Autor Wątek: Instytut Onkologii w Gliwicach  (Przeczytany 24834 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Instytut Onkologii w Gliwicach
« dnia: Kwietnia 08, 2013, 06:23:03 pm »
Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej

http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/klinika-chirurgii-onkologicznej-i-rekonstrukcyjnej
 
III piętro
Odcinek A
Sekretariat tel. (32) 278 84 02, 03
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 84 21
Odcinek B
Sekretariat tel. (32) 278 84 05, 03
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 84 06
IV piętro
Sekretariat tel. (32) 278 85 14
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 85 04

Sekretariat Kierownika Kliniki
   
tel. (32) 278 84 17

Kierownik
dr n. med. Stanisław Półtorak


Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej jest częścią nowoczesnego kompleksu Klinik Centrum Onkologii. Zespół chirurgiczny tworzą chirurdzy przeszkoloni w czołowych ośrodkach krajowych i zagranicznych oraz zespół anestezjologów reprezentujących najwyższy poziom fachowy.



Klinika mieści się w nowym budynku Instytutu Onkologii i dysponuje  salami dwu- i trzyosobowymi z własnym, pełnym węzłem sanitarnym. Pacjenci mają możliwość korzystania z telefonów, z sal telewizyjnych, opieki duszpasterskiej, codziennych wizyt krewnych i znajomych.
Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania Kliniki jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia. Wyniki leczenia są ściśle monitorowane i porównywane z wynikami z innych ośrodków. W skali kraju specjalizujemy się w leczeniu nowotworów tarczycy w oparciu o nowoczesne metody diagnostyki molekularnej. W zakresie nowotworów głowy i szyi stosujemy unikalne w skali kraju zabiegi operacyjne z rekonstrukcją w oparciu o zabiegi mikrochirurgiczne. Jako pierwsi na Śląsku udoskonaliliśmy leczenie skojarzone raka odbytnicy, a osiągane wyniki należą do najlepszych w Polsce. W zakresie leczenia nowotworów piersi oferujemy pacjentkom możliwość leczenia oszczędzającego (z zachowaniem gruczołu) oraz możliwość wykonywania rekonstrukcji gruczołu. Stosujemy nowoczesne metody leczenia operacyjnego nowotworów przewodu pokarmowego, guzów tkanek miękkich oraz nowotworów o innych lokalizacjach. Decyzje terapeutyczne podejmowane są w gronie specjalistów z różnych dziedzin onkologii w ramach zespołów narządowych, a w wybranych przypadkach na konsyliach ogólnoinstytutowych.
Wykwalifikowany zespół pielęgniarek onkologicznych zapewnia stałą i profesjonalną opiekę nad chorym w trakcie leczenia. Chorzy wymagający rehabilitacji po zabiegach operacyjnych objęci są fachową opieką na oddziale. Po zakończeniu leczenia chorzy podlegają badaniom kontrolnym w Przychodni Przyklinicznej. Stałe doskonalenie wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności oraz doświadczenie zespołu Kliniki wynikające z wieloletniej pracy z chorymi na nowotwory gwarantuje profesjonalną pomoc w atmosferze serdeczności i zrozumienia.

 
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2015, 02:20:21 pm wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2013, 10:05:27 am »
Czas się ujawnić i "oddać" innym to co sama już uzyskałam na poprzednim forum. Tam jednak nie było info na temat rekonstrukcji w Gliwicach.
Miałam robioną rekonstrukcję właśnie tam w styczniu tego roku. Metodą wolnego płata DIEP. Jestem bardzo zadowolona! Nowa pierś wygląda pięknie. Jest bardzo podobna do tej drugiej. Zarówno pod względem wyglądu, rozmiaru, jak i również kształtu. Nie ma oczywiście takiego "zwisu", jak moja naturalna. O tym się jednak pomyśli w następnej kolejności. Gorąco polecam ten ośrodek. Wszystkim zainteresowanym służę pomocą :)                             

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 04, 2013, 11:59:44 am »
Mirusiu, a miałaś wcześniej radio?

płat DIEP to z brzucha? bolało bardzo? kiedyś, jeszcze w trakcie chemii, spotkałam tam w windzie amazonki z klubu (ochotniczki), które były po rekonstrukcji z brzucha i mówiły, żebym się nie decydowała, bo tak bolało, że gdyby wiedziały, to by za nic tego nie robiły...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 04, 2013, 12:20:45 pm »
Mirusia w metodach opisała wrażenia
http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=97.0


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 04, 2013, 12:21:39 pm »
Nie, nie miałam radio. Jestem cztery lata po leczeniu (4xAC, obecnie tamoksifen).
Miałam doradczynię w postaci koleżanki z pracy, która szła tą samą drogą co ja, ale 9 lat wcześniej. Rekonstrukcję natomiast robiła 5 lat temu. Też w Gliwicach. Też tą samą metodą. Jest do dzisiaj bardzo, bardzo zadowolona, chociaż przechodziła chyba ciężej ode mnie. Mogę Ci tylko bardzo, bardzo polecać i to właśnie Gliwice. W Twoim przypadku to rzut beretem, a to moim zdaniem ważne. Spotkałam tam dziewczynę w Twoim wieku. Miała jednoczasówkę. Wyglądało mi i z rozmowy, że przechodzi to ok.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2013, 02:08:50 pm »
Napisałam w "metodach" o rekonstrukcji, którą ja miałam. Czyli DIEP. Zapomniałam natomiast napisać, że Gliwice robią też z pleców, z pośladków i TRAM. Czyli oferta full wypas. Nie wiem na pewno, ale mam wrażenie, że nie dokładają w żadnej z metod implantów. Czyli bawią się tylko w plastykę.
Odnośnie pytania Metki, choć wiem, że nie powinnam tego robić tutaj, tylko w metodach. Rozmawiałam na oddziale z dziewczyną, która najpierw jedną pierś miała robioną z pleców, a drugą z brzucha (DIEP). Mówiła, że gorzej wspomina tą z pleców :)
Dla mnie ten ośrodek jest super. Lekarze - chirurdzy, moim skromnym zdaniem, najlepsi w kraju. Świadczy choćby o tym uzyskanie przez nich zgody na przeszczep twarzy i wszelkie operacje twarzoczaszek. Majstersztyk ! 

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 04, 2013, 02:18:48 pm »
dzięki. już doczytałam wrażenia. z tego, co słyszałam (ale słyszałam tylko, nie jest to potwierdzone), to Gliwice robią (albo mają niedługo robić) także wszelkie silikony i operacje odtwórcze czegoś_tam_związanego_z_węzłami_chłonnymi.
czyli rozwijają się, to dobrze. być może za kolejne 30 lat dojrzeję to rekonstrukcji, to będą już mieli wprawę, a i na jakieś nowe metody liczę
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 04, 2013, 05:54:51 pm »
ciekawe rzeczy Mirusiu piszesz,
jak ja byłam pytać o rekonstrukcję, to w Gliwicach robili tylko z brzucha, ale to było prawie 7 lat temu,
dobrze, że się rozwijają, przecież to wielki ośrodek onkologiczny,

a my musimy sobie chyba w galerii zrobić zbiór porekonstrukcyjnych toplesów
  ^-^
na zachętę ;D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 05, 2013, 09:41:59 am »
Mag jeśli ma to kogoś przekonać jestem za :)  Tylko w moim przypadku chyba najwcześniej we wrześniu, bo moje blizny są na razie jeszcze czerwone i mogą odstraszyć, a nie zachęcić.  :)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 06, 2013, 03:19:16 pm »
no to czekamy Mirusia na Twoje foto_biusty :)
bo moje to już wszyscy widzieli
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 06, 2013, 04:05:10 pm »
Szczególne ten "obrazek" w stroju kąpielowym. Piękny, piękny  :) :) :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 06, 2013, 04:07:36 pm »
Kurcze ,moze i moja "Dozie, dobzie "  dojrzeje by wygonic mnie  :) na rekonstrukcje  i tak koło 80 zrobię sobie nowy biust!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 06, 2013, 05:56:54 pm »
Amorku, ale biust będzie nowiutki

 xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 06, 2013, 06:38:34 pm »
No ,wyobrazam sobie siebie na marach ze sterczącym jędrnym biustem!!!! Oby się wieko zamknęło!!! :))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Instytut Onkologii w Gliwicach
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 21, 2013, 12:06:07 pm »
Wiwm, wiem, że tu nie powinnam, ale za bardzo nie wiem gdzie. Właśnie się dowiedziałam. 15 maja 2013r. "poszedł" pierwszy przeszczep twarzy w Gliwicach. 22 maja 2013r. ma być konferencja prasowa w Instytucie !!! Informacja też jest na ich stronie.