Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 672257 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpnia 04, 2013, 07:49:08 pm »
Tak, ciekawe gdzie Lulu się podziewa....?

A ja się przy okazji kulinarnie  tez pochwałę. Bo dziś po raz pierwszy w życiu robiłam kalmary  mnx Nie mrożone, ale świeże  mnx
I samodzielnie je sprawilam, co wydawało się niemała sztuka, a okazało się proste jak drut, no może z lekka obrzydliwe ;) Najpierw obejrzałem odpowiedni filmik na YT i do dzieła.
Było na prawdę niezłe, dzieci mnie pochwalily. A ja zaznaczylam, ze dla nikogo na swiecie tego bym nie zrobiła, tylko dla dzieciaczkow moich kochanych :)

Tojka, za sajgonki gratulacje. A jutro pójdę do Lidla zobaczyć, co tam fajnego maja...

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpnia 05, 2013, 08:25:35 pm »
Hura  ztx Mam nareszcie nowego laptopika  ztx
Nareszcie koniec z wypatrywaniem Waszych literek przez tefonik maleńki ;) I nareszcie odzyskuję swoje zielone literki  ztx

Niestety wszelkie dane z poprzednika bezpowrotnie utraciłam... Może w końcu nauczę się raz na zawsze systematycznie archiwizować dane na zewnętrznym dysku?... Poszły zdjęcia, artykuły, dokunenty nie do odtworzenia. Mogę tylko żałować, eh...

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpnia 05, 2013, 08:45:50 pm »
Agawa, aleś Ty twardziel - ja bym się na śmierć zaryczała, jakby mi w szystko poszło w p***ole ::((
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2013, 08:55:56 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpnia 05, 2013, 08:53:53 pm »
A kto powiedział, że nie ryczałam? i h___mi nie rzucałam? nie wspominając o paniach na k?...
Jeszcze dokłądnie nie wiem, co mi w pi_du poszło. Ale wiem, że zdjęcia pewnej młodej a pięknej damy poszły z całą pewnością.
Jutro odbiorę starucha z punktu naprawy i oddam gdzie indziej, bo tam mi powiedzieli, że za wyjęcie dysku twardego z danymi życzą sobie tysiaka  ::(( Poszukam jeszcze gdzie indziej.
Niestety ja zakochana miłością niezmienną z MacBookach, a te nie dość, że specjalistów mało od nich, to jeszcze liczą sobie jak za zboże  ::((

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpnia 05, 2013, 11:47:27 pm »
pewnie są jakieś fora japko_maniaków, ja bym tam popytała
zwykli użytkownicy często są bardziej pomocni niż serwisy

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpnia 05, 2013, 11:50:02 pm »
Aga napisz na pw o co chodzi to podpytam informatyka w pracy albo syncia .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpnia 06, 2013, 09:23:17 am »
Aguś  :)
Jeśli masz trońkę czasu wolnego to zabieraj stary dysk i dawaj do mnie.
Olek dał mi namiary na speca co odzyskuje dane z dysku za dużo_dużo mniej niż tam zaśpiewali  :0ulan:
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpnia 06, 2013, 11:21:16 am »
Dziś odbiorę mojego szrota ;)
Dziękuję KObiety :) Będziemy działać  :0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpnia 11, 2013, 12:49:01 pm »
Potrzebuję, dla zachowania jakiegoś porządku w przestrzeni, zdać raport ze swojej rzeczywistości. Coby kurz za szybko nie zakrył, a nawet jeśli zakryje, aby można było odgrzebać.
Wakacje tegoroczne przeszły w fazę wspomnień. Pracuję od tygodnia, nieco wolniej i mniej, bo jednak czas wakacyjny dookoła, ale jednak w rytm obowiązków weszłam. Dom zajmuje mnie mniej, bo Młodszy Młody ciągle w Londku urzęduje. Rzadko się z nami kontaktuje, pewnie o wiele ciekawsze rzeczy go zajmują, niż zadawanie raportów starym ;) Tęsknię za kontaktem z nim. I sobie tłumaczę: taki los matki dorastającego dziecka...
Starszy Młody szczęśliwie z podróży po dalekim świecie wrócony. Szczęśliwy, że dał radę, jakby znowu odrobinę bardziej zmężniały. Teraz intensywny czas na pisanie magisterki, bo na połowę września zaplanowana obrona. Trzymam kciuki i wspieram dowodząc obiadki od czasu do czasu.
Mężowaty szuka nowego i innego pomysłu na życie w kwestii zawodowej. Coś się u niego skończyło, coś się zapewne wkrótce zacznie. Na ten moment zalega w domu, porządkuje papierowo/dokumentowe życie, zajmuje się swoim zdrowiem, ciałem, relacjami z przyjaciółmi. A ja obserwuję z boku, bo towarzyszyć w tym trudno.
Mama po ekscesach mammograficznych uspokojona; czekamy na powtórzenie badań pod koniec października. Ostanie miesiące bardzo trudne dla niej były; wiele pożegnań musiała przeżyć. A to spowodowało u niej uruchomienie myśli o własnej śmierci. Trudno mi jej towarzyszyć; bardziej wchodzę w zaprzeczanie. Powtarzam: mamo, jesteś w dobrej formie, ciesz się życiem, nie myśl o tym. A ona czasami zapada się w coraz ciemniejszy smutek. Staram się myśleć o tym; nie potrafię tego zmienić, więc odsuwam...

Generalnie - wiodę życie spokojne, rzec by można; ustatkowane ;)
I staram się korzystać z każdej chwili, która dzieje się Tu i Teraz. Na przeszłość już wpływu nie mam. Mogę tylko zmienić swoje myślenie o zaistniałych faktach, samych faktów nie zmienię. O przyszłości za dużo nie myślę. Robię to, co jest do zrobienia w tej chwili. Na przykład poumawiałam się do różnych lekarzy, coby pobrać skierowania na badania. W tym roku mam w planie wykonianie wszystkiego bardzo szeroko i przekrojowo. W październiku będę świętować swoje 5-te urodziny. Chcę do nich dotrzeć spokojna.

A plan na dziś?
Za godzinę przyjedzie Starszy Młody z mężowatym moim po partyjce tenisa. Usiądziemy na tarasie, zjemy obiad, pogadamy. A później, już bez Młodego, pojedziemy rowerami do Powsina. Zwykła codzienność.
Taką lubię. Gdy nic się nie dzieje, gdy nic emocji nie wzrusza, gdy spokój jest czymś naturalnym.




Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpnia 11, 2013, 07:52:43 pm »
Agawo, lubiem te Twoje literki  :)

A kiedy będzie, jaka mała relacyjka, z sardynkowej wysepki  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpnia 11, 2013, 07:55:05 pm »
Sardynkowe zdjęcia będą jak opanuję program iFoto w moim nowym lapku; na razie się uczę ;) i guzik mi wychodzi ;)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #476 dnia: Sierpnia 11, 2013, 08:22:24 pm »

Zwykła codzienność.
Taką lubię. Gdy nic się nie dzieje, gdy nic emocji nie wzrusza, gdy spokój jest czymś naturalnym.

Eee, no to nuda, panie dziejku... ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #477 dnia: Sierpnia 11, 2013, 08:23:20 pm »
A może choć jakoweś maleńkie, maciupeńkie, sprawozdanko?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #478 dnia: Sierpnia 11, 2013, 09:24:08 pm »
Mirusiu, Sardynia jest cudną wyspą. Niektórzy nawet upatrują w niej legendarną Atlantydę ;) Poważnie :)
Nie ma tam prawie żadnych zabytków, które przeszkadzałyby w leżeniu na plaży, za to jest obłędna przyroda.
Byłam w maleńkim hoteliku położonym na zupełnym uboczu, więc prawie cały czas spędziłam przemieszczając się pomiędzy plażą, barem a basenem ;)
Obiecuję więcej faktów, gdy zapanuję nad zdjęciami :) Pewnie dlatego odwlekam swoją relację, bo lepiej mi będzie w jakimś ciągu ze zdjęciami ułożyć opowieść.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #479 dnia: Sierpnia 12, 2013, 10:34:40 am »

Zwykła codzienność.
Taką lubię. Gdy nic się nie dzieje, gdy nic emocji nie wzrusza, gdy spokój jest czymś naturalnym.

Eee, no to nuda, panie dziejku... ;)

aga......ja też taka nudę kocham
gdy wszystko jest tak samo....przewidywalne....wg rozkładu
....dla mnie wyjazd na wczasy, to już stres

tez czekam na sardynkowe foty  :)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1