Autor Wątek: polecane ośrodki  (Przeczytany 37134 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 12, 2016, 01:35:45 am »
Szczawno Zdrój

"Amazonki są zakwaterowane na parterze, w jednym skrzydle Domu Zdrojowego, pięknego, zabytkowego budynku z 1909 roku. Wybudowany przez rodzinę Hohbergów (drugą, najbogatszą wówczas, książęcą rodzinę w Niemczech), wraz z całą infrastrukturą uzdrowiskową – pijalnią wód i spacerownikiem dla „dam”, jest usytuowany w centrum Szczawna. Historia księżnej Daisy, która dbała o wystrój wnętrz, jest wielokrotnie przypominana w Szczawnie. W uzdrowisku znajdują się dwa przepiękne i kilkunastohektarowe parki (Zdrojowy i Szwedzki ) z bogatą roślinnością, wśród której znajdziemy aż 130 pomniki przyrody - majestatyczne buki, tulipanowce i urzekające w maju magnolie. Na szczególną uwagę zasługują różaneczniki i azalie, które zjawiskowo kwitną w maju i czerwcu. Jest gdzie spacerować.
Samo Szczawno niezmiernie mnie zauroczyło, chociaż zdziwieniem było, że jest tak otoczone Wałbrzychem – dojdziemy tam, 20 min spacerem w każdą stronę. Ja bym powiedziała, że to dzielnica Wałbrzycha, ale to podobno obraza, więc nic nie mówiłamduży uśmiech
Pokoje ładne, nawet niektóre ze stylowymi mebelkami, widne, dwuosobowe. Są dwie jedynki, ale dosyć ciemne i powiem szczerze, że cieszyłam się, że byłam w dwójce, bo trafiłam przemiłą koleżankę. Panie na recepcji w większości i miłe i pomocne.
Jedzenie: do wyboru jest dieta zwykła i lekko strawna. My poprosiłyśmy dietetyczkę o więcej warzyw i dostałyśmy. Ja bym tam jeszcze do śniadania i obiadu dołożyła po parę listków sałaty, ale poza tym naprawdę zjadliwe.je Chodziłam zawsze tak objedzona, że nie starczało miejsca na ciastka w Bohemie. A ciastka, ciasta i inne są tam kuszące niezmiernie!
Basen czysty, nowy, przestronny, dojazd 7 min busikami. Zajęcia w basenie z cieplejszą wodą, więc całkiem przyjemnie, później można jeszcze 20 min popływać lub pomoczyć się w jacuzi.
(...)
Zajęcia z psychologiem trwają 25 min – razem ze zbieraniem podpisów oraz spóźnieniem prowadzącej. Muzyczka, relaks i tyle. To trochę szkoda, ale co kto lubi. No i trzeba się było upomnieć o zmianę pościeli, bo kierowniczka nie pamiętała jak jest w kontrakcie z ZUS.
Warto zwiedzić pobliski Krzeszów z najstarszą ikoną Matki Boskiej w Polsce oraz czeską część Gór Stołowych - Adrspach - wszystko w odległości 30km.
"
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 12, 2016, 11:07:27 am »
Opisujesz Szczawno, a jedziesz do Polanicy; dlaczego?
Do Szczawna się z przyjemnością kiedyś, jak zacznę jeździć po sanatoriach, wybiorę. Mam wspomnienia z dzieciństwa, gdzie kilka lat z rzędu jeździłam z rodzicami. Leczona byłam tam na bronchit na tle astmatycznym. Pamiętam komory inhalacyjne, gdzie wchodziło się, będąc owiniętym w prześcieradła i w parze niewiele się widziało. Pamiętam tez pijalnie i spacery po parku zdrojowym, gdzie kroczyła ze mną moja pierwsza (i jedyna) lalka z warkoczami i zamykanymi oczami  :)
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 12, 2016, 11:48:02 am »
Dana, zgodnie z tytułem wątku opisujemy ośrodki sanatoryjne, w których byłyśmy :)
Szczawno Zdrój jest w ofercie ZUSu chyba od dwóch lat i mało o tym sanatorium wiedziałyśmy...
ja o Szczawnie wiedziałam tylko tyle co przeczytałam w necie...
znalazłam taki wpis na różu (śledzę tam wątek z prewencją rentową) i skopiowałam go (stąd cudzysłów)

w tym roku panie w ZUS-ie proponowały mi w pierwszej kolejności właśnie Szczawno, ale że byłam umówiona z Urszulą, z którą trzeci raz jadę do sanatorium, na Polanicę, bo mało wiedziałyśmy o Szczawnie i nie chciałyśmy ryzykować, a Polanicę znamy (3 lata temu tam się poznałyśmy), więc wybrałam Wielką Pieniawę
  :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2016, 11:51:00 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 12, 2016, 01:13:24 pm »
Ok. teraz rozumiem  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 18, 2016, 06:33:12 pm »
Beatrycze, Justyna, czy w Wielkiej Pieniawie w pokojach są czajniki bezprzewodowe, telewizory?
czy na piętrze jest ogólnodostępna lodówka?
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:35:20 pm »
Beciu, dziewczyny się pewnie odezwą, natomiast ja pamiętam, że czajnik był, tv niet.Lodówka była w pokoju.Kiedy jedziesz?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 19, 2016, 12:20:35 am »
Danusiu, dzięki za info  :)
jadę w czwartek, 23ego
ztx
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Justyna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Pierwsza zasada życia: NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ.
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 19, 2016, 09:07:20 pm »
Przepraszam, że się nie odzywałam, ale pogoda sprzyjała dalekim wędrówkom. Odpowiadam: w pokojach są czajniki, szklanki, filiżanki i talerzyki, talerze płaskie małe oraz sztućce, a także lodówka, TV trzeba dodatkowo opłacić

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 19, 2016, 09:24:01 pm »
dziękuję!  :)
czyli dobrze wyposażone te pokoje
:P
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 19, 2016, 11:11:14 pm »
:) - nie pamiętalam tv, bo nie opłaciłayśmy  xhc
ale martwi mnie, że mam taką sklerozę :(
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 20, 2016, 07:24:07 pm »
Danusiu, nie pamiętasz, bo nie interesowało Cię tam tv, tylko wypoczynek i rehabilitacja :)
ja pytam, ze względu na Euro, może naszym będziemy kibicować do końca  8)

Justyna, koleżanka, z którą jadę prosiła, żeby jeszcze dopytać, czy na wyposażeniu pokoju są ręczniki i czy w ciągu turnusu są wymieniane?
i jakie pokoje byś nam poleciła
  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 07:31:13 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 20, 2016, 09:32:25 pm »
i czy w ogóle jest tam na kim oko zawiesić?  ;D 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 20, 2016, 09:41:38 pm »
no właśnie!  >:D
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 21, 2016, 09:44:13 am »
I ja też mam nadzieję, nie tylko ręczniki będziecie zawieszać ;)
Kurcze...mnie by się taki wyjazd przydał,  bo nie wiem czy pamiętacie,  jak się odgrażałam na warsztatach, co to ja teraz będę wyrabiać  ;D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: polecane ośrodki
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 21, 2016, 03:01:59 pm »
były reczniki, ale takie troche zajechane, więc miło mieć swój. Choć wiadomo, że jeśli autobusem jedziecie (?), to ma znaczenie.
za moich czasów była tylko jedna grupa amazonek i byłyśmy prawie wszystkie (jedna była na pietrze) na parterze w takim nowszym skrzydle. Bardzo bliziutko basenu. Małe pokoje 2, 3 osobowe.Oczywista bez balkonów, tylko okno. Trudno mi powiedzieć wiec, jakie pokoje lepsze i gdzie.
Pierwszy tydzień był mój mąż komercyjnie i udało sie,że dostał pokój dwuosobowy (to było poza sezonem i wynegocjowałam :) w cenie 1 os.), to był pokój w starej części z ogromnym balkonem, pokój też był ogromny - nawet zbyt duży.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia