Autor Wątek: praca magisterska na temat diagnostyki raka piersi  (Przeczytany 6354 razy)

Offline doris77

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: praca magisterska na temat diagnostyki raka piersi
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 24, 2016, 08:55:39 pm »
Masz rację Tojka odnośnie  pytań o okresach wykrycia/leczenia. U mnie wykryty był szybko ale nie trafiłam na odpowiedniego lekarza a później już były-są  tylko wizyty prywatne.
diagnoza:carcinoma ductale in situ - typus comedo NG3 
operacja oszczędzająca 01.2016
tamoxifen
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: praca magisterska na temat diagnostyki raka piersi
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 24, 2016, 09:46:33 pm »
Dołączam się do słusznej uwagi Reniferka :)

"Według Pani jakie przyczyny mogły wpłynąć na późne wykrycie nowotworu..." - jak mam to rozumieć? Co to znaczy "późne"? Jeśli uważam, że u mnie szybko go wykryto, to nie wypełniam ankiety, tak?



Luknęłam i faktycznie dominika wrzucała już tę ankietę, nie wypełniłam jej wówczas, ponieważ studentka nie odpowiedziała na żadne z naszych pytań/wątpliwości ::)

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2016, 09:51:14 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline dominika

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca magisterska na temat diagnostyki raka piersi
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:54:24 pm »
witam wszystkie Panie,
nie miałam pojęcia, że ktokolwiek w ogóle odpisze...

co do wątpliwości - zgadzam się, ankieta jest niedopracowana. od siebie mogę tylko dodać, że te pytania i tak są poprawione... pierwotną ankietę dostałam gotową od mojej promotor (temat narzucony z góry), i tą samą ankietą posługują się również panie z innego województwa. całe moje badania mają również wykorzystać -jakieś inne panie magister- do swoich prac doktorskich. dlatego modyfikacja z mojej strony nie może być zbyt duża. dlatego też dodałam ramki "inne" aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie jeśli nie ma takiego w proponowanych odpowiedziach.

co do pytania o związek partnerski - jeśli któraś z pań jest wdową, prosze zaznaczyć, że nie jest się w związku, a dalej w ramce "inne" można dopisać o tym, oraz zaznaczyć czy/jak partner uczestniczył w procesie diagnostyki/leczenia

jeśli któraś z pań nie otrzymała zaproszenia na badania przesiewowe, to przy pytaniu "Jeśli nie skorzystała Pani z zaproszeń na badania przesiewowe, to proszę zastanowić się dlaczego tak się stało? " prosze zaznaczyć odpowiedz ostatnią skorzystałam z zaproszeń, PYTANIE MNIE NIE DOTYCZY. w późniejszej analizie odpowiedzi będą brane pod uwagę całościowo, dlatego jedne odpowiedzi będą wynikały z poprzednich. to samo tyczy się pań, które nie dostały zaproszeń, ponieważ są za młode - wynika to z metryczki na początku.

tego, że ktoś wypełni moją ankietę dwa razy faktycznie nie wzięłam pod uwagę. ale myślę, że takich osób nie będzie dużo i dane będą mieściły się w granicy błędu statystycznego.
tak, dodałam ankietę dwa razy, mój błąd. tracę głowę z tym, za dużo obowiązków, przeszkód po drodze oraz problemów, żeby to spamiętać.

pytanie o wykrycie objawów jest faktycznie niedopracowane, ale przypadkowe "wymacanie" podciągnęłabym pod "Sama zaobserwowałam niepokojące objawy". Po prostu w ankietach czasem trzeba wybrać odpowiedź, leżącą najbliżej prawdy.

odnośnie szybkiej diagnostyki na prywatnych wizytach, problem ujęłabym w pytaniu o "trudności z jakimi się Pani spotkała w czasie pierwszej fazy diagnostyki problemu onkologicznego" w rubryce "inne". To trudność, że trzeba najpierw zapłacić, żeby wszystko poszło sprawnie.

co do interpretacji słów "późne wykrycie nowotworu": uwierzcie drogie Panie, że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie. wychodzi na to, że ma to być subiektywna opinia. ogólnie uważam, że ankieta jest bardzo stronnicza, ale niestety tak to wygląda... minął już rok od kiedy miałam obronić pracę mgr, ale wciąż mam problem z zebraniem danych i naprawdę tracę już nadzieje. przynajmniej zaczęłam pracować, i nie jestem już "tylko jakąś studentką".
nie mniej dziękuję wszystkim, za uwagi, rady i wypełnianie ankiety.

Pozdrawiam.
wciąż nie obroniona - dominika.




Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: praca magisterska na temat diagnostyki raka piersi
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 30, 2016, 11:33:49 pm »
Wyjaśnienia dotyczące wypełnienia kwestionariusza mnie nie przekonują.

witam wszystkie Panie,
nie miałam pojęcia, że ktokolwiek w ogóle odpisze...

A to mi się szczególnie nie podoba - rzucić ankietę i nie zaglądać więcej = mieć w nosie ludzi, którzy ją wypełniają...
 >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)