiu,
wiem, że początek jest ciężki, też w pierwszych miesiącach choroby byłam zagubiona i myślałam właściwie tylko o mojej córce, która miała wtedy 9 lat, a dziś już ma 22  :D

jeśli nie masz konkretnych medycznych pytań, to może załóż sobie w dziale "Mój jest ten kawałek forum" swój wątek i tam na bieżąco pisz, co Cię trapi - będziemy starały się pomóc
  :D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 12, 2014, 06:40:27 pm »
Mastektomie m.Maddena miałam 08.01.2014r.Jestem dobrej myśli ,w sobotę minął miesiąc.Jedynie ta chłonka,2x w tyg.jeżdżę do Łodzi na ściąganie,w poniedziałek miałam 11 strzykawek.Pozdrawiam! :)
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 12, 2014, 07:36:40 pm »
Domino, niestety przy naszym leczeniu potrzebna jest cierpliwość. Ja już dokładnie nie pamiętam, jak długo po operacji jeździłam na ściąganie chłonki. Jak często ściągasz chłonkę, że nazbierało się aż tyle. W miarę sił, ćwicz, delikatnie pobudzaj sąsiednie węzły, by przejęły rolę wyciętych. Rehabilitanta popytaj jak to robić. Mnie się wydaje, że po miesiącu od operacji już nie ściągałam.  :-* 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 12, 2014, 08:12:30 pm »
Mnie się wydaje, że po miesiącu od operacji już nie ściągałam.  :-*
Ja nie ściągałam wcale, ale różnie bywa - moja koleżanka jeżdziła na ściąganie chyba ze trzy miesiące. Ale 11 strzykawek to chyba rzeczywiście sporo ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 12, 2014, 08:14:31 pm »
Ja tez wcale nie miałam z tym kłopotu ,zadnego sciagania ,ale znam osoby ,które męczyły  się długo .Tez minęło!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 12, 2014, 08:24:44 pm »
ja też w ogóle nie ściągałam chłonki  8)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 18, 2014, 02:16:42 pm »
A mnie mastektomia czeka 22 maja. Z jednej strony zaczynam być lekko przerażona, a z drugiej się cieszę, że WRESZCIE! U mnie były rozmaite komplikacje, bo guz po chemii nadal jest przy samej powięzi, podejrzewali naciek na mięsień, moja onka mnie straszyła, że się nie da operować, potem, że jak już to Halsted z całkowitym wycięciem mięśni i dopiero chirurg mnie uspokoił :) Że guz ruchomy, że operacyjny i że żadnego Halsteda mi robił nie będzie, tylko jeśli zajdzie potzreba, to wytnie mi kawałeczek mięśnia, co by dobry marginesik był.
Ogólnie to się boję, nie wiem, czego się spodziewać. Z jednego tylko się cieszę, że chemia już za mną i przynajmniej to mnie po operacji ominie! Zostanie radio (na 95%), no i hormonki, ale to chyba nie takie straszne...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 18, 2014, 02:17:41 pm »
 :oklaski:
i z górki bedzie
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon