Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 672326 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3630 dnia: Marca 30, 2018, 01:19:14 am »
wszystkiego co najlepsze ! zdrowia !  :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3631 dnia: Kwietnia 02, 2018, 10:59:20 pm »
Agawko spóźnione najlepszości  :-* :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3632 dnia: Kwietnia 02, 2018, 11:15:08 pm »
Dziękuję Kochane :)  :-*

Jestem właśnie po wyjściu gości z przyjątka urodzinkowego. Gwarno i licznie było. I miło. Obficie.
Zaordynowałam toasty - każdy musiał wygłosić nie tylko toast ogólny, ale i toast do każdego :) Śmiechu było co nie miara ;)
Do czasu, aż do tematów politycznych nie doszliśmy... :( Po raz pierwszy w moim domu widziałam, jak moi goście się pokłócili...  :-X ::) >:(

Smutne rzeczy się dzieją w państwie polskim...
Na szczęście udało nam się odwołać do myślenia, do empatii, do człowieczeństwa... Zasmuciłam się bardzo, bo nigdy w tym gronie to się nie zdarzyło. Wiem, że nasza wieloletnia przyjaźń wiele wytrzyma. Ufam, że to poróżnienie nas nie rozdzieli, ale było ostro. Za ostro... I jestem smutna...

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3633 dnia: Kwietnia 03, 2018, 06:33:21 am »
Ja niestety straciłam kontakt  przez politykę z moim kół.ze studiów.
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3634 dnia: Kwietnia 03, 2018, 09:54:01 am »
Ojjj... to rzeczywiście niefajne. Mam wśród znajomych z cro.pli (forum skąd z Atojką się znamy) zapalnych zwolenników PIS. Widujemy sie wirtualnie. Dyskusje ostre, pełne obelg, etc.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3635 dnia: Kwietnia 03, 2018, 11:40:23 am »
Tak osobiście/znajomi nie spotkałam się z obelgami przy rozmowie/pisaniu z pisowcami. Może mam szczęście trafiać na kulturalnych pisowców.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3636 dnia: Kwietnia 03, 2018, 02:14:40 pm »
 :-* :-* :-* :-* :-*

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3637 dnia: Maja 11, 2018, 08:51:20 pm »
Agawo, służbowo zakończone co miało być kończone?

No i kiedy do tego Wietnamu lecicie?

I jak kolana?

Mam nadzieję, że domowych awarii więcej nie było. A czy nie ma czasami jakichś dobrych-babcio-wieści? ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3638 dnia: Maja 13, 2018, 12:42:10 am »
ad 1 - egzaminy końcowe trwają; piszę, zdaję, piszę, zdaję; koniec 23 czerwca + napisanie pracy końcowej do 6 lipca... eh, padam na pysk
ad 2 - bilety do Witnamu nabyte na koniec listopada; jest po co żyć  :P
ad 3 - kolano zdiagnozowane, ale do lekarza nie dotarłam; powinnam mieć na rehabilitację, bo mięsień jeden za krótki, drugi chyba za długi - i to się jakoś nazywa i powiduje nieprawidłowe działenie stawu, który się wyciera  ??? ::) Zajmę się tym... kiedyś...
ad 4 - młodzi zajęci bardzo; Młody zapiernicza w korpo wspinając się po szczebelkach, a Młoda pracuje całymi dniami kończąc specjalizację; egzaminy ma mieć w listopadzie. Szukają większego mieszkania na rozwój. Czyli nadzieja jest  ;D

Nieustannie Was kocham. Myślę. Zaglądam.
Anciu - wielki buziak  :-*

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3639 dnia: Maja 13, 2018, 07:01:56 am »
 :oklaski:brawo Aga
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3640 dnia: Maja 13, 2018, 09:24:02 am »
No to kciuki zaciskam z powodzenie spraw z pkt. 1-4 :-*
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3641 dnia: Maja 31, 2018, 12:22:53 am »
Drogie :)
U mnie bez zmian. Czyli zapierdzielam.
Troski nieduże codzienność podsyła; staram się dawać sobie radę z tymi, na które wpływ mam, a te inne oddalam i z tej oddali się im przyglądam. Czasami to przyglądanie się - boli.
Generalnie - donoszę, że żyję. I odliczam dni do wakacji. Bo już, z dnia na dzień, czuję, że bardzo potrzebuję odpoczynku. Od jutra do niedzieli mam wolne po raz pierwszy od wielu tygodni. Nawet weekend wolny się szykuje, co u mnie jest prawdziwym świętem.
W ogrodzie tyle mam roboty, że z prawdziwą przyjemnością zabiorę się za wycinanie, podcinanie. Generalnie - szykowanie miejsca na Nowe.
Domowo - norma - szanowny wyjeżdża_wraca_i_tak_w_kółko.
Młodszy Młody pilnie się uczy i szykuje do kolejnego wyjazdu; tym razem niedaleko będzie, bo do Horsen w Belgii go niesie. Dostał stypendium z tamtejszego uniwersytetu; ma jakiś projekt uskuteczniać.
Starszy Młody również zapierdziela; to chyba rodzinne. Jedyna różnica to taka, że wybrał korporacyjne szczebelki, które nam są obce. Podziwiamy i kciuki trzymamy. Choć nie rozumiemy.
Alvin nie zmądrzał ani o centymetr. Wczoraj znowu rzucił się na jeża. Jeż przeżył, za to Alvin ma znowu spuchnięty nos. Romina, również bez zmian, ciągle szuka przytulasów i miziania. Kochana baba; jak to baba...
I mama... Ach, kochana mama; tak dzielna w  swoim starzeniu się jest. Tak bardzo dba o utrzymanie się w sprawności, aby nie być dla nas ciężarem. Dwa razy w tygodniu chodzi na basen, raz na tance w kręgu. Oraz codziennie o świecie na marsz z kijami po parku. Kilka dni temu znowu się przewróciła w autobusie. Na szczęście nic sobie nie połamała, tylko się potłukła. Im jestem starsza, tym bardziej doceniam jej dzielność. Chciałabym mieć tyle dyscypliny do dbania o siebie.
Tak, też staram się dbać o sprawność. Ale na razie codzienny spacer z psem musi wystarczyć.

Nachodzi mnie refleksja nie dająca się oddalić, że stan takiego zapierdzielania znam dobrze. Już tak miałam. Ponad 10 lat temu zapewne, gdyby to forum wtedy było, pisałabym podobnie: zapierdzielam. Obiecywałam sobie wielokrotnie, że już nigdy do takiego stanu  nie wrócę. I wróciłam. I chwilowo nie widzę możliwości zatrzymania się. Mam nadzieję, że to tylko do czasu moich egzaminów specjalizacyjnych, a później zwolnię. I za to trzymam mocno kciuki. Bo wiem, że może się to skończyć kiepsko.

Przytulam Was mocno. Nie zapominajcie o mnie.

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3642 dnia: Maja 31, 2018, 12:48:31 am »


Przytulam Was mocno. Nie zapominajcie o mnie.



Też Cię tulam mocno   :-*

Często o Tobie myslę, ale wiem że jesteś zajęta i nie chcę_doopy_zawracać  :)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3643 dnia: Maja 31, 2018, 01:09:19 am »
ale obiecaj, że po tych egzaminach zwolnisz
bo potórki z rozrywki ani Ty dla siebie nie chcesz, ani my
Ja zbyt późno sie przekonałam, ze zapierdzielanie nic dobrego do zycia nie wnosi
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3644 dnia: Maja 31, 2018, 01:14:10 am »
ale obiecaj, że po tych egzaminach zwolnisz
bo potórki z rozrywki ani Ty dla siebie nie chcesz, ani my
Ja zbyt późno sie przekonałam, ze zapierdzielanie nic dobrego do zycia nie wnosi


Tojka   :oklaski:  :oklaski:  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska