Autor Wątek: Smoothie na zdrowe śniadanie :)  (Przeczytany 45433 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 14, 2015, 03:40:09 pm »
Kupiłam z Mango  kilkanaście lat temu za około 600 zł "słynną " sokowirówkę - wyciskarkę do soków Jack LaLanes Power Juicer
Jest świetna  bo można w całości do niej wrzucać , bez obierania .A wyciska to co trzeba. NIgdy się nie zepsuła, tfu, tfu nie zapeszam.

http://www.amazon.com/Jack-LaLanne-JLPJB-Juicing-Machine/dp/B00067R5X2
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2015, 03:43:44 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 14, 2015, 06:54:40 pm »
Hamaczku, ten sprzęt daje radę, bo też  chciałabym wiedzieć?
Mam innej, jakiejś kauflandowej firmy, ale zasada działania i moc ta sama. Selera korzeniowego nie lubiem, fuj, ale uzywałam marchewkę i seler naciowy, raz nawet burak spróbowałam (też fuj). Kroiłam w plasterki przed wrzuceniem. Rozbiło. No, może nie całkiem na gładziutko,  trochę tak, że się czuło jakby np. pestki z truskawek. Ale ponieważ robię często z otrębami czy mielonymi migdałami, to mi nie przeszkadza
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 15, 2015, 09:26:03 pm »
Wczoraj, nie na śniadanie, a na leniwe popołudnie, zrobiłam tak:

z przekrojonego arbuza łyżeczką wydłubałam miąższ omijając pestki ;)
wrzuciłam do blendera wlewając pozostały sok (dla tego soku nie kroiłam arbuza tradycyjnie na desce ;))
dodałam sok z cytryny
i trochę listków mięty

Zblendowałam. I już  mnx

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 15, 2015, 09:36:53 pm »
Ja robie owocowy mix ,wrzucam truskawki,pomarancze ,kiwi ,banany,gruszki .tego jest dość dużo wypijam ( zjadam) jako deser lub kolację mnx
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 15, 2015, 09:42:03 pm »
no takim to już mogę się najeść  ;)
dodam dla tych ,którzy dbają o linię : od około 16 nie powinniśmy jadac: owocow,  słodyczy , orzechow ,zadnych węglowodanow. Wszystko to zamieni się w cukier i niechybnie odłoży na boczkach !:)
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 15, 2015, 10:19:36 pm »
No to u mnie się odłożyło,bo niektóre ciuszki jakoś się wstąpiły ::((
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 16, 2015, 07:23:07 am »
to prawda co Amor pisze, ale mi się nie odkłada ;)
próbowałam nie jeść owoców wieczorem, ale że mam słabą silną wolę, to nie wychodzi

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 16, 2015, 11:33:00 am »
Ja kusząc po nocach do ca 1-wszej muszę podgryźć co nieco i to zwykle jest owoc, albo kilka orzeszków.
A kolacja kole 19-nastej też z chlebusiem :-\
Na razie na boczkach zostaje akceptowalne przeze mnie ilość, ale kto wie, jak będzie dalej  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 16, 2015, 01:31:33 pm »
Napisałam ,że to do tych ,którzy dbają o linię!  aquilla w twym wieku to jadałam słodycze po nocach by się utuczyć i nic! :)
Dana jeśli akceptujesz boczki - tez ok! 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 20, 2015, 09:41:53 pm »
dzięki naszemu kochanemu hamaczkowi jestem posiadaczką parańczowego smoothera!  ztx


więc więcej przepisów bardzo bardzo proszę!  :0ulan:  jak się da, to jakieś warzywne też... na truskawki jestem uczulona umiarkowanie, na kiwi dość mocno, a na czereśnie i jabłko bardzo mocno (nie mogę ich nawet obierać czy kroić. no, czereśni nie obieram niby, ale pestkę trzeba jednak wyjąć... po jednym łyku zaczynam puchnąć, z truskawkami aż tak źle nie jest, pół szklanki wypijam w miarę spokojnie i puchnę wolniej  ;) )




na razie zrobiłam:
kawę hamakową (łyżeczka kawy rozpuszczalnej, zimne mleko. w mojej wersji: kawa rozpuszcz. waniliowa + ciut amaretto + zimne mleko; można jeszcze użyć lodów, co niebawem zamierzam wypróbować)
jabłko + woda
jabłko + banan + woda z cytryną
truskawka koktail (truskawka, mleko, śmietana, jogurt naturalny)
czereśnia koktail (jak wyżej)
truskawka + czereśnia (j.w.)
banan + truskawka + mleko
pomidor (pomidor, kilka listków bazylii, ciut soli, trochę wody) - zdecydowanie mój faworyt
coś zielonego wg przepisu z instrukcji obsługi, ale nie było porywające
i majonez. ostatecznie po wielu wysiłkach i kombinowaniach wyszedł (choć chciałam już go wylać i zacząć od początku), ale jednak będę go robiła blenderem ręcznym





a teraz, żeby wyłącznie nie żerować na Was, podaję przepisy z mojej instrukcji obsługi tego skomplikowanego urządzenia (wszystkie składniki podane są na 4 porcje):


koktail śmietankowo-malinowy
składniki: 200 g malin, 150 g jogurtu na chudym mleku, 100 g bitej śmietany, 50 g cukru pudru
zmiksować maliny z jogurtem, dodać płynnej śmietany. dodać cukier puder do smaku i rozlać do szklanek. udekorować świeżymi malinami.

koktail truskawkowy z owocem mango
składniki: 1 dojrzały owoc mango, 300 g truskawek, 2 łyżki stołowe syropu mango, 2 łyżki stołowe syropu z pełnych owoców żurawiny, 200 ml napoju sojowego z dodatkiem wapnia i wanilii
obrać owoc mango i odkroić miąższ od pestki. odważyć 250 g miąższu. umyć i osuszyć truskawki. odłożyć 4 truskawki i pozostałą ilość mango. pokroić pozostałe truskawki i odważony miąższ mango na małe kawałki. zmiksować owoce, oba syropy i napój sojowy. pozostałą ilość owocu mango pokroić w drobną kostkę, zmieszać z koktailem i schłodzić w lodówce przez co najmniej 2 godziny. rozlać do szklanek i udekorować truskawkami.


(c.d.n.)


koktail pomarańczowo-marchewkowy
składniki: 300 g marchewki, sól, 4 pomarańcze na sok, 1 szt. świeżego imbiru (3 cm), 1 szczypta papryki w proszku, 2 łyżki stołowe syropu klonowego, 1 pęczek kolendry, 1 limonka, 1 łyżka stołowa oleju rzepakowego, świeżo zmielony pieprz, plasterki limonki do udekorowania
obrać marchewki i gotować je w lekko osolonej wodzie przez ok. 30 minut. następnie odlać wodę i pozostawić do ochłodzenia. wycisnąć pomarańcze i odmierzyc 250 ml soku. obrać imbir i zetrzeć go. zmiksować marchewki, sok z pomarańczy, imbir, paprykę oraz syrop klonowy i uzyskaną mieszaninę dobrze schłodzić.
kolendrę wypłukać, wytrząsnąć po wysuszeniu i usunąć z niej liście. wycisnąć limonkę. wymieszać kolendrę, 1 do 2 łyżek stołowych soku z limonki oraz oliwę. rozlać mieszankę marchewkową do szklanek i dodać szczyptę kolendry. doprawić solą oraz pieprzem i podać. dodatkowo udekorować plastrem limonki.


rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 20, 2015, 09:46:22 pm »
Chciałam powiedzieć, że na dniach całkiem przypadkiem(!) odkryłam, że mój aparat, jak się mu guzik odpowiednio wciśnie (tak przesuwając nieco do góry), to nie trza go cały czas trzymać, tylko chodzi sam, trybem ciągłym :) Nie wiem, czy pisali coś o tym w instrukcji, bo jej nie czytałam, czy tylko tak się po prostu zacina ;) Mój nie clatronik, ale możecie i Wy pokombinować.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 20, 2015, 09:46:58 pm »
Powinno się do wszystkiego dodawać kurkumy ,bo to cudo na gada
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 20, 2015, 10:09:53 pm »
Ja kurkumę dodaję do kawy  :)
ale nie wiedziałam, że to takie cudo na gada
Dzięki Natalko, teraz świadomiej będę to czyniła  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 20, 2015, 10:35:12 pm »
ja kurkumę czasem do rosołu.

hamaczku, mój takiej funkcji nie posiada


no to jeszcze ostatni przepis - tego akurat robiłam, w smaku takisobie, może dlatemu, że zbez imbiru był:

koktail jabłko i kiwi
1 szt. (ok 40 g) świeżego imbiru, 4 owoce kiwi, 150 g ogórka sałatkowego, 2 jabłka Granny Smith lub inne, 5-6 listków mięty, 250 ml czystego soku jabłkowego, kruszony lód
imbir obrać i zetrzeć. obrać owoc kiwi i posiekać go na drobne kawałki. obrać ogórek oraz jabłka, usunąć pestki i pokroić na drobne kawałki. miętę umyć i wysuszyć. zmiksować wszystko razem wraz z sokiem jabłkowym. rozlać do szklanek, dodając uprzednio kruszonego lodu i zaraz podawać.



a w biedronce jest (w lodówkach z mrożonkami, obok lodów) "smoothie cool" - pokrojone w kostkę zestawy owocowe - nabyłam żółty (ananas, mango, papaja), był jeszcze z truskawkami i czymśtam
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Smoothie na zdrowe śniadanie :)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 20, 2015, 11:18:41 pm »


a w biedronce jest (w lodówkach z mrożonkami, obok lodów) "smoothie cool" - pokrojone w kostkę zestawy owocowe - nabyłam żółty (ananas, mango, papaja), był jeszcze z truskawkami i czymśtam

:) a to niespodzianka :) zajrzę do swojej biedry :)