Autor Wątek: polecane ośrodki  (Przeczytany 37080 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
polecane ośrodki
« dnia: Marca 18, 2016, 03:29:01 pm »
w 2016r ZUS może wysłać nas do tych ośrodków
http://www.zus.pl/files/Wykaz_O%C5%9Brodk%C3%B3w_2016.pdf 

proszę o wpisywanie opinii (przydadzą się dla innych :)  ) o ośrodkach (wyjazd z prewencji rentowej ZUS) , w których BYŁYŚCIE  :)


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2016, 07:40:05 pm »
Świeradów Zdrój - Centrum Rehabilitacji "Czerniawa Zdrój"
byłam 2 lata temu, lipiec - sierpień
 
obiekt ładny, duży, labirynt korytarzy, zakrętów i dużo schodów  :P
ok. 150 pacjentów, oprócz naszego schorzenia rehabilitacja narządu ruchu
amazonki kwaterują w nowej części - Klinice Młodości, w której są też pokoje dla gości komercyjnych
pokoje wyposażone w małą lodówkę, darmowe tv, na korytarzu czajnik bezprzewodowy
wszystkie zabiegi na miejscu, basen z wodą ozonowaną(!)
sanatorium położone na stoku, wśród lasów, 5 km od centrum, więc dla pacjentów lubiących spokój i dużo chodzenia z i pod górkę
kto nie lubi pieszych wycieczek wąską ulicą bez chodnika lub "skrótów" przez las, może jechać do centrum darmowym busikiem
jeśli chodzi o posiłki, to śniadania bardzo skromne i jak dla mnie bardzo wcześnie - 7.15, obiady dobre, na kolację (o 17.30) przeważnie coś na ciepło, ale nie ma co krytykować skoro dzienna stawka na jednego pacjenta, to 9 zł

po południu spotkania z psychologiem, 2 razy spotkanie z BHPowcem, jedno z dietetyczką, w soboty jest tylko gimnastyka na sali
 
w weekendy można pojechać na zorganizowaną wycieczkę do Pragi, Drezna, Szwajcarii Saksońskiej, Skalnego Miasta
w poniedziałki w godz. 19.30-21.30 na stołówce są wieczorki taneczne, raz był zorganizowany wyjazd do karczmy "Leopoldówka", w cenie piwo, chleb ze smalcem, kiełbasa z grilla i tańce
u nas nie było kontroli, ale chyba dlatego, że w tej części są też goście komercyjni, narząd ruchu miał kontrole po 22ej
w centrum Świeradowa są codziennie zabawy w Zdrojowej, ale to dla pacjentów zmotoryzowanych


Polanica Zdrój
byłam 3 lata temu, w Korabiu, czerwiec - lipiec, teraz z ZUS-u jest Wielka Pieniawa
zacznę od różaneczników (rododendronów), już pierwszego dnia zachwyciły mnie swoim pięknem... w Polanicy są pomnikiem przyrody i ich nazwę ma część tamtejszego parku

sanatorium "Wielka Pieniawa" (tam jest cała administracja i planowanie zabiegów) - basen, kąpiele perełkowe, masaż kręgosłupa, ćwiczenia fit na przyrządach
ja z moją koleżanką zmieniałyśmy kilka razy zabiegi, gdy dowiedziałyśmy się, że są inne, akurat dla nas bardziej wskazane
największy plus dla rewelacyjnych ćwiczeń w basenie z przystojnymi ratownikami  8)

okolica piękna, bardzo zadbany park, w soboty i niedziele o 22-ej tańczące, kolorowe fontanny przed "Wielką Pieniawą"
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2016, 07:50:06 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:31:57 pm »
Wielka Pieniawa - pytania?
- czy budynek zamykają o 22-ej?
- czy "nadzór" sprawdza obecność w pokoju przed cisza nocną?
- które pokoje większe? dwójki? trójki? balkon w jakich? jakieś wskazówki na złapanie lepszego pokoju; lodówka w pokoju jest? a internet, albo chociaż gniazdko internetowe?
- czy z basenu i salek fit można korzystać w terminach niezabiegowych? nieodpłatnie/odpłatnie?
- biblioteka jest? jakiś bilard, stół do pingla etc?
- a blisko jakieś górki do pochodzenia są? czy trzeba podjechać?
- w deszczowe dni jakieś atrakcje ;) ?
- jedzenie urozmaicone? czy wciąż mielonka + plasterek pomidorka  ;)
- pościel, ręczniki ile razy wymieniają ?

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:38:39 pm »
Mój tato i sąsiad wrócą stamtąd we środę, mogę popytać.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:42:52 pm »
popytaj :)
ale często w sanatoriach jest tak, ze amazonki maja inne/lepsze warunki  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:54:18 pm »
Tato jest kardiologiczny, poszpitalny, sąsiad nawet nie wiem, na jakie schorzenie, ale nie z NFz, tylko jakoś przez KGHM tak vipowsko. Mieszkają na jednym piętrze, kilka pokoi od siebie. O basenie wiem tyle, że tato ma co drugi dzień godzinę, włącznie z sobotą (pół godziny gimnastyki + pół luzu), jak raz się zagapił, to musiał dopłacić za te nad_minuty.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 15, 2016, 09:07:45 pm »
Tojka, spokojnie  ::)
będę w Wielkiej Pieniawie czerwiec-lipiec, to Ci wszystko napiszę  :P

znajoma była w Wielkiej Pieniawie 2 lata temu (ja byłam w Polanicy 3 lata temu, ale wtedy z ZUS-u był Korab) i amazonki kwaterowali na parterze, wszystkie pokoje były bez balkonu...

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 09:11:03 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 15, 2016, 09:32:06 pm »
Pochodzić jest gdzie. Byłam tego roku zimą, nie w Pieniawie, ale Polanicę sobie przypomniałam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 15, 2016, 09:42:01 pm »
Dana, przeleciałam goglowska mapę i wg niej wydaje sie, że w górki do pochodzenia to trochę daleko  ::)
ciężko chyba będzie wyskoczyć, za mało czasu po zabiegowego, a wrzesień/październik to już szybko się ciemno robi  >:(
zostaje ewentualnie niedziela
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 15, 2016, 09:47:44 pm »
w Polanicy była też Danuta (2 albo 3 razy), w miesiącach jesiennych i zimowych... pamiętam, że robiła sobie dłuższe, piesze wycieczki... może tu wpadnie i coś więcej o nich napisze
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 15, 2016, 09:54:19 pm »
ToJka da się pochodzić na spacery takie 2-10 km zależności ile lubisz. Lasy piękne. Szlaki w nich są, po samej Polanicy też można pochodzić, choćby do niedźwiadka, po parku, który jest duży i piękny. A wycieczki, polecam Skalne Miesto n. Metui w Czechach. Ja byłam w Pradze, ale to wypad na cały dzień.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 15, 2016, 10:00:15 pm »
spacery po Polanicy mnie nie interesują  ;)
ja nietypowa kuracjuszka jestem  ;)
raczej te szlaki w lasach mnie interesują :)
Skalne Miasto, Praha itd też odpada - byłam kilka razy - zorganizowane wycieczki odpadają - szkoda kasy.

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2016, 10:00:59 pm »
też byłam w Pradze, podczas pobytu w sanatorium, na zorganizowanej przez biuro podróży, mieszczące się w Wielkiej Pieniawie, całodniowej wycieczce (w sobotę albo w niedzielę)  :)

widzę, że Tojka już się wpisała w międzyczasie
:P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 10:04:56 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 15, 2016, 10:34:39 pm »
Tojka, w Wielkiej Pieniawie byłam ostatnio, poprzednio w Zdrowiu - budynek obok.
W Pieniawie jest odrębna częśc dla amazonek i pokoje z reguły dwuosobowe, kilka jedynek. Mogłam wziąć jedynkę, ale wolę dwójki.
Chyba jedna albo dwie dziewczyny były na innym pietrze. Pokoje są niezbyt duże, ale mi to wystarczało. Z pokoi nie ma ładnego widoku - większość na parking, kilka na park.Ale to naprawdę nie problem, w sumie ciągle biega się na zajęcia, baseny są cudownie blisko - idziesz w szlafroczku z pokoju. Zabiegi wszystkie w obrębie budynku, fajna sala z przyrządami - jak byłam to ciągle pzrybywały nowe. Świetny sprzęt. masażystów mnóstwo, miałam ulubionych, ale w sumie wszyscy fachowi. Wracałyśmy na 22-gą, była kontrola, ale to też nie był dla mnie problem. zarełko - ja wziełam dietę i do tego nie jadłam pieczywa, więc kolezanki bały się, że umrę z głodu :), ale ja się bardzo konsekwentnie odchudzałam, z zajęc wracałam wykończona, bo robiłam wszystko na maksa. Schudłam w ciągu tych 24 dni 4,5 kg :). Basen- są zajecia na basenie, ale ja chodziła poza nimi. są odpłatne, choć ja miałam z pewnych [powodów gratis (dużo by pisać- szefowa pieniawy w ramach przeprosin dała mi kartę VIP :) ).
JEDZENIE DZIEWCZYNOM NIE WYSTARCZAŁO I dokupiły wyżywienie tzw. komercyjne- chyba ok.8 zł dziennie i wtedy miały wieczorm irano szwedzki bufet i troche lepsze obiady. Lekarz opiekujący się amazonkami - chyba dr Cieślik świetny, mnie juz rozpoznał z poprzedniego pobytu :) i przywitał mnie - pani tu wie co jest, prosze powiedzieć jakie chce pani zabiegi :).
bardzo lubiłam hydromasaże w wannie, wzięłam masaż manualny częsciowy, gimnatyka, aquaerobic, boa - to raczej, żeby wypełnic należne godziny, hydromasaż w basenie, przyrządy i już nie pamiętam co jeszcze.
Co do spacerów - cudowny teren, oznaczone ściezki, szlaki.Wybierz się do tzw.Piekiełka, stamtąd dalej do takiego zameczku na szczycie - sprawdzę potem nazwę. Można iść wzgórzami różnistymi ściezkami, mozna dołem. Był tydzień mąż, wiec podjechaliśmy i przeszliśmy piekne szlaki Białe Skały- b.polecam, Skalne Grzyby - tez, ale tu trza dojechac autkiem. Bez auta też się nie nudziłam. na tańce nie chodziłam, bo mnie to słabi - sorki, jesli kogoś urażę.Miałayśmy cudowną paczkę, bylo b. dużo młodych osób i kapitalnie się bawiłyśmy same. jest takie fajne miejsce w piwniczce- piekny wystrój, klimat, przystojni mili kelnerzy, robiący kapitalne drinki :).Też poszperam i podam nazwę,.Zrobiłyśmy sobie tam takie imprezy - dwie - było nas chyba koło 20, muzyka, przygotowali nam za śmieszne pieniądze pyszne jedzonko i same się bawiłyśmy, a picie każda co chciała. Kurczę jak było cudnie.
tojka, koniecznie kup dokładną mapę okolicy, bo naprawdę jest gdzie chodzić. To na razie tyle chaotycznie, jak chcesz to dzwoń, albo tu pytaj.Acha, doktorowi zasugeruj co chcesz, a jak w trakcie ci nie pasi, to mu melduj - zmieni. Chyba nazywał sie dr Cieślik, jest ortopedą, bardzo miły, pozdrów go koniecznie ode mnie- może mnie zapamietał :). Ja bije się z myślami i na razie wymyśliłam, że chyba się jeszcze postaram o to sanatorium z prewencji (niedługo emerytura), hamuje mnie myśl o dziewczynkach w drodze. MARZĘ o Polanicy!
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 15, 2016, 10:45:41 pm »
danuto, dziękuje bardzo, właśnie o taki rodzaj relacji mi chodziło  :)
normalnie ToJa "taneczna" jestem, ale w tym roku tance i wszelkie inne balety odpadają, więc nastawiam się na imprezy "z buta"  ;)  ; mam nadzieję, że znajdę chodzącą ekipę (miałam taka superaśna w Polańczyku).
specjalne podziękowania za wskazówkę o dokupieniu jedzenia (ja głodomór jestem  ;) )

jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, to będę pytała
czasu jest jeszcze full  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym