Autor Wątek: Gorąca prośba o wypełnienie ankiety pt ,, Jakość życia kobiet po mastektomii''  (Przeczytany 2985 razy)

Offline martyna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Dzień dobry, Jestem studentką fizjoterapii, która jest w trakcie pisania pracy licencjackiej pt. ,,Problemy społeczne i zdrowotne występujące u kobiet po mastektomii". W związku z tym zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, która jest niezbędna do napisania mojej pracy. Jest ona anonimowa, a uzyskane odpowiedzi posłużą wyłącznie celom naukowym. Tu znajduje się link do ankiety: https://www.interankiety.pl/interankieta/42c9adeed1cced0dc2b63c490d9e7229
Z góry dziękuje za pomoc!

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Mam uwagi:

pyt. 5 - jestem po dwóch mastektomiach: jedna mniej niż 5 lat temu, druga - więcej niż 10 i niestety, nie mam możliwości zaznaczenia dwóch odpowiedzi;

pyt. 6 - a co, jeśli ktoś miał i chemię, i radio, i hormonoterapię, a to dość częsta kombinacja?- nie da się zaznaczyć zgodnie z prawdą, bo odpowiedzi są albo-albo; powinna być możliwość zaznaczenia kilku odpowiedzi (i zastanawiam się jeszcze, czy jako "dodatkowe" leczenie nie powinna się tam też znaleźć osobno herceptyna);
co do mnie (jak zawsze problematycznej ;) ) - chorowałam dwukrotnie, za każdym razem leczenie uzupełniające było inne, ale ankieta nie pozwala mi podać wszystkich zastosowanych terapii.

Chętnie wypełnię po poprawkach :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2016, 09:52:56 pm »
hamaczku...wypełnij 2 razy...oddzielnie dla każdej piersi  ;)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
 ;)
Ale jeśli przy którejś z moich mastektomii miałam chemię + radio + hormono to i tak się nie da ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Nie wypełnię ankiety, bo poza tym co napisał hamaczek (jestem w trakcie leczenia wznowy), mam inne zastrzeżenia.
Ja wiem, pewnie się czepiam, ale pytania są skonstruowane w dziwny sposób.

Na przykład:
12. W jakim stopnu ocenia pani, że pani życie ma sens?
Życie ma sens albo nie, gdybym uważała, że nie, to nie poddałabym się leczeniuu.
Nie można chyba powiedzieć, że moje życie ma "nieco" sensu ;D

17. Czy jest pani w stanie zaakceptować swój wygląd?
To zakłada, że w przyszłości. Pytanie powinno raczej brzmieć: czy zaakceptowała pani swój wygląd?

18. Czy ma pani wystarczająco dużo pieniędzy na swoje potrzeby?
A jakie to ma znaczenie??? I na jakie potrzeby? Te podstawowe czy np. na wypasione wakacje za granicą?

21. Jak odnajduje się pani w tej sytuacji?
Ale w jakiej sytuacji? Że chorowałam\choruję? Że nie mam piersi? Czy w jakiejś innej?

25. Czy jest pani zadowolona z siebie?
Ale tak ogólnie? Bo ja na przykład mam za duży nos. I kilogramów NIECO za dużo. I włosy za wolno mi odrastają na głowie.
Bo w sensie intelektualnym czy jak chodzi o rodzinę to nie narzekam.

26. Czy jest pani zadowolona ze swoich osobistych relacji z ludźmi?
A mogą być inne? Te relacje? Niż osobiste?

Dalej mi się nie chce.

Mam wrażenie, że ta ankieta jest przygotowana na kolanie.
Promotor ją widział? Zaakceptował?

Sory, dla mnie jest nie do zaakceptowania.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
..
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2016, 10:43:01 pm »
Mam wrażenie, że ta ankieta jest przygotowana na kolanie.
Promotor ją widział? Zaakceptował?

Sory, dla mnie jest nie do zaakceptowania.

Dla mnie też :(
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Oj tam, oj tam, widziałyśmy już wiele gorszych :) O coś przecie studenci muszą pytać :)

I o ile - tak myślę - mogą nie rozumieć/nie wiedzieć, co czujemy, bo to i młodzi ludzie, i - na całe szczęście - bez naszych doświadczeń, o tyle wkurza mnie ignorancja w kwestii pytań typowo "medycznych", bo do tego się można bez większych problemów przygotować, spędzając chwilkę w bibliotece czy internecie. Wiecie, chodzi mi np. o to notoryczne rak piersi = mastektomia :P czy pytania skonstruowane tak jak tutaj szóste. A naj, naj, najbardziej mnie wkurza nawet nie to, że student/ka coś tam zawali, bo młody, niedoświadczony ma prawo błędy popełniać, ale  to właśnie, że najczęściej to promotor  takie coś zatwierdza i jeszcze nie pozwala zmieniać >:(
No tak, co tam - oper od amazonek dostanie nie on/ona, tylko biedny student ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)