Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 679443 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1590 dnia: Maja 03, 2015, 06:02:10 pm »
prawdziwe wiosenne porządki u Ciebie agawo!
to zawsze warto robić  :-*


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1591 dnia: Maja 03, 2015, 07:28:37 pm »
… ciągle pakuję… skąd tyle tego  ::((
Sentymentalne "przydasie" wędrują do pudełek. Tak samo książki, które nie pasują jakoś do tych na półkach, a wyrzucić się ich nie da. Np. wydanie z 72' Muminków, albo Ferdynand Wspaniały, albo Kot w butach  :D No i Winnetou w kilku tomach  :)  Jeszcze pół setki innych. No i kasety… Nie mogę wyrzucić.
Wyrzucam też kwiaty, które kiepsko rosną; razem z doniczkami; po całości.
No i do ciuchów też doszłam. Pomimo tego, że tu zaglądam z porządkami najczęściej, to jakoś chyba we mnie się zmienia i wiele nie pasuje, choć jeszcze 3 miesiące temu liczyłam na to, że będę nosić np wąskie spódnice, hehe…

Miłych porządków dla tych z Was, które zapłodnione się poczuły  ;D
A ja idę rozpalać ognisko  C:-)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1592 dnia: Maja 03, 2015, 07:38:48 pm »
Agawko  :oklaski: :oklaski: u rodziców mam jeszcze swoje bajki, takie rozkładane i postacie się ruszały po pociągnięciu za jakąś część, pewnikiem mają ok pół wieku, teraz korzystali z nich siostrzeńcy i bratanek :)  ale uczucie jakie towarzyszy przy czytaniu tych bajek ....
pewnikiem nie uwierzysz, ja ze swoich staroci nie umiem wyrzucić sukienki ze studniówki, nic nie zniszczona, z materiału zwanego bukla i dalej się w niej mieszczę  xhc
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1593 dnia: Maja 03, 2015, 08:09:08 pm »
Ja już po porządkach ciuchowych, trzy wielkie pudła pojechały dla polaków na Białorusi.
Mam ten adres w Kużnicy skąd odbierają jeszcze od naszej Sunflower ..
Tam bieda i nie wybrzydzają. Jak mi Irina napisała że zmechacone swetry prują i robią na drutach z tego skarpety i czapki to, to u nas niewyobrażalne !!  Jeden karton to ciuszki po Karolku, reszta to takie co wyrosłam ja i córka.
Oddać u nas może można by było ale na ogół to wolą kasę .....
Przed świętami pojechał karton z zabawkami, pluszakami i książeczkami dla dzieci.
Nie mam poczucia żalu dla 'przydasiów' bo wiem ze tam są spożytkowane i naprawdę Ci ludzie się cieszą  :)
A ja jestem oczyszczona, odgruzowana i gotowa na wiosnę.
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1594 dnia: Maja 05, 2015, 12:27:38 am »
Dziewczyny :) .. nie macie nic do wydania ??? .. z przydasiów ??  ???
Czasami 'nasi_biedni' ... tego nie chcą .... / wiem bo chciałam oddać całkiem dobre/nie sprane_ale_za_małe_rzeczy_to zostawiali_ na_ półpętrze /  a na Białorusi się z tego cieszą !!
Paczkę się wysyła na terenie Polski i opłatę ponosi odbiorca !!
jak macie  to wysyłajcie...  :) ..
Wszystko biorą !! .. sprane ręczniki, zużytą pościel i wszelkie ubrania...  8)

Ps... Aguś  :) sorry, że u Ciebie ale Ty zaczęłaś o porządkach i oczyszczaniu......  :-*  :-*  :-* 
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1595 dnia: Maja 05, 2015, 06:59:01 am »
Ja ciągle cos wydaję ( nie znoszę trzymać niepotrzebnych rzeczy w domu) , ale nie mam problemu co z tym zrobić! Mam wielu chętnych  na wszystko.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1596 dnia: Maja 05, 2015, 10:41:56 am »
Parabolciu - podaj dokładne instrukcje, na pewno się przydadzą :)

Dziś wywożę kolejne pudła; pojadą do znajomej pani, która pomaga ludziom gdzieś na wsi. Nie znam szczegółów, bo nie chcę; nie chcę się wiązać, bo mnie to zbyt angażuje; później całymi miesiącami nie myślę o niczym innym, jak o tym - co jeszcze mogę zrobić, by pomóc. Oczywiście - tak trzeba. Ale mam zdecydowanie zbyt dużo na głowie, aby brać sobie jeszcze coś tak angażującego.

Z ciekawostek archeologicznych odkopanych w moim garażu: buty narciarskie plus narty - Anno Domini 1986  ;D Lekko śmigane, nie zajechane  ;D Jedynie do muzeum  C:-) Dostałam je w prezencie, a miałam je na sobie tylko 2 sezony; później pojawił się starszy młody, a narty na kilka lat zaległy w pudłach. Gdy wróciłam do zjeżdżania i je przypięłam, od razu skręciłam kolano i znowu kilka lat przerwy. Później już nigdy nie zainwestowałam w swoje narty; jedynie wypożyczałam na stoku i tak jest do tej pory.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1597 dnia: Maja 05, 2015, 12:10:30 pm »
większość ubrań wydaję koleżance z pracy, która ma dużo rodziny na takiej prawdziwej wsi - a tam wszystkie ciuchy się przydają, te gorsze do pracy w obejściu i w polu

ale mam sporo "przydasiów" kuchennych (całe zestawy - pamiętacie jak były modne czerwone dodatki, potem niebieskie .. )
Parabola, daj mi namiary na PW - chętnie się pozbędę wielu  rzeczy (hehe ze 20 torebek mam do wydania ;) )
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1598 dnia: Maja 05, 2015, 01:53:09 pm »
Dziewczyny nie będę na ogólnym podawać adresu, maila , kto chce to na priv podam.
Irina prowadzi świetlice w Grodnie, gdzie uczą dzieci pisać i czytać po polsku.

« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2015, 05:29:25 pm wysłana przez mag »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1599 dnia: Maja 06, 2015, 12:00:39 am »
Dzięki Parobolu :) Na priv poproszę :) Paczki już mam.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1600 dnia: Maja 10, 2015, 03:37:31 pm »
Moje czyszczenie/sprzątanie/wyrzucanie wypełzło dziś do ogrodu. Narobiłam się znowu jak dziki wół. Znowu ogromniaste torby przygotowane do wywózki.
A stało się to tak, że rano wyjrzałam do ogrodu, a tu w stawie nie ma wody  ::(( Przewód do pompy się omsknął i cała woda została wypompowana pod tuje. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo tuje rzadko podlewane, więc się im przydało. Ja natomiast założyłam ogromniaste rękawice gumowe, na nogi kalosze i wlazłam do stawu. Ryby na szczęście w zakamarkach znalazły sobie trochę wody i przeżyły; ropuchy tylko spod nóg mi uskakiwały.
Powyciągałam tony szlamu zalegającego od lat; również stare rośliny przerzedziłam; obmyłam pod ciśnieniem kamienie omszałe i pozarastane, część z nich nawet wyszorowałam. Nie ma to jak przerobić w pozytywną stronę jakiś zalegający wquwwwwww….  8)
No i stare donice, połamane jakieś resztki narzędzi, zeszłoroczne liście - to wszystko w worach.
Teraz nowa woda się do stawu nalewa, ja odpoczywam po na szybko odgrzanym wczorajszym obiadku.
Czekam aż mój kręgosłup mi powie, że tym razem przesadziłam  :P
Ale jeśli się nie odezwie to jeszcze wpadnę do Obi i nakupię roślinki do doniczek. Jutro ma być ładny dzień :) W sam raz na jakieś twórcze zajęcie :)

Miłego dla Was :)

A przy urnach już byłyście? Bo ja się właśnie zastanawiam - czy przed pójściem się przebrać, czy lepiej iść w stroju mocno roboczym  ??? Ostatecznie jakia kampania - taki strój  >:D

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1601 dnia: Maja 10, 2015, 08:39:41 pm »
mam nadzieje, że się nie przebrałas
w końcu jeden z kandydatów nie_za_bogaty....w jednej kurtce chodzi  ;D
cza być w końcu z narodem  ;D

mój kręgosłup wręcz krzyczy po 2-dniowym koszeniu trawy , która miejscami po kolana prawie była

ja w ramach porządków wydałam na razie jedną bluzkę.....reszte musze przymierzyć...może się upcham
  ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1602 dnia: Maja 10, 2015, 10:14:46 pm »
Przebrałam się. Mąż kazał  8)
Kręgosłup wytrzymał. Czyli jutro ciąg dalszy  ;D

Gorzej z kręgosłupem moralnym; po ogłoszeniu wyników wziął i strzelił. Rzucam qu_wami.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2015, 10:18:09 pm wysłana przez agawa »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1603 dnia: Maja 10, 2015, 10:17:11 pm »
Agawa prosze zmień kolor tczionki bo czytać nie można ::(( ::((
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1604 dnia: Maja 10, 2015, 10:19:17 pm »
już :)
ręka mi się omskła  ;D to od nadmiaru roboty w grządkach dzisiaj  ;D