Autor Wątek: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej  (Przeczytany 3001 razy)

Offline patii9233

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« dnia: Kwietnia 02, 2016, 05:04:05 pm »
Drogie Panie!
Jestem studentką położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej dotyczącej poczucia koherencji u kobiet po mastektomii i do przeprowadzenia badań potrzebuję Pań pomocy, dlatego zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie mojej ankiety. Ankieta jest całkowicie anonimowa i wszystkie wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych. Każda wypełniona ankieta będzie bardzo przydatna.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Poniżej wklejam link do kwestionariusza:

http://goo.gl/forms/l6mvTP3yz4

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2016, 05:24:54 pm »
Czy chodzi TYLKO o osoby po mastektomii, czy po raku piersi, czyli również o te, które przeszły operację oszczędzającą?
Czy zrekonstruowane też się liczą, czy chodzi tylko o samopoczucie kobiet, które aktualnie są całkowicie pozbawione piersi?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2016, 05:38:49 pm »
chciałam wypełnić, ale w pktach gdzie mogłabym dac kilka odpowiedzi nijak nie mogłam zaznaczyc paru kropek
w związku z tym nie wypełniłam bo przecież nie zaznaczę - ze np. tylko gotuję , albo tylko chodzę na spacery , albo tez tylko pływam
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2016, 06:03:24 pm »
Potwierdzam - nie da się zaznaczyć kilku odpowiedzi.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2016, 06:40:40 pm »
Patii, z chęcią wypełnię ankietę, jeśli wprowadzisz poprawki, o których piszą dziewczyny powyżej :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2016, 08:46:44 pm »
przejrzałam
ankietka niczego sobie  ;)
tylko znowu to ograniczenie: mastektomia
a jak zwykle chodzi o raka piersi (to widać w zadawanych pytaniach, bo przecież mastektomia to nie choroba  ;) )
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2016, 09:02:23 pm »
Ponieważ nie ma w ankiecie pytania o rodzaj zabiegu, to może dotyczy ona właśnie osób po raku, ale tylko tych, które przeszły mastektomię ??? Byłoby to sensowne: skoro w tytule mastektomia - to w ankiecie już pytanie o rodzaj operacji jest jak najbardziej zbędne.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wielka prośba o pomoc w badaniach do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 01, 2016, 12:13:11 pm »
miałam zaległości forumowe, dopiero dziś doczytałam. Jeśli nie za późno, będę się cieszyć, jeśli pomogłam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++