Autor Wątek: reoperacja po mastektomii  (Przeczytany 5734 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
reoperacja po mastektomii
« dnia: Kwietnia 15, 2016, 12:20:21 am »
Pytam z czystej ciekawości czy ktoś się spotkał z sytuacją gdy po mastekstomii czy rekonstrukcji pojawiło się intensywne krwawienie i trzeba było wykonać ponowną operację ? Czy po mastektomii lub rekonstrukcji reoperacje to częste zjawisko ? Z czego to wynika ?

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2016, 11:35:05 am »
wydaje mi się, że tylko docinka. mastektomia, to prosta operacja, na "zewnętrznych" organach/narządach (czy jak się to fachowo nazywa). nie słyszałam o krwotoku po.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2016, 11:54:13 am »
Zdarza  się po każdej operacji,źle podwiązane naczynia,w dniu mojej mastektomii było 7 zabiegów,z tego 2 kobiety miały na drugi dzień reoperację, często wystepuje  to u osób ,które brały chemię adjuwantową,spowodowane to jest gęstością krwi,ja przed operacją brałam przez miesiąc heparynę w brzuch na rozrzedzenie krwi,bo momentalnie mi krzepła.
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2016, 02:51:59 pm »
ja tak miałam, operacja (mastektomia)ok. 9-ta rano, reoperacja ok 13-ta. dwie full narkozy, dwa razy podpisywana zgoda, ten drugi raz to podpisywałam nie będąc jeszcze całkiem trzeźwa po pierwszej narkozie. Z sali operacyjnej wywieźli mnie ostanią późnym wieczorem, bo obserwowali,, tankowali nie wiem co....to było dawno.Cztery lata wcześniej miałam podobną sytuację, tyle, że gorszą, bo wykrwawiałam się do środka jamy brzusznej od wczesnego rana do 3-ciej nad ranem, nie było już pulsu, cisnienie nie do zmierzenia i tylko krzyki pamietam - k--wa ona umiera!!! i przeraźliwe zimno, przeraźliwe... wzywali ordynatora, ale nie czekając już mnie pruli i odsysali krew, która zalała wszystkie wnetrzności z płucami włącznie. Potrzebowali 4 worki krwi, mieli dwa, ponoć motocyklem "na ratunek" przywieźli kolejne z katowic w trakcie operacji. brrrrr..... Potem byłam jak ta gwiazda na oddziale... wiedzieli, że coś spieprzyli, ale nie przyznali się co. Drenu nie miałam :(. Odwołali wszystkie operacje zaplanowane na dzień po mojej historii.
tak więc dwa razy przeszłam reoperacje w jednej dobie.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2016, 02:54:10 pm »
Zdarza  się po każdej operacji,źle podwiązane naczynia,w dniu mojej mastektomii było 7 zabiegów,z tego 2 kobiety miały na drugi dzień reoperację, często wystepuje  to u osób ,które brały chemię adjuwantową,spowodowane to jest gęstością krwi,ja przed operacją brałam przez miesiąc heparynę w brzuch na rozrzedzenie krwi,bo momentalnie mi krzepła.
ja tez dostawalam te zastrzyki przed i do domu dostałam ich 20. Domina mysle ze masz racje. Krwotok to powiklanie.
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 15, 2016, 04:05:17 pm »
ja nie dostawałam żadnych zastrzyków przed i dziękuję Bogu, że nie znałam tych historii wcześniej!
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 15, 2016, 04:11:27 pm »
Też się ogromnie cieszę, że o takich historiach nie slyszałam! Też nie dostawałam zastrzyków z heparyna, ale może to dlatego że moje płytki po chemii cieniutko przedły
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 15, 2016, 04:56:07 pm »
tak więc dwa razy przeszłam reoperacje w jednej dobie.

o_kurka_blaszka  ::(( Nie wiedziałam…

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 15, 2016, 07:32:21 pm »
Dzięki. Wczoraj dowiedziałam się o takim powikłaniu i też się zdziwiłam. Na forum nie czytałam wcześniej o takich sytuacjach. (Kojarzyłam jedną osobę ze skrzepem i drugą siebie bo sama miałam małe krwawienie, które samo ustało ale też dostałam transfuzję. 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 07:34:35 pm wysłana przez słonecznik »

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 16, 2016, 12:56:24 am »
mój ciag dalszy wyglądał tak - jak po mastektomii sytuacja się powtórzyła kazali mi się przebadać w wojew. poradni hematologicznej w Katowicach, tam moja siostra okulisytka miała kolezanke, prawą ręke szefa prof. i zajęla się mną bardzo skrupulatnie i... nic nieprawidłowego jej nie wyszło. Skierowali mnie do instytutu Hematologii w Warszawie, jeżdziłam tam raz w m-cu przez pół roku - nic nie stwierdzono. I moja teoria jest prosta - za pierwszym idrugim razem ktoś spartaczył zszywanie, sądzę,że operujący kończy zasadniczą robotę i zaszywa asystujący i robi to jak robi. ja miałam dwa razy pecha. Ten pierwszy raz otarłam się o śmierć i psychicznie dochodziłam do siebie długo... chyba przez miesiąc nie potrafilam sobie z tym poradzić - banalny zabieg ginekologiczny - apmutacja części macicy, reszta została, a ja jedną nogą na innym świecie...potem bardzo się bałam każdej operacji, a niestety jeszcze miałam dwie.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2016, 02:42:57 am »
rzeczywiście miałaś dużego pecha :(  :( : i  ta dziewczyna chyba też.
Ja obstawiałam dotąd słabe naczynia krwionośne, że pękają w miejscu zespolenia bo  jedna pani, która była w tym samym czasie w szpitalu co ja, po kilku dniach od operacji ( nie wiem czy nie ok 9-ciu) miała krwotok. Pękły jej naczynia ponieważ najprawdopodobniej były  słabe a przesadziła z ćwiczeniami na rehabilitacji i naciąganiem ręki ale to inna sytuacja niż jeżeli   krwotok wystąpi w tym samym dniu. Nie wiem co o tym myśleć :/


Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: reoperacja po mastektomii
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 16, 2016, 10:23:29 am »
Nie wiem co o tym myśleć :/

najlepiej niezbyt wiele  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/