Autor Wątek: Smoothie na zdrowe śniadanie :)  (Przeczytany 44981 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« dnia: Kwietnia 08, 2013, 08:10:03 pm »
Znacie taki wynalazek jak smoothie?

Jest to zdrowy, gęsty napój z miksowanych owoców na bazie wody lub soku pomarańczowego.
Z tego wynalazku można zrobić pyszne i proste śniadanie.
Jego podstawą są zmiksowane na pył: siemię lniane, pestki słonecznika i pestki dyni. Można zmiksować większą ilość i taką mieszankę błonnikową przechowywać zamkniętą w słoiczku.

Na jedno śniadanko dla jednej osoby bierzemy:
3 łyżki mieszanki błonnikowej + pół banana + pół jabłka + pomarańczka + kilka mrożonych (lub świeżych) truskawek + szklankę wody mineralnej.
Miksujemy na gładką masę.
Wypijamy na zdrowie.
Przez ok 2-3 godz mamy pełen brzuszek :)
*
Smoothie można przygotowywać oczywiście z absolutnie dowolnych owoców :) Ale również w surowych warzyw. Polecam bardzo seler + marchewka + awokado + natka pietruszki :)


Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2013, 08:12:12 pm »
na pewno spróbuję


      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2013, 09:00:35 pm »
Zapomniałam dodać, że takie śniadanko serwujemy tylko wtedy, gdy na Dworze jest ciepło, bo wychładza organizm. Ale ponieważ dziś była już u mnie wiosna, to zakładam, że jutro będzie lato  O0

Bo dodam, że generalnie zaleca się jedzenie ciepłych śniadań; szczególnie zimą, szczególnie w naszym klimacie  :)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2015, 05:04:23 am »
no dobra, ale jak Wy to technicznie ogarniacie? macie jakiś specjalistyczny sprzęt do tego? bo zaczynanie dnia od wyjmowania sokowirówki, mycie jej później, sprzątanie... nie wyobrażam sobie tego o poranku...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2015, 06:25:32 am »
Ja mam taki, tylko innej firmy (hover chyba, w kauflandzie za 49 zł nabyty, u nas jeszcze są) http://allegro.pl/blender-tristar-bl4435-smoothie-outlet-i5273570644.html
Zajmuje tyle miejsca, co butelka wody i stoi ciągle na blacie. Owoce/warzywa kroję prosto do kubka, dolewam wodę/mleko/jogurt, mix, wypijam, pod kran, myję jak wysoką szklankę i na suszarkę. Można wkładać do zmywarki, ale ja mam w zestawie tylko jeden kubek, więc by się mógł nie zdążyć umyć do następnego razu.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2015, 06:30:06 am »
w sokowirówce chyba trudno to zrobić


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 27, 2015, 07:53:13 am »
no w sokowirówce to te jabłkowo marchewkowe. do pomarańczy mam wyciskacz. ale jak na poranek, to trochę to skomplikowane...


lecę z młodą do przedszkola, potem na badania, a potem się temu przyjrzę i kauflanda poszukam. hamak, jak co, to dasz mi przepisy? długo to masz i często używasz?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2015, 08:21:21 am »
Metka, ja babram tylko ten jeden mikserowy kubek! Jabłka i marchewki obieram, kroję na cząstki, wrzucam do tego miksera i miksuję. A sok z pomarańczy/mandarynek wyciskam ręcznie też prosto do niego. A jak nawet wpadnie jakaś pestka, to mikser ją rozdrobni.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 27, 2015, 09:48:05 am »
ja zawsze do melasera/termomiksa - co akurat bliżej mnie stoi, wrzucam wszystko - najpierw orzechy i siemię (na pył), później np. pomarańczę tylko obraną, nie wyciskam z niej soku :) Dolewam wodę mineralną.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 27, 2015, 10:18:51 am »
no właśnie, bo to nie ma być sok z owoców/czy innych cosiów, tylko całe zmiksowane


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 27, 2015, 10:36:05 am »
siemię pije parzone do śniadania .Owoce miksuje wszystkie jakie mam pod ręką i jem na kolacje .Kiedyś robiłam soki warzywno-owocowe ale jakoś teraz nie mam na nie ochoty.Warzywa jem w sałatkach do obiadu.
Natalia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 09, 2015, 04:20:31 pm »
dzięki naszemu kochanemu hamaczkowi jestem posiadaczką parańczowego smoothera!  ztx


więc więcej przepisów bardzo bardzo proszę!  :0ulan:  jak się da, to jakieś warzywne też... na truskawki jestem uczulona umiarkowanie, na kiwi dość mocno, a na czereśnie i jabłko bardzo mocno (nie mogę ich nawet obierać czy kroić. no, czereśni nie obieram niby, ale pestkę trzeba jednak wyjąć... po jednym łyku zaczynam puchnąć, z truskawkami aż tak źle nie jest, pół szklanki wypijam w miarę spokojnie i puchnę wolniej  ;) )




na razie zrobiłam:
kawę hamakową (łyżeczka kawy rozpuszczalnej, zimne mleko. w mojej wersji: kawa rozpuszcz. waniliowa + ciut amaretto + zimne mleko; można jeszcze użyć lodów, co niebawem zamierzam wypróbować)
jabłko + woda
jabłko + banan + woda z cytryną
truskawka koktail (truskawka, mleko, śmietana, jogurt naturalny)
czereśnia koktail (jak wyżej)
truskawka + czereśnia (j.w.)
banan + truskawka + mleko
pomidor (pomidor, kilka listków bazylii, ciut soli, trochę wody) - zdecydowanie mój faworyt
coś zielonego wg przepisu z instrukcji obsługi, ale nie było porywające
i majonez. ostatecznie po wielu wysiłkach i kombinowaniach wyszedł (choć chciałam już go wylać i zacząć od początku), ale jednak będę go robiła blenderem ręcznym





a teraz, żeby wyłącznie nie żerować na Was, podaję przepisy z mojej instrukcji obsługi tego skomplikowanego urządzenia (wszystkie składniki podane są na 4 porcje):


koktail śmietankowo-malinowy
składniki: 200 g malin, 150 g jogurtu na chudym mleku, 100 g bitej śmietany, 50 g cukru pudru
zmiksować maliny z jogurtem, dodać płynnej śmietany. dodać cukier puder do smaku i rozlać do szklanek. udekorować świeżymi malinami.

koktail truskawkowy z owocem mango
składniki: 1 dojrzały owoc mango, 300 g truskawek, 2 łyżki stołowe syropu mango, 2 łyżki stołowe syropu z pełnych owoców żurawiny, 200 ml napoju sojowego z dodatkiem wapnia i wanilii
obrać owoc mango i odkroić miąższ od pestki. odważyć 250 g miąższu. umyć i osuszyć truskawki. odłożyć 4 truskawki i pozostałą ilość mango. pokroić pozostałe truskawki i odważony miąższ mango na małe kawałki. zmiksować owoce, oba syropy i napój sojowy. pozostałą ilość owocu mango pokroić w drobną kostkę, zmieszać z koktailem i schłodzić w lodówce przez co najmniej 2 godziny. rozlać do szklanek i udekorować truskawkami.


(c.d.n.)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 12, 2015, 08:42:02 pm »
Ja używam miksera  raczej do owocowych koktajli  ,a sokowirówki  do sokow warzywnych ( jakos tak wolę , ale moja sokowirowka pozwala wrzucać całe warzywa  , bez obierania , krojenia , tylko porządnie umyte). Przewaznie idę na żywioł- sprzątam lodówkę!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2015, 09:21:17 pm »
Dzięki konsultacji z metką ( popilotowała mnie przez telefon w  wałbrzyskim Kauflandzie) też mam tego Clatronica. Super sprawa! Będzie se stał już zawsze na blacie i narobi się biedaczyna. Tego mi było trzeba, dzięki hamaczku za inspirację. Ja zaliczam głównie zielone smoothie, warzywno-owocowe. Nie dam przepisów, bo to totalna improwizacja. Na moim jogurcie z dodatkiem szpinaku, ogórka, pietruszki, rukoli, brokuła...plus jakieś babki płesznik, siemię,słonecznik, banan...Czasem wystarczą dwa składniki. A jeśli mi smakowo nie wyjdzie, zamykam oczy, wypijam i eksperymentuję dalej.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 12, 2015, 09:50:12 pm »
u nas dzisiaj był smoothie szpinak z bananem


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex