Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 678838 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3390 dnia: Października 14, 2017, 06:18:37 pm »
Bidulek! Niech się biedaczek szybko zagoi! :( Ludziom w takich przypadkach zaleca sie kiedyś  jedzenie gluciastego chleba, zeby oblepił ewentualne szkło w jelitach
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3391 dnia: Października 14, 2017, 09:29:00 pm »
Z psami pewnikiem jak z dziećmi - ja jestem zdania, że one żadna biała karta, a na charakterek najczęściej rady nie ma, co najwyżej można próbować minimalizować ;)
Biedny psinka...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3392 dnia: Października 15, 2017, 01:06:52 pm »
co ja tu czytam?
dobrze, ze po mammo odetchnęłaś, wyniki wątroby.. sama nie wiem co ci doradzić bo w ostatnich moich badaniach, pierwszy raz miałam chyba Alat ciut przekroczony i z lekka zgłupiałam , musiałabym powtórzyc, ale ostatnio ciastka wcinam to może najpierw odstawię  ;)
a ze zwierzaczkami to tak bywa, moje koty już stare to i spokojniejsze, ale bywało róznie ..
ucałuj psinkę w nosek
dobrze, ze  z dzieciakami masz spokoj, to chyba najważniejsze, możesz odetchnąć z ulgą
całusy
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3393 dnia: Października 16, 2017, 07:20:12 pm »
Zaczęłam się ziółkować  >:D fuuujjjj  :-X Ale ma być dobrze :) Łykam też prochy na obniżenie mocznika. Pod koniec miesiąca będzie sprawdzian ;)
Alvik ma się nieźle. Rana sucha, nie krwawi. Uciążliwość to jeżdżenie codziennie na zastrzyk z antybiotykiem i opatrunek. Za tydzień zdjęcie szwów.
Młodszy młody wrócił ze swoich niedźwiedzich wyczynów  ;D Cały, zdrowy, zmęczony, brudny ( ::(() i szczęśliwy. Niedźwiedzia nie widzieli  :P Jedynie rybołowy i błotniaki (cokolwiek to jest  ;D).

A z mammo się nie odzywają. Czyli tym razem chyba dobrze? Zajrzę tam w środe rano; może będzie wynik. Może odetchnę...

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3394 dnia: Października 16, 2017, 08:50:54 pm »
No to kilka spraw odhaczonych pozytywnie ztx ztx,dziecko zdrowe,pies prawie i Ty też za chwilę .Gratulacje ztx ztx
Natalia

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3395 dnia: Października 17, 2017, 06:56:40 pm »
też nie lubię ziółek ;) ostropest, morwa biała, czystek , błeee kocanki nie dam rady ;)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3396 dnia: Października 18, 2017, 12:43:16 am »
Zaczęłam się ziółkować  >:D fuuujjjj  :-X Ale ma być dobrze :).


Mówiłam, że gorzkie !! .....  ;D
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3397 dnia: Października 18, 2017, 10:06:36 am »
 :-*

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3398 dnia: Października 18, 2017, 10:56:56 am »
Tak generalnie to nasza wątroba najlepiej regeneruje się w nocy, gdy nie pracuje tak intensywie. Wobec czego ostropest czy kocankę najlepiej przyjmowac na noc.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3399 dnia: Października 18, 2017, 03:51:05 pm »
czyli co?
kocanki lepiej nie kupować (właśnie miałam zamiar iść do zielarskiego), bo nie do wypicia?
ostropest bardziej znośny w smaku?
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3400 dnia: Października 18, 2017, 06:17:58 pm »
Beciu, nawet nie ma porównania. Ale ponoć "gorzki lek najlepiej leczy" ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3401 dnia: Października 18, 2017, 06:37:46 pm »
a ja to wszystko wypiję:)  a na co ta kocanka, co leczy, jakie dolegliwości?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3402 dnia: Października 19, 2017, 01:53:17 pm »
a ja to wszystko wypiję:)  a na co ta kocanka, co leczy, jakie dolegliwości?
W szczególności wśród jej licznych zalet wskazuje się na to iż jest to  surowiec stosowany przede wszystkim w przypadku problemów z wątrobą. Szczególnie polecany dla sceptyków którzy nie wierzą w chemiczne środki wspomagające. Ci z pewnością powinni wypróbować kocanki piaskowej która wzmocni wątrobę.

Źródło: http://www.zdrowyportal.org/1619/kocanki-piaskowe-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-sposob-uzycia/

Kocanka charakteryzuje się działaniem żółciopędnym w związku z czym pomaga w uregulowaniu procesów trawiennych. Można ją stosować w przypadku kamicy żółciowej, skurczeniu i zapaleniu dróg żółciowych oraz przy problemach z wątrobą. Pomaga przy detoksykacji wątroby, gdy jest ona skażona toksynami spożytymi z jedzeniem oraz wchłoniętymi z lekami. Wyciąg z kocanki charakteryzuje się działaniem zmniejszającym napięcie mięśni gładkich. W związku z czym powinny go stosować kobiety, które mają problemy z bolesnymi miesiączkami. Stosowanie kocanki powinny rozważyć osoby, które mają problemy z trawieniem, ze względu na to, że zioło przyspiesza perystaltykę jelit oraz jest pomocne w szybszym przyswajaniu składników pokarmowych. Można jej używać także w celu zwalczenia skąpomoczu, gdyż działa moczopędnie. Z kolei jej detoksykujące właściwości sprawiają, ze jest skuteczna w walce z dną moczową. Kocanka piaskowa jest również świetnym wyborem w przypadku osób, które cierpią na artretyzm oraz reumatyzm. Specjaliści polecają ja również przy niedokrwistości żołądka. Roślina charakteryzuje się działaniem uszczelniającym naczynia krwionośne, dzięki czemu wzmacnia tkankę łączną. To z kolei sprawia, że kocanka działa przeciwobrzękowo.

https://pieknojestwtobie.com/kocanka-piaskowa-substancje-aktywne-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie/

To i na obrzęki i na ból "nimakała", i na detoks... Ale paskudne, że hej!!! Wypijam 2-3 herbatki w tygodniu. Na co dzień bym nie dała rady.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3403 dnia: Października 19, 2017, 02:23:47 pm »
muszę się zmusić ;) kilka punktów dla mnie
oprócz tego, który dla mag :D
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3404 dnia: Października 19, 2017, 03:31:38 pm »
a ja ostatnio nie narzekam  :-X


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich