Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 676812 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #930 dnia: Grudnia 12, 2013, 10:31:40 pm »
nie odebrałam…  8)
I nie brac ze mnie przykładu, bo ja głupia jestem. Pocieszam się jedynie faktem, że jakby było_co, to na kopercie byłby czerwony wykrzyknik i by do mnie zadzwonili. A nie dzwonią. Czyli wykrzyknika nie ma.
Za to na ćwiczenia kręgosłupowe dzielnie chodzę. I nawet trochę przestaje boleć  O0

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #931 dnia: Grudnia 13, 2013, 04:16:37 am »
Agawo, wierzę że wynik dobry, ale nie radzę czekać, na to że zadzwonią. Chyba, że lekarze w Warszawie działają inaczej, niż w Szczecinie. Ja zrobiłam biopsję węzła chłonnego pachowego ok. połowy lipca, aże byłam przekonana, ze jest wsio ok. to sobie nie spieszyłam się z odebraniem wyniku. A odebranie to nie tylko podejście do okienka, ale rejestracja do lekarza i odstanie w makabrycznych kolejkach.  :-\ Wezwali mnie 9-tego wrześnie, listem zwykłym (który mógł zaginąć) by pilnie stawić się w poradni chirurgii onkologicznej. xhc
Jestem pewna, że tych spraw nie można porównywać, ale dla spokoju, odbierz wyniki jeszcze przed świętami. Będziesz mieć kolejny powód do świętowania :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #932 dnia: Grudnia 13, 2013, 04:48:11 pm »
]dziś nawet spróbowałam  ;D około godziny krążyłam po uliczkach próbując zaparkować, a póżńiej trza było do roboty; a po robocie jechać w godzinach szczytu przez wawkę to wyczyn, na który mnie dziś nie stać…
Więc wróciłam do domu z mocnym postanowieniem, że jutro po robocie tam zawitam, może zdążę; kończę o 11.30, a otwarte mają do 12.00  ???

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #933 dnia: Grudnia 13, 2013, 05:22:04 pm »
Przyjszłam w imieniu dzieciaka za piękną "słoneczną panienkę" podziękować.  :-*

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #934 dnia: Grudnia 13, 2013, 05:28:25 pm »
Agawa ja Cię podziwiam
ja po jakiekolwiek wyniki biegnę najszybciej jak się da, nawet jeśli jest to morfologia czy tsh :D
nawet nie ze strachu czy cuś, głównie z ciekawości (choć ta ciekawość pewnie bierze się ze strachu :P)

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #935 dnia: Grudnia 13, 2013, 06:50:15 pm »
Agawa, jeżeli dają wynik do ręki, to odbierz. Dobrze jest mieć czarno na białym napisane, że wszystko OK.
Ja tydzień temu robiłam z kontrolnych badań mammografię. Nie dostaje się wyników do ręki. Byłam ciekawa czy lekarz mi przeczyta wynik dzisiaj na wizycie.
Oczywiście, że tego nie zrobił, tylko pojawił się komentarz, że zmian niepokojących nie ma.
Jechałam z nastawieniem, że się wykłócę aby mi przeczytał...... w końcu to mnie cycek zgniatali, ale podeszłam go z drugiej strony....tzn. zapytałam " nawet te drobne zmiany ? nic nie ma? a przecież były."
No i w nawiązaniu do tego,"skoro pani się upiera przy tych drobnych zmianach to za pół roku zrobimy USG."
Też zakładam, że Twoje wyniki będą dobre, ale sprawdzić trzeba.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #936 dnia: Grudnia 13, 2013, 06:52:26 pm »
Przyjszłam w imieniu dzieciaka za piękną "słoneczną panienkę" podziękować.  :-*

w pas się kłaniam  :-*

Obiecuję sobie i Wam - odbiorę jutro  8)

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #937 dnia: Grudnia 13, 2013, 07:01:39 pm »
....tzn. zapytałam " nawet te drobne zmiany ? nic nie ma? a przecież były."
No i w nawiązaniu do tego,"skoro pani się upiera przy tych drobnych zmianach to za pół roku zrobimy USG."


Dobry...  xhc "Się pani upiera "..... :0ulan:
Bym go tą szabelką na płask po plerach.... >:(

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #938 dnia: Grudnia 13, 2013, 07:06:34 pm »
Dani, pięć lat (prawie) jeżdżę do tego samego lekarza....... zawsze sobie obiecuję, że następnym razem się postawię i mu powiem, ale w gabinecie jak już każe się rozebrać to jakoś tak (kiedy jestem toples) zaczyna mi odwagi brakować i chcę szybko wyjść. Oczywiście ubrać się i wyjść. 

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #939 dnia: Grudnia 13, 2013, 07:08:30 pm »
Rozumiem. Ja też taki "gieroj" przy lekarzach.
Jak zmieniam, to cichcem, nic im wcześniej nie mówiąc. Najzwyczajniej w świecie więcej się nie pojawiam i już.  ;)

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #940 dnia: Grudnia 13, 2013, 07:25:27 pm »
tiaaa… a już najwięcej 'odwagi' miewam leżąc u ginekologa z wziernikiem w środku  ::((
Choć jakoś nauczyłam się, przetłumaczyłam sobie, wmówiłam sobie etc - że ja w takich momentach jestem Osobą, Podmiotem i patrzę prosto w oczy i pytam, napieram, mówię. I wiecie co? zazwyczaj fartuch wtedy nagle zaczyna gadać ludzkim głosem  ;D
*
A w tego wieczora u mnie jak w dowcipie: pewien facet kochance mówił, że od żony musi iść, żonie mówił że do kochanki, a on tuptuptup do biblioteki  ;D
Więc: mąż upewniwszy się, że świetnie spędzę wieczór poszedł na śledzika z kolegami, młodemu w ramach nagrody za 5+ z niemieckiego dałam samochód, a ja  ztx mogę spokojnie popracować  ztx cały wieczór  ztx

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #941 dnia: Grudnia 13, 2013, 07:37:42 pm »
Agawo, odbierz ten wynik dla nas   Bo my ciekawskie jesteśmy  8)

No jakos tak człowieka odwaga opuszcza przy lekarzach... To mnie wiele lat temu kosztowało niemało przy prywatnych wizytach u dentystki... I oczywiście już do niej nie chodzę  ;D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #942 dnia: Grudnia 14, 2013, 02:33:28 pm »
Agawo, odbierz ten wynik dla nas   Bo my ciekawskie jesteśmy  8)

rozpoznanie kliniczne: Nod lob dex gland thyreoid
rozpoznanie cytologiczne: obecne w rozmazie z aspiratu treści krwistej, grupy typowych tyreocytów, przemawiają za zmianą o chrakterze łagodnym typu: adenomatiod nodule


 O0
*
Moment otwierania koperty w sekretariacie, gdzie najpierw musiałam podpisać zgodę, poświadczyć odbiór etc, koszmarny; ściany się zbliżają, za moment na mnie runą, litery skaczą… odszukuję magiczne słowo 'łagodne"… uff…
W styczniu wizyta u lekarza, po potwierdzenie, że na prawdę mogę ufff…

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #943 dnia: Grudnia 14, 2013, 02:38:39 pm »
Uff.........   :D

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #944 dnia: Grudnia 14, 2013, 03:16:26 pm »
Akcja się rozwijała .... i ... uffff  xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna