Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 672322 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 08, 2013, 10:59:02 pm »
Aguś...dzisiaj poniefdziałek...panie wypoczęte....najedzone...pokochane //oczko// po łikendzie

nie próbuj chodzić w piątek O0
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2013, 01:18:03 am »

nie próbuj chodzić w piątek O0


Od środy mam książkę zapakowaną, do wysyłki do przyjaciółki gotową. Ale nie zdecydowałam się iść w piątek; Różo, z rady korzystam ;) Pójdę w poniedziałek ;)
*
A poza tym wiosna do mnie przyszła. W ogrodzie tulipany spod śniegu zaczęly być widoczne :) Jeszcze dziś je obficie pierwsza wiosenna burza potraktowała ;) Może już jutro łebki wychylą :)
I może już jutro ja też, po chorobie, łepek na dwór wychylę i zdjęcia porobię ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 18, 2013, 05:42:43 pm »
Jest pięknie ,słoneczko świeci , ja obserwuję na codziennych marszobiegach jak pierwsze zielone listki wychodzą i moj kochany las zmienia kolor( własnie, dlaczego tego nie udokumentowuję na zdjęciach?????). Dzis podziwiłam piękną parę bocianow  pływającą po stawie,a  sąsiednią  ulicą przechadzał się bażant ,który prawdopodobnie u sąsiadow  ma gniazdo:). Za płotem "pasła" się kaczka wodna  , raczej kaczor  z piękną kolorową głowką. W naszym malenkim oczku wodny jak na razie jeszcze resztki po zimie i śnięta ryba ,ale w sobotę i tam wróci życie. Bratki posdzone , a z pozostawionych w ziemi cebulek juz coś kiełkuje. Fajny czas....
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:05:38 pm »
W naszym malenkim oczku wodny jak na razie jeszcze resztki po zimie...

Oj, piękny czas :) :) :)
Właśnie z roboty wróconam, po 2 dniach ;) Porzuciłam cioćki_różne i z latarką poszłam na obchód ogrodu. No więc krokusy powyłaziły :) Tulipany zaraz będą się rozwijać i wtedy zobaczę jakie kolory w zesżłym roku pozakopywałam ;)
A co mnie najbardziej cieszy - na badylach wsadzonych w ziemię jesienią, a mających w zapowiedzi bycie malinami bezkolcowymi, dziś zobaczyłam listki  8) Tyci, tyci, ale są  8)
Z kronikarskiego obowiązku dodam, ze magnolie za moment też zakwitną  ;)

Mała rzecz, a tyle radości :)
W sobotę nareszcie będę w domu w czasie dnia. Mam plan, aby z aparatem połazkować :)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:58:46 pm »
Dzis podziwiłam piękną parę bocianow  pływającą po stawie


rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:03:35 pm »
Pewnie żabką pływały...

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 19, 2013, 03:45:35 pm »
A może bocianem? ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 19, 2013, 03:48:12 pm »
Rzeczywiscie  :)) chyba mi się z łabędziami pomyliło! :)) No turlam się .....
A przypomniało mi sie ,ze bażant pomylił mi się z pawiem!!!!!- ala na szczęscie to poprawiłam pisząc! No SKS na 100 % :)) Ale przynajmniej pośmiać się z mojej głupoty możecie :))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 19, 2013, 04:31:45 pm »
:-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 19, 2013, 04:37:36 pm »
Moja mama pojechała na wieś, pięknie było, zauważyła na łące stadko bocianów, zachwyciła się, a tu nagle wybiega sąsiad z kijem i rzuca się na bociany. Mama popędziła interweniować, sąsiad przerażony, o co chodzi . . . . to jego indyki były  :D


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 19, 2013, 04:38:35 pm »
Pozdrów mamę! :))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 19, 2013, 04:42:53 pm »
ze mnie się też już możecie śmiać, bo ja czytałam o tych pływających bocianach i nic_a_nic mnie to nie zastanowiło


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 19, 2013, 04:48:24 pm »
Co to młodośc nie może! Metka  młódka- spostrzegawcza , a Dani jaka bystra!!!! :)
Ech, starośc nie radośc ,młodośc nie uciecha! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 19, 2013, 06:15:22 pm »
też nie zwróciłam uwagi na te bociany  :o
stary mózg w jeszcze_w_miarę_młodym_ciele najwyraźniej  :-\
no nic, mój luby kiedyś wskazując na krowy na łączce powiedział "zobacz, koniki !", do dziś mu to wypominam :P

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 19, 2013, 06:24:14 pm »
mnie cosik nie pasowało i zaczęłam intensywnie myśleć, czy widziałam pływające sobie dostojnie bociany i najwyraźniej doszłam do wniosku, że tak, skoro nie zareagowałam  8)


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex