Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 678923 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1380 dnia: Stycznia 21, 2015, 02:40:43 pm »
ale na golaska nie chciał się zgodzić młody; on musi mieć przytulasa… Trochę się boję tych alergenów, ale one ponoć wcale nie z sierści, a ze śliny, i ponoć balijskie mają jej najmniej
Zobaczymy…  ::) Ma mieszkać na ograniczonej powierzchni, czyli na samej górze domu, i ma nie wchodzić do naszej sypialni, a najbardziej uczulony mój mężowaty i starszy. Mi pozostaje mieć nadzieję, że będzie dobrze, bo młody tak przejęty i tak spragniony tego zwierzaka, że nikt z nas nie może mu odmówić :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1381 dnia: Stycznia 21, 2015, 02:46:07 pm »
To życze byscie nie byli uczuleni na Rominę ( jakie piękne imię prawie jak Roma  ;D)! Najwazniejsze by nie wchodziła do sypialnię!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1382 dnia: Stycznia 21, 2015, 03:01:02 pm »
Bo nie wiem, czy pamiętacie, ale my od 2 lat mamy już jednego golaska-znajdę  C:-) Ktoś go porzucił w lesie, aż niedowiary, bo wygląda na podrasowanego bardzo, ale za mały do wzorca. Młodzi szukali właścicieli przez kilka miesięcy i przez ogłoszenia i związek kynologiczny i przez hodowle, i nic… Mieszka na zmianę u starszego i jego teściów, i rzeczywiste nie uczula, ale jest tak obrzydliwy, że aż piękny…
Oto Dantuś  ;D




Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1383 dnia: Stycznia 21, 2015, 03:07:42 pm »
Kocham zwierzeta, ale koty to juz do szaleństwa. No ale u naszej kici przegrywam z chłopakami  ;)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1384 dnia: Stycznia 21, 2015, 03:59:51 pm »
O rety jaka słodzizna! Do zacałowania!  :-* :-* :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Monia_Lissa

  • Swojaki
  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 440
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1385 dnia: Stycznia 21, 2015, 07:02:06 pm »
Och, całkiem jak nie pies, śmieszny...
Wiem o czym mówisz, bo nam też ktoś, kiedyś podrzucił psa dziwadło.Wyglądał jak gremlin, ale po jakimś czasie wszyscy byliśmy w nim zakochani.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1386 dnia: Stycznia 23, 2015, 06:17:20 pm »
No i nadszedł 'ten' dzień. Rominka przyjechała. Od razu wsunęła się w kąt pod łóżkiem i ani drgnie. Jak posąg, albo Sfinks. Tylko oczy świecą. Raz młody ją wyciągnął i pokazał - gdzie żarełko, gdzie żwirek. Obejrzała dostojnie i wróciła na swój wybrany posterunek.
No to mamy kota  ;D
Na wszelki wypadek się ewakuujemy z szanownym. Niech młody matkuje  ;D

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1387 dnia: Stycznia 23, 2015, 06:27:26 pm »
Będzie Wam razem dobrze :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1388 dnia: Stycznia 23, 2015, 06:46:59 pm »
Jako doświadczona kociara mogę podpowiedzieć ,ze kto chowający się po kątach ,pod łóżkiem itp. to kot wystraszony, zestresowany. Nie ma się mu co dziwic bo dopiero poznaje dom,ale można mu ułatwić by poczuł się pewniej i bezpieczniej. Kot powinien mieć tzw miejsce ucieczki- na górę!!! Najlepsze są póki, poleczki, gora szaf itp po prostu musi na was patrzeć z góry wtedy czuje się silny,  ma poczucie bezpieczeństwa. Dobre są tez sztuczne "drzewka" do wspinaczki. I kilka dni w jego obecności nie otwierajcie okien i drzwi bo może czmychnąć i nawet się nie obejrzy. Powodzenia i pamiętajcie ,ze psy całkowicie inaczej reagują niż koty. Młody może sprobowac ją wywabić zabawką zawieszoną na patyczku , nic na siłe , w nocy wychyli nosek.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1389 dnia: Stycznia 23, 2015, 07:12:23 pm »
Dzięki Amorku za rady :) zaraz zawołam młodego - niech przeczyta i wie :) choć on chyba przygotowany bardzo dokładnie - mógłby poradnik napisać   C:-) Rominka wychyliła nosek i obeszła kąty; oczywiście spenetrowała półki z książkami  ;D
Przez caly dzień nic nie zjadła i nie skorzystała z kuwety… ale chyba jeszcze nie ma kłopotu… Okien młody pilnuje niczym cerber; kiedyś mojej mamy malutka kotka zawisła i się udusiła w oknie uchylnym  :(
Byłam na górze, pogłaskałam, popodziwiałam. I pozostaję z myślą, że jednak co pies to pies  8) Piękna jest, wytworna wręcz, i pięknie się porusza… ale kontakt chyba mam lepszy z psami  :P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1390 dnia: Stycznia 23, 2015, 07:34:04 pm »
Jest róznica bo na psa gwizdniesz i zaraz przybiegnie, a kot musi ci bardzo ufac i musi mu się bardzo chcieć by zaszczycić cię swoim przyjściem! :)
Na razie udawac ,ze was nie interesuje, nie zwracac uwagi. Można zacząc się samemu bawic sznurkiem lub kuleczką zrobioną n.p z folii aluminowej. Nie zachęcać do zabawy , sama musi dojrzeć i poczuc się pewnie.:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1391 dnia: Stycznia 23, 2015, 07:44:08 pm »
Agawko, śliczne maleństwa... :D
taką mam chcicę je wziąć na ręce i tulić.... :) :), moja Soncia ma duże gabaryty  :))
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1392 dnia: Stycznia 23, 2015, 08:04:13 pm »
Mam kota  ztx

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1393 dnia: Stycznia 23, 2015, 08:06:38 pm »
aż brak słów jak pięknie wyglądacie... :oklaski: :oklaski:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1394 dnia: Stycznia 23, 2015, 08:25:02 pm »
 :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)