Autor Wątek: Nagły wzrost cisnienia  (Przeczytany 15298 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 16, 2016, 10:28:40 pm »

I w sprawie kręgowego odcinka szyjnego - stań tyłem przy ścianie, ale tak równiutko - żeby pięty były razem, palce u stóp też razem, i kolana razem, no i aby wszystkie wypukłości postarać się docisnąć do ściany - łącznie z tyłem głowy, a dłonie, ręce skierowane w dół. Wydaje się proste, prawda? To do roboty ;) I pamiętaj, że do szczytu głowy masz przyczepiony balonik ciągnący w górę :) A pięty i wewnętrzne krawędzie stóp w dół niczym korzenie.
Jeśli się okaże, że ćwiczenie wytrzymujesz ok 3-5 minut bez problemu, to znaczy, że kręgosłup masz w dobrej formie :) [/i][/font][/size][/color]

Ale jak docisnąć? Bo ja to głównie mięśnie brzucha poczulam, może cos źle robię  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 16, 2016, 10:42:38 pm »
brzuch ma być wciągnięty, ale - od dołu: pięty, łydki, pośladki, łopatki i tył głowy (ale na płask, czyli dokładnie tyłem, nie czubkiem, bo do czubka balonik masz przywiązany - pamiętasz?  ;D; gdy głowa tak dotyka ściany to jest mocno wycofana, robi się druga/trzecia broda z podgardla  >:D) mają dotykać ściany

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 16, 2016, 11:00:20 pm »
Smutno mi się zrobiło po przeczytaniu postu Amorka i Mag (nie Brai). To że po cichu liczę na powrót Brai, nie znaczyło, że ma tak zrobić, że to będzie dla niej lepsze, ot tak szczerze napisałam co czuję. Można zadać sobie pytanie, czy mam prawo do szczerości. Jeśli nie, to się zastanawiam, co ja tutaj robię  :-\
Skoro wszystkie moje posty
- jak napisała Amorka - dobre intencje Dany często wychodzą "jak zwykle"  ;)
Spadam i postaram się już w nic nie wtrącać, by broń Boże nikogo nie urazić
A za szczerość Amorkowi i Mag dziękuję
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2016, 11:02:05 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 16, 2016, 11:28:11 pm »
Łydki mi nie dostaja do sciany, za grube mam uda czy co?  >:(  ???

Dana, ale powiedz w takim razie szczerze- dlaczego liczysz na mój powrót? Skoro szczerze, to szczerze, co takiego pozytywnego wyniknie z tego dla mnie lub dla Ciebie?

Uczyc się mozna cale zycie, równiez komunikacji z innymi. Ja się cały czas uczę. Nawet łatwiej to zrobić na forum niż w realu. Szczerośc nie zawsze jest zaletą, jeśli szczerze powiem sprzedawczyni w sklepie, ze mi się nie podoba ksztalt jej nosa, to bede szczera czy niegrzeczna?

Myśl buddyjska głosi:  “To co powiesz jest dobre, jesli wybierzesz własciwy czas by to powiedzieć, jeśli to co powiesz jest prawdą i powiesz to z uczuciem, jesli to przyniesie korzyść (temu do kogo mówisz) i jesli robisz to z dobra intencją". Pewnie intencja i uczucie były dobre, ale prawdy ani korzysci nie widzę.... No może jedna korzyść, zrozumienie, ze  pewnie w poprzednim zyciu tez tak do kogos mówiłam i teraz to wraca  ;)

Dana,  ja Cie lubię i dziewczyny też, nie obrażaj się!  :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 16, 2016, 11:38:54 pm »
Dano, podobno cenisz sobie szczerosc.
To ja Ci napiszę, o co kaman.

Chodzi o ten Twój ton - pouczająco-moralizatorski.

Sądzisz innych według siebie, a to błąd.
Bo każdy jest inny.
Ty np. lubisz jeździć na rowerze, inni wolą w tym czasie posiedzieć i poczytać.
Ty lubisz mieszkać w "cywilizowanym świecie", inni wolą w chatce pod lasem albo na Kostaryce.
Każdy jest inny i co innego lubi.
Nikt nie ma prawa mówić innej osobie, co POWINIEN, a czego nie.
A Ty często formułujesz w swoich wypowiedziach takie wnioski lub uwagi.

Braja TAM ma swoje miejsce na ziemi.
Kiedy jest w Polsce, wtedy wyjeżdżając wraca "do domu".

Wszystkie wiemy, że chcesz dobrze.
Ale nie mozemy mieć uszytej sukienki na Twoją miarę, bo nie na każdą będzie pasować.

2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 17, 2016, 12:05:33 am »
Łydki mi nie dostaja do sciany, za grube mam uda czy co?  >:(  ???

dobra - odpuść łydki (kolejnym razem spróbuj je mocno napiąć; uda też, ale tak 'do środka'; cokolwiek to znaczy ;)); najważniejsza głowa: na płask do ściany
daje się?

Dana, dziewczyny mają rację :) A to co w Tobie cenię (oprócz innych rzeczy :) ) to to, że nie się nie obrażasz, a włączasz myślenie i się uczysz :)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 17, 2016, 12:54:40 am »
No, nie wiem, cos mi w szyji pyknęło lekko, więc może zalapałam. Ale lydka tylko jedna troche dostawała do ściany. No jak nic, pokrzywiona jakas jezdem  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 17, 2016, 12:56:22 am »
Można zadać sobie pytanie, czy mam prawo do szczerości. Jeśli nie, to się zastanawiam, co ja tutaj robię  :-\

Dano,
zastanawiasz się, czy masz prawo do szczerości?
a szczerość innych osób? też mają do niej prawo  :)


Skoro wszystkie moje posty
- jak napisała Amorka - dobre intencje Dany często wychodzą "jak zwykle"  ;)


sorry, ale nie napisałam "wszystkie' tylko "często" - wystarczy przeczytać dokładnie :)

i skoro nie zauważyłaś, we wpisie Amora ani moim, że piszemy o Twoich dobrych intencjach - niejako stając w Twojej obronie, to sama nie wiem, co mam myśleć, więc pójdę spać



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 17, 2016, 10:10:51 pm »
Mag, do głowy by mi nie przyszło, że któraś z nas może mieć złe intencje, choćby dlatego, że połączył nas podobny los,
więc nie rozumiem tego, że to podkreśliłyście, Twój i Amorka wpis odebrałam raczej jak atak, ale spoko, dla mnie najważniejsza jest szczera wypowiedź, jeśli nawet ona nie jest przyjemna.

Betty, nie sądzę innych według siebie (choć spojrzenia przez pryzmat siebie nikt nie uniknie) i nie uważam, by wszyscy lubili to samo, skoro pisząc o sobie jestem tak odbierana, jakbym coś chciała narzucać, to tym bardziej mnie utwierdza, że nie powinnam brać udziału w dyskusjach. Z matematyki jestem lepsza niż ze sposobu wyrażania myśli  :(
Jeśli gdziekolwiek napisałam, że ktoś coś powinien (z wyjątkiem nie powinien palić) stawiam Ci koniak

Braju na Twoim wyjeździe z Kostaryki tylko mogłabym stracić, a dlaczego tak napisałam, spróbuję wyjaśnić na priv, by tu już nie podnosić Waszego i swojego ciśnienia. Też Cię lubię  :-*
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2016, 10:12:42 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 17, 2016, 10:23:05 pm »
Mag, do głowy by mi nie przyszło, że któraś z nas może mieć złe intencje, choćby dlatego, że połączył nas podobny los,
więc nie rozumiem tego, że to podkreśliłyście, Twój i Amorka wpis odebrałam raczej jak atak, ale spoko, dla mnie najważniejsza jest szczera wypowiedź, jeśli nawet ona nie jest przyjemna.

Dano piszesz, że do głowy Ci nie przyszło, że ktoś może mieć złe intencje (ja też tak czytam wszystkie wpisy na forum, choć nie łączyłabym tego z losem, jaki nas spotkał)
jak w takim razie mogłaś nasze wpisy odebrać jako atak?

to co napisałaś wyżej, w pierwszym zdaniu, dowodzi jedynie tego, że nie zakładasz swoich złych intencji, bo nasze słowa uznałaś za atak (atak - to zła intencja)


czasem, podkreślam - czasem, Twoje słowa są rozumiane opacznie - to jest fakt i nie ma tu o czym dyskutować,
ja, czytając je, zakładam zero Twoich złych intencji,
dziś obiecuję - nigdy nikomu nie tłumaczyć, że Twoje słowa zawsze spowodowane są troską i chęcią pomocy - masz to jak w banku
8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 17, 2016, 11:32:23 pm »
Wracając do ciśnienia. Jak byłam na ostatnim echu serca, to lekarz mnie zapytał jak jest z ciśnieniem (miałam mierzyć w miarę regularnie, miałam ...) więc odpowiadam, że jest różnie, że czasem mi wyskoczy. Ciekawe, że i lekarza jest zawsze ok. Zalecił mi, że w wypadku takiego skoku mam tabletkę wziąć też rano, do tej pory brałam tylko wieczorem. Stwierdził, że biorę i tak malutką dawkę, więc nie mam się czego obawiać.
Bardzo uparty doktorek w sprawie suplementów. Ostatnio brałam tabletki 3 w 1, potas, magnez i wit. B6. Wynik echa poprawił się. Jak zasugerowałam, że ta poprawa, to może wpływ tych tabletek, usłyszałam to co zwykle. To nie ma żadnego znaczenia, jak organizm z sercem sobie nie poradzi sam, to nic innego mi nie pomoże. No to skoro te tabletki nie pomagają ale i nie szkodzą, to sobie te obojętne dla organizmu >:D suplementy będę żarła dalej.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:10:08 am »
Patrz lulu, a ja u fartuchów wręcz przeciwnie.
Dolne leci do 100, a raz nawet do 115  ::((
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:34:58 am »
No bo na mnie takie wizyty nie robią żadnego wrażenia.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 18, 2016, 07:57:01 am »
betty , mam podobnie- syndrom białego fartucha:) , najśmieszniejsze ,ze pracowałam ze 20 lat w białym fartuchu  :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 19, 2016, 09:28:10 am »
dziś od rana ból głowy i ciśnienie , które oscyluje między 142/86- 145/89 , puls około 62
dwa Apapy extra wzięte,  ból mija, ciśnienie się utrzymuje , betalock łykam( pewnie dlatego puls jest ok)
możliwe ,ze to zmieniająca się pogoda- upał  podobno nadciąga
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat