Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 196416 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1110 dnia: Kwietnia 07, 2018, 10:38:27 am »
Agawo jesteś optymistką
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwietnia 07, 2018, 10:43:25 am »
jeszcze ponad rok...

łatwiej śrubę dokręconą na max popuszczać niż dokręcać jeszszszszczcze, kozę wciśniętom_siło0000m wyprowadzać niż wpychać nazad_wstecz_do_tyłu_w_TE_drzwi_zasik...

tak
rok
całkiem dobry czas do rozpędu do zadziałania? >:D
['wszystko już było i zostało dokładnie opisane' = lektura?  xhc ja bym na Waszym miejscu Kurskiego najął był, tani pewnie nie jest... ale polityka=efekt? 'zdobyć władzę i ją utrzymać możliwie najdłużej'* ]
;)
* ndt Lenina, Stalina i ich naśladowców ;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwietnia 21, 2018, 01:33:44 pm »
Protest nauczycieli, rodziców dzieci niepełnosprawnych
Nagadali, że jest tak dobrze, tyle odzyskane z VAT-u, nagrodzili się krociami, podwyżki dla wielu grup zawodowych i to znaczne, a dla tych dwóch grup nie ma  :(
Chyba, że wszystkim przedsiębiorczym, dobrze zarabiającym zabierzemy i dodamy im podatek solidarnościowy
Za chwilę 500+ też trzeba będzie wesprzeć kolejnym podatkiem solidarnościowym (najlepiej obciążyć tych bezdzietnych  C:-) >:D) w końcu solidarność

A mnie się marzy, by nauczyciele zarabiali dużo więcej niż urzędnicy państwowi (bo i odpowiedzialność większa) byli dostępni w szkole 40 h/tydzień, przy zachowaniu 18 h przy tablicy, by wreszcie do zawodu szli najlepsi i z powołaniem do wypełniania tej służby. Nie wiem, jak jest teraz, ale z mojego czasu z LO na nauczycieli szły raczej przeciętnie się uczący (pomijam entuzjastów zawodu i przepraszam uczycielki, które mogłyby sie poczuć obrażone).
Ze swojej edukacji szkolnej (8 + 4 + 5) może połowie dałabym absolutorium, reszta to raczej powinna szukać innej pracy. A jakie Wy macie doświadczenia w tym względzie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwietnia 21, 2018, 01:48:47 pm »
Powinnam się Dana zbuntować na Twoje słowa ale ja właśnie byłam nauczycielem z przypadku.Lata 80 w zawodzie nic nie znalazłam ,rozwiodłam się,miałam syna i ta praca gwarantowała mi wszystko.Stabilność,możliwość opieki nad synem i KIEPSKIE ( jak zawsze) zarobki.Zostałam w szkolnictwie prawie 25 lat.Gdy powstało forum Nasza Klasa byłam zszokowana jak po latach czytałam super opinię o sobie.Miłe zaskoczenieb,serce połaskotało ,że z przypadku a jednak dobrze wybrałam .
Natalia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwca 15, 2018, 09:59:03 pm »
czy są tutaj kibice? :0ulan:
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwca 16, 2018, 01:32:27 am »
Niestety muszę się z Daną zgodzić. Oczywiście nie można generalizować, ale mam podobne doświadczenie. Nie dość, żo nie było to orlę pierwszego lotu,  to dość szybko, poprzez koligacje, z nauczyciela durektorem szkoły zostało. Osobiście miałam szczęście do kadry nauczycielskiej, zdecydowana większość była profesjonalistami, mogłam ich nie lubć ale byli fachowcami. A nie tak jak teraz, kiefy nauczyciel historii, na lekcji, mówi dzieciom, że wszystkie nieszczęścia, które spotkały Polskę są przez żydów.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwca 16, 2018, 06:23:54 am »
Lulu gdzie Ty takie bzdury słyszałaś?Rodzice na takie brednie nie reagują? Co to za rodzice?
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwca 16, 2018, 06:41:20 am »
Natalio w tym wypadku zareagował dziadek. Zrobiłto co było najlepsze dla dzieciaka. Wyłożył całą historię żydowsko - polską. Wybacz Natalio ale chyba się z choinki urwałaś pisząc o reagowaniu. W takich wypadkach dzieci są najważniejsze. Jakakolwiek reakcja odbiłaby się na dziecku. Przypadek miał miejsce w jednym ze szczególnych rejonów Polski, więc to mogłaby być walka z wiatrakami. Dziadek tego dziecka to pokolenie, które odebrało dobre, podwójne wychowanie, pamięta doskonale co się w latacj jego dzieciństwa wolno było mówić w domu, a co się powinno mówić w szkle. Obecnie mamy taką władzę i trzeba z tym, mam nadzieję że tylko czasowo, żyć, więc nie ma sensu dzieciaka narażać na mściwość nauczycielki.

Mojemu mężowi zdarza się udzielać korepetycje dzieciakom, które nie umieją, bo jezt problemm z nauczycielem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2018, 06:50:55 am wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwca 16, 2018, 06:52:54 am »
Jak każdy zachowa się jak STRUŚ ( głowa w piasek) to coś czarno widzę te zmiany ::(( ::(( ::((
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwca 16, 2018, 07:16:45 am »
Chyba nie zrozumiałaś tego co napisałam. Jestem też z tego pokolenia o podwójnym wychowaniu, gdyby nie to pokolenie, to nie byłoby '80 roku. Natalio głowa w piasek, to zupełny brak reakcji. Nie sztuką jest zgłosić to w szkole, tylko co to da. Z racji tego że jesteś nauczycielką, masz nieco inne spojrzenie. Do czasu ostatnich wyborów miernoty sziedziały cicho, jedynie słuszna partia uwolniła to. Tylko czego można się spodziewać, skoro wykształcony premier mija się z prawdą i historią.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwca 16, 2018, 09:40:39 am »
Niestety muszę się z Daną zgodzić.
Dlaczego niestety  ;) :P

Teraz to już w ogóle cyrk w szkole. Wałęsa wymazany gumką, a najważniejszy dla uzyskania wolności L. Kaczyński (usłyszane, nie moja interpretacja)

Wiem, że krytykując nauczycieli, krzywdzi się tych prawdziwych z powołaniem, których żadna machina (wcześniej komunistyczna, teraz kaczyzm) nie złamie i składam niniejszym ukłony ku NIM
Do tego po cholerę ta reforma  >:(

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwca 16, 2018, 11:17:16 am »
w każdej profesji są lepsi i gorsi, ci z powołania i ci z przypadku
ale jeśli jest dobry dyrektor, to i dobrze dobierze kadrę
n-li  zatrudnionych nie przez mianowanie teraz jest dośc łatwo zwolnić, więc można słabej kadry sie pozbyc
a i tych zatrudnionych przez mianowanie jak sie dyrektor uprze to tez może zwolnić (jedyna dobra rzecz z  nieudanej reformy)

W wiekszych miastach nie ma problemu z wyborem dobrej szkoły z dobrymi nauczycielami, gorzej w miejscowościach, gdzie jest jedna-dwie szkoły i to do kitu. "Posyłając" dziecko do szkoły (i to juz od podstawówki) dobrze jest rozejrzeć sie i dopytac.  o nauczycieli. Niestety rodziców przyciąga raczej wizerunek powierzchowny szkoły (elewacja, wyremontowane sale lekcyjne, ładne meble) - dobrzy n-le (szczególnie przedmiotowcy schodza na drugi plan - bo kto mysli o 4 klasie posyłając dziecko do klasy 1 )

aaaaaaaaaa i chciałam rzec, że w obecnych czasach prawie kazdy n-l (pisz ę tu o nauczycielach, a nie ludziach, którzy "zaczepiają sie" w szkole ) spedza w szkole 40 godzin (nawet jesli nie w tygodniu to w przeliczeniu miesięcznym tak jest)  . Dano masz bardzo stare wiadomości o pracy nauczycieli.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwca 16, 2018, 05:07:46 pm »
Dana, "niestety", bo wolałabym aby wszyscy nauczyciele byli normalni a nie rylko część.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwca 16, 2018, 07:44:00 pm »
Lulu, ja to odniosłam do faktu, że musisz się ze mną zgodzić  :-\
a wydawało mi się, że zgadzamy się w wielu kwestiach, stąd to moje zdziwienie tym "niestety"

ToJka jestem na bieżąco (choć z pewnością w ograniczonym zakresie szkół) choćby przez wnuków i koleżanki nauczycielki, które są bardzo różne. Od takiej (amazonka) która była na zwolnieniu tylko kilka dni po operacji, a podczas chemii i radioterapii, tylko w dniach, w których jechała do szpitala. Nigdy nie brała urlopu na podreperowanie zdrowia, nie korzystała też z sanatorium z ZUS-u i nie starała się o grupę inwalidzką. Dodam, że zostaje po godzinach, by douczać olimpijczyków lub pomagać tym, którzy sobie gorzej radzą. Robi to całkiem bezinteresownie. Jest matematyczką i jej uczniowie wysoko zachodzą w konkursach. No i rok rocznie jedzie ze swoją klasą na wycieczkę, którą perfekcyjnie przygotowuje. Niestety ma 56 lat i niewiele popracuje. Ale jak sama mówi, będą ją musieli wyrzucić, bo sama nie odejdzie. A po wakacjach tęskni do szkoły i do dzieciaków. Gdybym jej dobrze nie znała, bym w to nie wierzyła
Dzieci przy swoim zaangażowaniu nie zaniedbała. Jedna córka skończyła medycynę, druga weterynarię.
Znam też takie, które nie cierpią dzieci, hałasu i liczą dni do emerytury.
Po prostu, oprócz predyspozycji, trzeba lubić to co się robi.

Ideał nauczycielki miałam w domu, ale gdyby nie babcia, która z nami mieszkała, czułabym się opuszczona, bo szkoła była ważniejsza  :(

« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2018, 07:48:57 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwca 16, 2018, 07:58:17 pm »

ale jeśli jest dobry dyrektor
 

Zgadzam się, to większa ;) połowa sukcesu.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)