Autor Wątek: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?  (Przeczytany 11627 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« dnia: Czerwca 29, 2016, 06:55:15 pm »
Muszę kupić drugą protezę (muszę, bo obecna się nieco rozwala). Byłam na przymiarkach i już mam dość. Albo za mała, albo za duża, albo nie taka... Wrrrrrrr
A żem już mądrzejsza niż za pierwszym razem, to nie daję sobie łatwo wmówić, że za małe jest dobre i wspaniałe  >:(
Zastanawiam się też nad firmą, na razie mierzyłam Amoenę. Oglądałam Silimę, ale wydaje mi się jakaś nie za bardzo w dotyku. Miał ktoś może? Wiecie, jak się sprawuje? Obecną mam z Anity i już nie chcę, spsuła się jeszcze przed upływem 2 lat.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:05:46 pm »
Amoeny nosiłam, jakieś "light" i łezkowate (bo cycki mam/miałam rozlazłe aż pod pachy :P ), Zadowolona byłam. Ale to sto lat temu było, nie wiem co jest na rynku teraz ;) W każdym razie ważne, że mi pani w sklepie pozwalała, a nawet zalecała(!) założyć, pokucać, poskakać, a najlepiej to na spacer z protezą iść i decyzję podjąć ewentualnie po powrocie :) No ale takie panie nie wszędzie...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:07:46 pm »
Miałam kilka, chyba 3 szt? (zwykła, moja pierwsza, najprostsza, łezkowata; później dokupiona samoprzylepna, a zaraz po niej specjalna do pływania - wszystkie były super), Amoeny. Wydawały mi się najlepsze z tych, które oglądałam.
Może sklep, w którym byłaś, nie ma wszystkich modeli?

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:21:17 pm »
pooglądaj, poczytaj w internecie jakie propozycje ma amoena. Ja w sumie zgromadziłam już 5:) pierwsza z jakiejś innej firmy -reszta amoeny! Niestety metodą prób i błędow - sama musisz zadecydować. Ja szukałam idealnej, albo za duża albo za mała- mam nr 5 ,6,7 :) i chyba ta 6 jest ok. Mam tez pływacką. Trzeba zwrocic uwagę na kształt, bo mnie najbardziej odpowiada ta wydłużona w kierunku pachy! Chyba trudniejszy jest jednak wybor odpowiedniego stanika!( samoprzylepna jest dla mnie bez sensu bo jak się nachylisz i tak widać ,ze to cos dziwnego! Polecam sklep w Katowicach na ul. Warszawskiej !
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2016, 07:22:49 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:30:49 pm »
samoprzylepną używałam do kiecek bez pleców  :P

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:31:02 pm »
Polecam sklep w Katowicach na ul. Warszawskiej !

No właśnie tam przymierzałam te Amoeny. Pani ma mi sprowadzić jeszcze 2, bo z dwóch modeli nie było mojego rozmiaru.

Hamaczku, pokucanie i poskakanie to chyba niezła opcja, czy mi pozwolą pójść na spacer, to nie wiem :)

Edit: ja na samoprzylepną chyba jestem zbyt nierówna, wydaje mi się, że i tak by się mogła odklejać.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:38:44 pm »
z tego co się orientuję to protezkę można zwrócić jeśli nie jest ok , poczytaj w gwarancji , cos mi tak chodzi po głowie 
 wybierz lekką i taką by dobrze wypełniała miseczkę  i nie spiesz się , niech sprowadza więcej byś miała wybor
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 29, 2016, 07:54:05 pm »
renifer, u mnie podobnie - anita przed upływem 2 lat mi się rozwarstwiła. reklamację załatwiłam MAILOWO! teraz noszę nówkę, gwarancja znowu 2 lata, ale na razie trzyma się nieźle  ;)  sprawdź datę zakupu i jak co, to reklamuj.




co do wyboru. niestety, każdy rodzaj protezy ma inny kształt. ja najpierw przymierzam kształt, a potem dopiero dopasowuję rozmiar - już się nauczyłam, że "oddychające, układające się" i inne cuda mogę o kant tyłka potłuc - jak kształt nie przypasuje, to proteza nie będzie się dobrze układać. a też mam dość sporo wyciachane.


ważne też, żeby na przymiarkę wziąć ze sobą gładką, obcisłą, jednokolorową bluzkę - w takiej najlepiej widać jak proteza się układa.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 29, 2016, 10:16:22 pm »
Hamaczku, pokucanie i poskakanie to chyba niezła opcja, czy mi pozwolą pójść na spacer, to nie wiem :)

I do kilku biusthalterów przymierzać - własnych i sklepowych :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 29, 2016, 10:58:32 pm »
Ja ostatnie moje protezy, na moje życzenie, miałam przysłanie do domu, tylko że ja wiem jakie mają być te protezy. Wysłałam zlecenie do sklepu, rozmiar i z jakiej firmy i przesyłka przyszła z hurtowni. Biorę z Amoeny.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 29, 2016, 11:51:31 pm »
Ja mam Silime light, ale nie pamietam czy 3 czy 4 lata. Wprawdzie się ostro sfatygowala, ale to moja wina a nie jej, jak się ciężar na plecach dźwigało, a szelkę przerzuciło przez cycka, to trudno się dziwic, że go troche sponiewierało.  >:D Ksztaltu wprawdzie nie straciła, ale jak sie patrzy pod światło to widac przeswity. No ale ja poza tymi ekstremami z plecakiem, to raczej nie naduzywam protezy, wole smigac bez niczego  :P
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 29, 2016, 11:57:30 pm »
Miałam dwie Amoeny, żadna się nie spsuła i gdy już nie potrzebowałam, poszły do ludzi
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 30, 2016, 02:31:04 pm »
co do wyboru. niestety, każdy rodzaj protezy ma inny kształt. ja najpierw przymierzam kształt, a potem dopiero dopasowuję rozmiar - już się nauczyłam, że "oddychające, układające się" i inne cuda mogę o kant tyłka potłuc - jak kształt nie przypasuje, to proteza nie będzie się dobrze układać

Mam dokładnie to samo przemyślenie i z tym założeniem teraz szukam. Z tym że u mnie jeszcze ważne jest, jaka ta proteza jest w dotyku. Skrzywienie takie, ma być miła i miękka i już  >:D

Reklamować już nie mogę, a właściwie mogłam. Spsuła się niby przed upływem dwóch lat, ale ponieważ jej czas się kończył, to mi się nie chciało.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 01, 2016, 12:38:44 am »
Amoena nie jest taka chętna na reklamacje. Z mojej tuż przed upływem gwarancji zaczął wyciekać sylikon. Nie uznali, wyjaśnienie było takie, że to wina użytkownika.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jak wybrać protezkę i nie zwariować?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 01, 2016, 08:09:04 am »
ale i jakość bardzo dobra, mam w sumie 4  z amoeny i wszystkie idealne
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat