Autor Wątek: Smoothie na zdrowe śniadanie :)  (Przeczytany 44979 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 22, 2016, 10:42:53 pm »
to już twoja interpretacja Perło!( bez termomixa nie podchodź - dzizyss!!!)
 ja robiłam w termomixie , bo "kazano" w silnym urządzeniu do miksowania , termomix się do tego nadawał. Probowałam robic pastę na wyjeździe zwykłym ręcznym blenderem i nie wytrzymywałam ,  bo trzeba to robic przez 5 min by powstała zalecana emulsja , a ser jako ze 0 % jest chudy, suchy . Emulsję zrobić było bardzo trudno! I tyle!  :P a jak kto chce się drugiego dna doszukiwać w tym  co napisałam to proszę bardzo !
 róbta co chceta- można zagryźć sera , łyknąc jogurtu, sypnąc  w gardło  siemieniem  i popic olejem!  :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2016, 10:44:40 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 22, 2016, 10:44:58 pm »
Ja się nie doszukuję... po prostu można te pastę zrobić ręcznie i tyle.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 22, 2016, 10:55:31 pm »
Beciu ogóreczek zielony albo kiszony , wszystko jedno! :)
Perła jak masz siłę i ochotę by przez 5 min ubijac ser na emulsję to super , mnie było najwygodniej wcisnąć guzik na te minuty  bo inaczej nei wiem czy miałabym tyle samozaparcia by przez kilka lat to przygotowywać. A upieram się przy tym miksowaniu bo jest ono potrzebne by zemulgowac pastę - taka jest najlepiej wchłaniana i działa! łącznie z wszelkimi zasadami diety Budwig!
cyt:"
 Olej miksujemy z serem twarogowym, aż do uzyskania jednolitej zawiesiny (co najmniej 5 minut). W tej postaci jest on bardzo dobrze przyswajalny, wchłania się go wielokrotnie więcej niż przy normalny spożyciu. Jest to sposób na rozpuszczenie oleju w roztworze wodnym i sprawienie, że nasze kosmki jelitowe, zamiast mieć do czynienia z jedną "plamą" tłuszczu, mają okazję wchłonąć miliardy rozdrobnionych cząsteczek. Taką pastę należy jeść codziennie, im częściej tym lepiej."
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #153 dnia: Kwietnia 22, 2016, 11:01:08 pm »
Myślę, że Twoja żartobliwa propozycja "róbta, co chceta", jest jak najbardziej adekwatna do kontekstu...I upierałabym się przy modlitwie (mówię serio)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #154 dnia: Kwietnia 22, 2016, 11:24:57 pm »
a ja robiłam blenderem i wyczymywałam one 5 minut  8)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #155 dnia: Kwietnia 23, 2016, 06:50:21 am »
Amorku, do pasty budwig nie wystarczy blender. Wiele razy robiłam i nie odczułam potrzeby robienia jej czym innym.
nie rozumiem
dwa zdania, które zaprzeczają sobie  :o

Dana po prostu w pierwszym zdaniu "połknęła" literę "m" w wyrazie "nie"  8)

(...)można zagryźć sera , łyknąc jogurtu, sypnąc  w gardło  siemieniem  i popic olejem!  :D
Amorku, podoba mi się Twój humor  ;D


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 06:57:08 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #156 dnia: Kwietnia 23, 2016, 09:40:56 am »
a ja robiłam blenderem i wyczymywałam one 5 minut  8)
aniele , kłaniam się w pas  ;)
 chociaż powinnam sprostować, być może tym silnym blenderem ( metalowa końcowka ) który teraz  mam tez by się zemulgowało bez problemu, tylko trzymać te 5 min!! , ale wtedy robiłam zwykłym mikserem z plastikową pytką i strasznie się męczyłam , a może pierdoła jestem i tyle  :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 09:45:50 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat