Autor Wątek: Nagły wzrost cisnienia  (Przeczytany 15112 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 14, 2016, 11:54:28 pm »
4-ta po południu, 114/78, puls 80   Takiego tętna zawrotnego to ja od lat chyba nie miałam!  :o
Przed obiadem Młody pomeczył się i otworzył mi kokosa. Troche lepiej. To raczej nie błednik, bo moge ruszac głową na wszystkie strony i nic sie nie dzieje. Się zastanawiam teraz co było skutkiem a co przyczyna, może ciśnienie mi sie podniosło bo poczułam zawroty głowy?

Na pewno czuje jakiś dyskomfort trawienny, trudno powiedziec co to jest, ale coś "nie tak". może jednak wirus?  Tylko mi nie mówcie, że menopauza, w tamtym miesiącu znowu "miesiecznice" mialam i to nawet z PMS-em  ;D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 15, 2016, 01:03:52 am »
Menopauza nie podwyższa ciśnienia  >:D No - chyba żeby  C:-)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 15, 2016, 10:11:31 am »
Braju, ja podczas menopauzy miałam zawroty głowy, rano słaniałam się i ściana byłą czasem ratunkiem. Najgorzej było z prowadzeniem auta. Jeździłam do pracy na 7-mą 30 km. I to był horror. Diagnozowali mnie na wszelakie sposoby. Nie stwierdzili nic. Rozpoczęłam branie HTZ, wszystko jak ręką odjął, a we mnie wstąpiła energia. Hormony odstawiłam, gdy stwierdzono u mnie raczka (nie był hormonozależny, więc sobie go nie przyśpieszyłam HTZ) ale zawroty, ani insze tam dolegliwości menopauzalne nie wróciły. No może czasem ciut mnie gorąco oblewało. Ale nie było to zbyt dokuczliwe.
A co do tętna. Wg mnie masz ok. Przy niskim ciśnieniu 114, musi ciut częściej bić, by mózg dotlenić, to tak sobie tłumaczę na chłopski rozum. Ja tak mam. A 80 u mnie to właściwie norma.
Dobrego dnia, choć może u Ciebie to już pewnie wieczora i nocy
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 15, 2016, 12:08:16 pm »
Dobrego dnia, choć może u Ciebie to już pewnie wieczora i nocy
Sory, pomyliły mi się kierunki  ::(( Ty pewnikiem jeszcze spisz, zatem dobrego, bezzawrotowego poranka  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 15, 2016, 12:22:25 pm »
braju , ja z 5 lat temu miałam przejścia z zawrotami głowy
obudziłam się kiedyś , pięknego poranka i poczułam się dziwnie, gdy przekręcałam głowę zaczynało mi się w ni,ej kręcić i to jak! Tak jak ty na czworakach szłam do łazienki i jeszcze przewracałam się na jedną stronę . Czułam tez mdłości, ciśnienie nie było jakies szczególne chociaż od początku choroby biorę betalock . Bardziej wpływa  on na obnizenienie pulsu niż ciśnienia. Wezwalismy znajomą neurolog bo nie byłam w stanie wyjść z domu. Przyszła następnego dnia, gdy było już ciutkę lepiej. Stwierdziła, ze najprawdopodobniej musiałam przysnąć w pozycji blokującej dopływ krwi do mózgu . I podobno tak się dzieje, trzeba na to zwracać uwagę, nie spac z wygiętym karkiem, jakby przyciągniętą broda do mostka. Oczywiście jest to związane także ze zwyrodnieniami kręgow, to wszystko temu sprzyja.  Brałam jakiś czas leki, na pobudzenie krążenia w głowie, jakies jeszcze inne, na zawroty az wszystko się cofnęł. Za  dwa miesiące leciałam do Chin i trochę się bałam ,ale neurolog wybiła mi z głowy rezygnację z wycieczki. Od tej pory dziadostwo się już nie powtórzyło , ale zwracam uwagę na to jak śpię . Miewam skoki ciśnienia- syndrom białego fartucha, ale nigdy nie odczuwam zawrotow. Tesciowa Zuzi ma hipertensję- nagłe bardzo wysokie skoki ciśnienia, których niczym nie da się wyleczyć tylko trzeba brac leki i nawet jak miewa- 230/120  nie skarży się na zawroty.
 Takie zawroty głowy  najczęściej są od kręgosłupa. Doradzam jednak lekarza , musiałabyś badania zrobić . A menopauza sprzyja skokom ciśnienia , nie jest to u wszystkich , ale wiele kobiet na to się skarzy . To  brak estrogenow- one trzymają w ryzach serce i jego pracę.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 15, 2016, 12:25:40 pm »
Braju mierz sobie ciśnienie i tętno przez jakiś czas powiedzmy dwa tygodnie ,ale o rożnych porach i po 15 minutowym odpoczynku,notuj wszystko pomiar ,porę dnia i zobaczysz ,tylko spokój  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 15, 2016, 02:04:14 pm »
Dzieki Kochane!  :-*

Choc trudno w to uwierzyc, to chyba jednak byl spadek potasu  :o  Przedwczoraj pracowałam intensywnie i jakos mi sie zapominało o wypiciu odpowiedniej ilosci płynów. Przypomniałam sobie po południu i myslałam, że nadrobię.

Wczoraj też wydawało mi się, że wszystko OK, ale też mialam wrażenie, że sikam wiecej niż piję. To mi nasunęło podejrzenie, że jest jakis problem z elektrolitami. Znalazlam cytryne i popijałam wode cytrynową. Wieczorem byla zupa pomidorowa z plantanami, więc nie przewidywałam kłopotów. Poćwiczyłam kręgosłup szyjny, żeby lepiej dotlenic makówkę. Zestresowana nieco przezyciami nocy poprzedniej podlozyłam sobie wiecej poduszek pod głowę, na plecach piżamyt zawiązałam supeł, coby ciało zmusic do spania na boku, poczytałam, zaraz ogarneła mnie sennośc... Ale zasnąc nijak sie nie dało, co 15 minut do toalety. No to myslę, kurka wodna, może jednak jakas infekcja dróg moczowych. wygrzebałam jakies ostatnie tabletki ayurwedyjskie na takie problemy. zero reakcji, sikam jak skunks! Po jakichs 2,5 godzinach meczenia się oswieciło mnie, że mam jeszcze jedno opakowanie soli z podwyzszona zawartością potasu. Rozpuściłam trochę, wypiłam tylko łyka, bo obrzydliwa była. Przeszło! Jak ręka odjął! Zaraz potem zasnęlam, az do czasu okrutnego głosu budzika. Czy ja jestem jakims świrem? To naprawde elektrolity czy psychika? Sztuczke z solą odkryłam chyba po chemii, choć wtedy bardziej stosowałam przeciw neuropatii
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 16, 2016, 12:21:12 pm »
elektrolity - masz rację, magnez, potas, sód - są ważne, i chyba bardzo łatwo się obniża poziom.Pocimy się, własnie niedopajamy, kawa, stresy, alkohol wypłukuja.
Pozażywaj tego potasu, jak masz magnez, tez nie zaszkodzi.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 16, 2016, 02:21:00 pm »
:-*
Braju, często ostatnio myślę o Tobie. O tym, jakie trzeba mieć - no nie wiem co? - wiarę, optymizm, nadzieję, wiedzę... wszystko :) aby mieszkać w takim miejscu :)
Pięknym. Bajkowym.
Ale z dala od cywilizacji. I lekarzy.
Buziaki  :-*

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 16, 2016, 05:49:50 pm »
Nie będę się powtarzać, Agawa zgrabnie ujęła to, o czym nie raz myślałam  :)
Liczę po cichu, że Braja kiedyś mimo wszystko opuści to miejsce na skraju dżungli i wróci do domu, cywilizacji, rodziny.
Braju mam nadzieję, że nie masz mi za złe wtrącanie się w Twoje życie w Twoje wybory  :-* i odbierasz to jak troskę, a nie narzucanie swojego punktu widzenia
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 16, 2016, 07:54:15 pm »
Dana, nie ukrywam, że przykro mi się to czyta :( Jak bys się czuła gdybym Ci napisala, że w swoim wieku nie powinnas tyle jeżdzic samochodem na duże odległości tylko siedzieć w domu bo tak bezpieczniej? To nie zadna troska, to jawne usiłowanie narzucania co Twoim zdaniem jest dla mnie najlepsze, choć mnie praktycznie nie znasz i nie masz pojecia do czego miałabym "wrócic".

Jakos tak się składa, że gdy leczyłam nadciśnienie to mieszkałam w Polsce i pobliże lekarzy nijak ani mnie od niego nie uchroniło, ani nie powodowalo jego znikniecia. Dopiero po oddaleniu sie od lapiduchów i przerwaniu leczenia (z powodu skutków ubocznych leku) ciśnienie wrociło mi do normy i odzywa się rzadko. Najczęściej i tak mialam podwyższone ciśnienie spoczynkowe, większość leków zaprogramowana jest na zbijanie tego drugiego. Mój tata bierze leki regularnie od ponad 20 lat. I co z tego, miewa skoki ciśnienia i ląduje wtedy na pogotowiu. To może mi wyjasnisz jak ja, z zazwyczaj normalnym cisnieniem, uchronie się od jego skokow mieszkając w kraju gdzie wszyscy na siebie warcza, gdzie strach wlaczyć telewizor, w zimie jest ciemno, zimno i ponuro i gdzie nie mam co ze soba zrobić?

Czy swoim dzieciom proponujesz, zeby "wróciły" i zamieszkały z Tobą? A zdaje się, ze ja mam troche więcej lat niz one, troche za dużo, zeby slyszec tego rodzaju pogadanki :(

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 16, 2016, 09:21:09 pm »
Braju ty się czasem nie denerwuj i nie przejmuj bo ci ciśnienie skoczy  ;D ( taki żarcik).
Dana już tak ma , ze ogólnie ma dobre intencje  tylko  łone wychodzą  jej  beznadziejnie.
Tak ,mysle ,ze braja dokonując różnych  wyborow zdecydowała się na życie tam ze wszelkimi konsekwencjami. To jej miejsce na ziemi , jej raj, jej szczęście, jej  miłość, tylko czasami pojawiają się- jak to wszędzie problemy. Zdrowie się lec zy , różnymi sposobami  , fajnie byłby się zdiagnozować jak nie da się teraz, to później i cos probowac z tym zrobić . Być może samo przejdzie . Ja jednak podejrzewam kręgi szyjne!( chociaż nie zawadzi mierzyc ciśnienie by mieć jakies w tym rozeznanie)  próbuj mocno się naciągac  , wyobrażając sobie , ze masz głowę zawieszoną na baloniku!  ;) :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 16, 2016, 09:49:42 pm »
Otworzyłam puszkę, w której smutek i zdenerwowanie. Nie chciałam.
Raczej jestem z myślą, że Ty Braju masz coś, czego ja nie mam, a za to mam więcej strachu. To z mojej strony wyraz szacunku i uznania w odróżnieniu od mojego deficytu.

Czy wiecie, że zawsze, ale to zawsze, pisząc/mówiąc o kimś - tak naprawdę piszemy/mówimy o sobie?

I w sprawie kręgowego odcinka szyjnego - stań tyłem przy ścianie, ale tak równiutko - żeby pięty były razem, palce u stóp też razem, i kolana razem, no i aby wszystkie wypukłości postarać się docisnąć do ściany - łącznie z tyłem głowy, a dłonie, ręce skierowane w dół. Wydaje się proste, prawda? To do roboty ;) I pamiętaj, że do szczytu głowy masz przyczepiony balonik ciągnący w górę :) A pięty i wewnętrzne krawędzie stóp w dół niczym korzenie.
Jeśli się okaże, że ćwiczenie wytrzymujesz ok 3-5 minut bez problemu, to znaczy, że kręgosłup masz w dobrej formie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2016, 09:55:10 pm wysłana przez agawa »

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 16, 2016, 10:16:44 pm »
Romcia!  :-*  :-*  :-*

Agawo, ale ja absolutnie nie do Ciebie! Twój post jest zupełnie inny!  :-* 

Odezwało  się we mnie to małe, zahukane niesmiale dziecko, słyszace jak bardzo jest beznadziejne i jak sobie samo nie poradzi  :-\  Madhuvan to mój dom. Może trochę na odludziu, ale wcale nie dalej od karetki pogotowia niz dom moich dziadkow na Zamojszczyźnie. Prawdopodobienstwo spotkania jadowitego węża w ogródku jest chyba mniejsze niz w ogródku moich znajomych w Sudetach, prawdopodobienstwo trafienia piorunem takie jak w Polsce, prawdopodobienstwo traby powietrznej- zerowe, trzęsienia ziemi- i owszem, ale dom wytrzymał 7.9, w Polsce budynki pewnie zawala się przy wstrząsie 4,5 (a niestety, raz na kilkaset lat silne trzęsienia ziemi bywaja i w Polsce), prawdopodobieństwo ze ktos mnie zadźga jak wyjde z domu wieczorem- praktycznie zerowe, w dzielnicy gdzie mieszkają moi rodzice- calkiem realne. No i prawdopodobieństwo, że w Madhuvan zabije się myjąc szyby w oknach lub ze mnie rozjedzie szybko pędzący samochód jest nawet mniej niz zero  ;)  Moge takich wyliczanek zrobic więcej i w wiekszości zadziwiająco wypadna na korzyśc "niecywilizowanej głuszy"
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 16, 2016, 10:20:40 pm »
najważniejsze, że jesteś tam z własnego wyboru i szczęśliwa!
ja to doskonale rozumiem i w dodatku widzę/czytam to w Twoich wpisach  :)

Dana zapewne też, tylko - jak napisała Amorka - dobre intencje Dany często wychodzą "jak zwykle"
  ;)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich