Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 676597 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1575 dnia: Lutego 28, 2015, 11:26:58 pm »
u mnie żadne specjały nie działają  ::(( zaszyje się pod fotel i tyle ją widzieli, mogę jej podłożyć na wyciągnięcie łapy ciasteczka i nic :-\
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1576 dnia: Lutego 28, 2015, 11:41:06 pm »
Ptaszyno, moja kruszynka po przejściach_okropnych, więc od razu nawiązałam kontakt z psim behawiorystą; dużo różności mi opowiada i pomaga bardzo. Między innymi mówi, że pomiędzy 8 a 20 tygodniem życia psiny jest tzw 'okno socjalizacyjne' i właśnie wtedy musimy zmieścić się ze wszystkimi oddziaływaniami  ;D Później, jeśli czegoś wcześniej nie wprowadziliśmy, może  być problem.
Mój młokos ma hardy charakterek. Musimy dużo pracować, właśnie smakołykami, nad tym, aby uznał, że to właśnie ja jestem najważniejszą dla niego osobą. I tak się dzieje. Nikt inny nie może go karmić (trudne to, bo ja pracuję i długo mnie nie bywa w domu…), nikt inny nie może wymuszać zachować (jw  >:()… On musi poczuć, że to ja decyduję o nim, nie odwrotnie.
Staram się bardzo, bo bym chciała, żeby dobrze się nam razem żyło.
Moja poprzednia sunia była niezwykła; ona nie musiała być układana; po prostu sama rozumiała, czego od niej chcę i   to robiła. Ten maluch jest zupełnie inny; on ma własny pomysł na siebie i swoje życie  ;D
Ciężko jest… eh… 

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1577 dnia: Marca 01, 2015, 12:08:26 am »
generalnie moim największym problemem jest czyszczenie uszu, wyciąganie kleszczy i kąpiel, te rzeczy jej nie odpowiadają ::((
poza tym reszta jest super, nie boi się burzy i petard, możemy spacerować po polu ztx, są momenty kiedy próbuje coś na mnie wymusić, ale to sporadycznie.
pewnikiem Agawko ile psów tyle charakterków xhc
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1578 dnia: Marca 02, 2015, 07:00:37 pm »
a w co ubierasz kota  ???
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1579 dnia: Marca 02, 2015, 09:12:52 pm »
a w co ubierasz kota  ???
xhc
Przemyślę  ;D Może tak -

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1580 dnia: Marca 02, 2015, 09:52:50 pm »
jaki gustowny kapelusik  ;D

zamiłowanie do nakrycia głowy  jak mniemam kotka ma po mamusi  ;D  ;D  :P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1581 dnia: Marca 02, 2015, 10:05:10 pm »
po babci  :P ona mojego synowatego jest  C:-)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1582 dnia: Marca 02, 2015, 10:12:37 pm »
Miny zadowolonej to ona nie ma  ::((
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1583 dnia: Marca 02, 2015, 10:16:12 pm »
bo Natalko jest jej za gorąco xhc xhc
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1584 dnia: Maja 03, 2015, 02:06:28 pm »
Mam dziś Dzień Sprzątania_Wielkiego, więc i tu wpadłam odkurzyć.
Od jakiegoś czasu miałam dziwne wrażenie, że czymś zarosłam, jakimiś niepotrzebnymi rzeczami wkoło mnie, ale też, symbolicznie niejako, niepotrzebnymi, starymi myślami, wspomnieniami, może nawet zasadami. Nawet przyszła mi refleksja, że nie mam już zupełnie miejsca na nic, a w szczególności na nowe myśli.
Sprzątam od świtu. Pakuję w torby ogromniaste wszystko, czego nie potrzebuję, i od razu znoszę do samochodu, a gdy ten jest pełen - wywożę do kontenerów. Zrobiłam już 2 kursy.
Czuję się, jakbym wyrzucała niepotrzebną przeszłość. A przede mną jeszcze sporo roboty.
Najważniejsze, że jakoś dziwnie mi to na duszę pomaga. Jakby rzeczywiście więcej miejsca się robiło. Jakby zaczynało być widać światełko w tunelu przygnębienia.
Myślę sobie, że okres życia, który teraz mam - paradoksalnie - odbieram jako bardzo trudny; nawet chyba najtrudniejszy. Kiedyś myślałam, że czas stabilizacji zawodowej połączony z odejściem dzieci z domu, będzie czasem spokojnym i dobrym. A tak się stało, że od kilku miesięcy jestem w jakimś czarnym dole i ciągle słyszę pukanie od spodu. Więc się zakopuję niżej i niżej, i czyszczę i czyszczę. Mam nadzieję osiągnąć poziom, gdzie nie będzie już nic mnie ciągnęło w przeszłość, a zacznę nareszcie widzieć przyszłość. Na razie nie widzę, albo boję się spojrzeć.
Idę przekopywać się dalej. Przede mną ogromna szafa pełna dokumentów, niektóre sprzed 40 lat…
Wieczorem będzie piękne ognisko… Mam nadzieję, że patrząc na nie będę mogła się uśmiechnąć; nie przez łzy a z nostalgią. I że zrobi się we mnie nareszcie miejsce na Nowe. Cokolwiek to by miało być. 

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1585 dnia: Maja 03, 2015, 02:42:18 pm »
ja na razie myślę o takim wielkim sprzątaniu
już ze 100 razy zaczynałam, ale kończyło się na mojej szafie
iiiiiiiiii mi się odechciewało

wszystkie moje "przydasie" wywołują wspomnienia
i są to bardzo miłe wspomnienie, dlatego tak trudno się ich pozbyć
(nie wspomnień, ino tych wszystkich "przydasie" )

najczęściej  zaczynam porządki, gdy jakieś gupie_czarne mysli mnie nachodzą
ale dość szybko odchodzą, skoro sprzątanie kończy się na jednej szafie

wczoraj zaczęłam od "kotłowni", która służy również jako graciarnia - jestem na półmetku

wyrzucaj,wyrzucaj, szczególnie te złe myśli


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1586 dnia: Maja 03, 2015, 02:46:46 pm »
Mam nadzieję, że już wkrótce spośród tej sprzątaniny wyjrzy jasny kawałek... czegoś :-*
Ech, bo ja mam taką niemoc, że nawet sprzątać mi się nie chce...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1587 dnia: Maja 03, 2015, 02:58:53 pm »
ot sprzątnie odblokowuje xhc ,ja wczoraj z butami zrobiłam porządek ,tydzień temu w torebkach ,oj papiery czekają tez,dzisiaj pościel pozmieniałam ,odkurzyłam bo teraz nawet na to czasu nie mam i czuje się czystsza  ;D
Aga chwila dla siebie jeszcze potrzebna !!!!!! :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1588 dnia: Maja 03, 2015, 03:46:43 pm »
Brawo Aga dla twojej mobilizacji  do oczyszczania! U mnie wciąż tworza się  kolejne worki "ze starym", które  czekają na wydanie w świat !Staram się by nic wokół mnie nie narastało i to bardzo dobrze działa na człowieka! i TY zaraz lepiej się poczujesz , odetchniesz świeżym powietrzem! A ile miejsca się zrobi! Agus wiesz przecież ,ze wszystko mija ...itd.  i te złe chwile tez przeminą!  :-* :-* :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #1589 dnia: Maja 03, 2015, 05:45:06 pm »
Aga, dzięki  :)