Autor Wątek: Rehabilitacja po operacji oszczędzającej - proszę o rady!  (Przeczytany 3747 razy)

Offline ciocia.aja

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 8
Witam,

moja mama miała operację oszczędzająca z procedurą węzła wartowniczego prawie dwa tygodnie temu. Nie miała wycinanych wezlow chłonnych. Nie ma rownież większych problemów z ręką, ale chcialam prosić o radę osoby z podobnym przypadkiem czy warto włączyć rehabilitację? Kiedy najlepiej to zrobić? A może ktoś polecić kogoś z okolic Katowic? Mam tez pytanie z innej beczki, czy są na forum osoby zażywające Tamoxifen i włączające jednocześnie do diety siemię lniane? Czy zjadanie nasion lnu może mieć wpływ na działanie leku? Gdzieś tak mi przeszlo to przez myśl   :P

Serdecznie dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam
Aja
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2016, 12:41:16 am wysłana przez ciocia.aja »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rehabilitacja po operacji oszczędzającej - proszę o rady!
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 16, 2016, 08:58:58 am »
Witaj Aja :)
Jestem po procedurze węzła wartowniczego i po mastektomii.
Ręki nie można obciążać, czyli nią dźwigać. Ale trzeba jej używać ;) Najlepiej sięgać po różne rzeczy wysoko, wykonywać ćwiczenie 'wkręcanie żarówek' :) Zestaw ćwiczeń dostępna jest na płytkach, zapewne mama dostała w szpitalu; warto tego pilnować. Rehabilitacja taka, jak w przypadku wycięcia węzłów, jest niepotrzebna. Aczkolwiek - jeśłi mama przeciąży rękę mogą pojawić się obrzęki i bóle. Szukajcie już teraz, na wszelki wypadek, masażysty, który wie jak wykonywać masaż limfatyczny. Są na forum dziewczyny z Katowic, może podadzą sprawdzony kontakt.
Pamiętajcie, aby nigdy nie podawać tej ręki do pobrania krwi i mierzenia ciśnienia; czyli tak samo jak w przypadku wycięcia węzłów.

Na temat tamoxifenu mamy osobny wątek - poszukaj, albo zaraz spróbuję odnaleźć. Wiele z nas bralo/bierze :) Da się żyć ;)
Serdeczności dla mamy  :-*

dopisek - tu o tamosiu - http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=101.0
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2016, 09:01:49 am wysłana przez agawa »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Rehabilitacja po operacji oszczędzającej - proszę o rady!
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 16, 2016, 09:06:07 am »
Jestem po oszczędzającej i wycięciu 3 węzłów wartowniczych.Ćwiczyć zaczęłam na drugi dzień po operacji( zestaw ćwiczeń dostałam w szpitalu) .Odpukać ale do do dziś 2 lata po op nie mam problemu.
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rehabilitacja po operacji oszczędzającej - proszę o rady!
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 16, 2016, 09:12:04 am »
... Mam tez pytanie z innej beczki, czy są na forum osoby zażywające Tamoxifen i włączające jednocześnie do diety siemię lniane? Czy zjadanie nasion lnu może mieć wpływ na działanie leku? Gdzieś tak mi przeszlo to przez myśl   :P ...

Się zgłaszam  ;

Trzeba tylko pamiętać, aby nie brać leków bezpośrednio po, lub tuż przed, wypiciem/zjedzeniem siemienia.
Należy zrobić minimum odstęp 40 min, gdyż "otulina" z preparatu osłabia działanie leków, wszystkich, nie dotyczy to tylko tamosia.

Offline ciocia.aja

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rehabilitacja po operacji oszczędzającej - proszę o rady!
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 16, 2016, 11:50:25 am »
Dziękuję wszystkim :D :)