Autor Wątek: Dyskopatia u psa :(  (Przeczytany 3223 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Dyskopatia u psa :(
« dnia: Kwietnia 18, 2016, 04:48:39 pm »
Dziewczyny, spotkałyście się z czemś takim, jak porażenie kończyn u psa, spowodowane dyskopatią? Pies mojej mamy w piątek NAGLE stracił władzę we wszystkich czterech łapach :( Pognaliśmy do weta, dostał leki, miał badania różniste i padła diagnoza dyskopatia. Z zaznaczeniem, że jak się  nie poprawi, to...
Na dzień dzisiejszy poprawa jest spora, przednie łapy ok, czasem staje na chwilę na czterech, ale tył mu "leci" i się przewraca. Poza tym macha ogonem (a nie mógł) i w ogóle jest dużo aktywniejszy. Jak myślicie, jest nadzieja? Bo internety raczej nie są optymistyczne w tym temacie :(
Pies ma niecałe 10 lat, to taki średniego wzrostu kundelek.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2016, 05:03:31 pm »
Reniferku, moja poprzednia sunia miała takie problemy; niestety trudno myśleć o zupełnym wyzdrowieniu; moja sunia dostawała sterydy, które obciążały żołądek - najpierw były zastrzyki, później tabletki, raz na miesiąc (taka wielka tableta o trójkątnym kształcie, drogie jak diabli, chyba ok 70 zł jedna); niestety po 2 latach leczenia musieliśmy ją uśpić; miała 14 lat...

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2016, 05:38:25 pm »
Heh... No nic, zobaczymy, ale może lepiej nie robić sobie zbyt dużych nadziei...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2016, 06:02:16 pm »
Reniferku jak już staje na przednich to jakaś nadzieja jest, przecież to dopiero trzeci dzień !!
Może trzeba czasu coby się psine poprawiło.
Ale tak myślę może się powtarzać  :(
Usciski dla Was  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2016, 08:38:13 pm »
Reniferku moja poprzednia miała chyba takie ataki, nie byłam z tym u weta  bo sama z tego wychodziła :-\
trzeba mieć nadzieję że wyjdzie z tego  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2016, 12:25:00 pm »
Matko, jaki ten nasz pies gupi. Ledwie mu się polepszyło, już chce robić WSZYSTKO. Skakać na przykład. Biegać. wyłazić samemu z auta. I weź tu zwierzątku wytłumacz, że się ma oszczędzać... Dostał jakiś długo działający steryd (czyli idziemy w kierunku tego, o czym Agawa pisała) i zobaczym.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2016, 01:10:50 pm »
I to jest najgorsze, czyli to, że jak psa przestaje boleć, to znowu chce być szczeniaczkiem  :P Musicie bardzo pilnować i pamiętać, że jednak chory jest nawet wtedy, gdy go nie boli; no i starać się zapobiegać ekscesom. Na sterydach pies może dużo, ale stawy i kręgosłup nie wytrzymują. I jest coraz gorzej.

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Dyskopatia u psa :(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2016, 10:12:57 pm »
to jak z moim wilkiem. Rano biedak wstać nie może, dostaje leki i witaminy, bo ma 14 lat. Natomiast jak zobaczy kota, to strzała jak szczeniak, nic juz go nie boli :)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat