Autor Wątek: Mastektomia- ankieta  (Przeczytany 5442 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 22, 2016, 09:48:42 pm »
Moje badania mają pokazać jak rekonstrukcja wpływa na jakość życia kobiet po mastektomii. Aby to wykazać musze mieć jakiś punkt odniesienia dlatego też ankieta zawiera pytania dla kobiet które rekonstrukcji nie przeszły :)

Hm, hm... Szczerze mówiąc czytam i czytam, i odnoszę wrażenie, że ankieta jest o wszystkim i o niczym... Pytań o JAKOŚĆ życia jest tu jak na lekarstwo. A o jakości życia kobiet, które rekonstrukcji nie przeszły, bardzo niewiele się można będzie dowiedzieć, bo w sumie dla wszystkich są tylko pytania o jakość życia seksualnego przed i po. Dla zrekonstruowanych jeszcze: Czy rekonstrukcja piersi zmieniła coś w Pani życiu? - i tu kilka propozycji, ale skoro niezrekonstruowanych one nie dotyczą, to co się będzie porównywać ???

Edit: O, wysłałam i teraz widzę, że nie tylko ja, np. Mirusia jest podobnego zdania
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 23, 2016, 08:03:20 pm »
Hamaczku ja odbieram ankietę, jako życzenie o jej wypełnienie, a nie wyczerpanie tematu  :)
dlatego nie kwestionuję jej. Domniemuję, że jest to część materiału, a nie podstawa do napisania pracy. Są przecież jeszcze obserwacje, rozmowy i własne przemyślenia.
Dla mnie ankieta jest ok. Nie da się wszystkich aspektów życia zawrzeć w jednej ankiecie.
Poszło
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 23, 2016, 11:03:53 pm »
Moje też poszło :)

Offline agarz3

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 24, 2016, 01:08:33 pm »
Bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety. Dokładnie poza tą ankietą mam jeszcze w planach spotkania z kobietami w klubach amazonek w różnych miastach :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2016, 09:19:51 pm »
Napomknę, że w ramach naszego forum też mamy Klub Amazonek, jak inne Kluby zrzeszony w Federacji- pierwszy i chyba jedyny internetowy :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Mastektomia- ankieta
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 24, 2016, 09:26:38 pm »
Próbowałam wypełnić, ale mój przypadek się nie nadaje ;)
Ankieta bylaby zafałszowana.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,