Autor Wątek: Nagły wzrost cisnienia  (Przeczytany 15315 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 19, 2016, 12:05:55 pm »
Amor popij melisy,zrób sobie drzemkę i będzie ok.Ja też dzisiaj mam ciut wyżej i czuję się jak naćpana.To nagła zmiana pogody .Tym bardziej ,że u ciebie pierwsze jest podwyższone a drugie "prawie" w normie( norma 85)
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 19, 2016, 01:53:07 pm »
Dzięki Natalio, ale  czułam takie rozklekotanie wewnętrzne,  miałam tez juz 150/ 91  więc łyknęłam pół polpriliu ( lekarz kilka lat temu zalecił mi cały, gdy cis. będzie ponad 145/90   a do tej pory wzięłam chyba ze 3 razy i tylko pół ) i teraz mam 127/76 i 62 puls.
Melisa nieszczególnie na  mnie działa i od rana mam wnuczusia  co odpoczynkowi nie sprzyja :) . W nocy spałam dobrze, nie czułam się zmęczona raczej właśnie rozdygotama. Teraz mogę posiedzieć , tylko dogotuję co trzeba, bo mały  spi, a potrafi i ze 2, 3 godz :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 20, 2016, 04:39:50 pm »
A ja dzisiaj przy swoim nadciśnieniu (od kilku miesięcy biorę Polpril), dziś miałam cisnienie 95 na 55  ::((
Nie obczajam tego.
W dodatku przypomniałam sobie, że rano zapomniałam wziąć tabletki..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 20, 2016, 05:25:46 pm »
ja dziś mam 124/81 więc chyba wczoraj miałam" zły dzień", ja wiązę go z pogodą
betty , ja mam polpril brac tylko w razie skoku ciśnienia powyżej 145/ 90
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 20, 2016, 05:28:17 pm »
Betty, może właśnie dlatego, że nie wziełas tak było  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 20, 2016, 05:56:20 pm »
No właśnie.
Mi lekarze mówili, że leki na nadciśnienie trzeba brać regularnie albo wcale.
Już sama nie wiem.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 20, 2016, 05:59:01 pm »
ja tak mam z betalockiem , ten mam brać regularnie, ale polpril tylko w razie skoku i dzięki temu przez te 3 lata wzięłam tylko 3 razy i to połowę dawki
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 07, 2017, 07:05:37 pm »
odwiedziłam dziś kardiologa
w tym roku miałam kłopoty ze skaczącym ciśnieniem i dokładnie już wiem, że ma ono podłoże emocjonalne
czy to wizyta u lekarza, badania czy zdenerwowanie jakąś sytuacją - ciśnienie moje potrafi mocno podskoczyć , na szczęście główny problem jest z tym pierwszym, bo drugie rzadko kiedy sięga  90 kilku a puls jest niski dzięki łykaniu Betaloku.
Mam zalecone  - Betalok 25 , mogę brać poł rano poł wieczorem, a Polpril ( Tritace) jedynie  w razie skoku powyżej 140.Mogę też łyknąć ten drugi  wcześniej, przed zbliżającym się stresem. Jednak najprawdopodobniej leki i tak nie ochronią mnie przed zwyżką ciśnienia bo problem siedzi w mej durnej głowie.
 Jest za wcześnie przy tych dolegliwościach, by na stałe otrzymać  lek typowy na nadciśnienie. Z tego się cieszę . Natomiast mogę się wspierać Pramolanem ( mam nie eksperymentować z innymi tego typu lekami bo ten jest już sprawdzony) ma działanie uspokajające i wyciszy mnie, gdy wiem, że będę zestresowana. Pozostaje obserwowanie reakcji na leki tonowanie nerwów. Swietnie działa na mnie mocna gimnastyka (na pewno będę kontynuować) marsze po lesie, spacery, a joga to już w ogóle jest dla mnie the best i chciałabym się nawet zapisać na  dodatkowe zajęcia. Jakoś muszę się ratować.
Najlepsze było, że przed wejściem do lekarza spotkałam starego znajomego z którym nie  widziałam się kilkanaście lat . Już dawno tak się nie uśmiałam  xhc, ryliśmy z godzinę , głównie z siebie, że teraz już widywać  się  będziemy w przychodniach  xhc
i jeszcze raz przekonałam się, że dla mnie śmiech i radośc jest jedną z największych wartości umilających ten ziemski padół, dla których warto ciągnąć do przodu, a i wyśmiewać to życie , mijające lata.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2017, 07:09:38 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 07, 2017, 07:58:31 pm »
Czytam i się dziwię, i pojąć nie mogę - ja Ty, Amorku, możesz mieć problemy z ciśnieniem :o Zdrowe żywienie, ponadprzeciętna aktywność fizyczna - co innego, gdybym to była ja, kompletny leniwiec ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 07, 2017, 08:08:48 pm »
napisałam przecież, ze ma podłoże emocjonalne, nie ma co się zadziwiać
gdybym sobie jeszcze przyłożyła cholesterolem i brakiem ruchu to na bank byłoby takie ciśnienie już codziennością i  już bym musiała łykać  prawdziwe leki na nadciśnienie
gdybys zerknęła w moje notatki to ciśnienie normalne, tylko miewam epizody z wysokim, głownie spowodowane stresem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 07, 2017, 08:22:42 pm »
Czytam, widzę, że emocjonalne, ale... I tak uwierzyć nie mogę :P Ze swoją mądrością życiową wydajesz mi się przecież także oazą wewnętrznego spokoju :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 07, 2017, 08:27:28 pm »
ojej, jaki komplement, dziękuję pięknie, az się zarumieniłam ( o to  to, większość życia się rumieniłam to chyba tez emocjonalne no więc :))
hamaczku to nadwrażliwość , czasami przechodzi w stan chorobowy jak widac  ;)  ja sobie, a głowa sobie
 a nad tą oazą spokoju pracuję , pracuję i jak widać nic z tego nie wychodzi, ale nie zamierzam się poddawać
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 07, 2017, 08:33:55 pm »
Amorku dla pocieszenia ciśnienie 140  to prawie norma i do tego jest to ciśnienie wychodzące z serca więc mniej groźne.Nie niszczy serca.Ja to Ci mówię nadciśnieniowiec i na tabletach od prawie 20 lat.Cholesterol za to zawsze mam niski  ztx
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 07, 2017, 09:36:47 pm »
ciśnienie mam poniżej norny. Za to puls zbyt wysoki. Dzisiaj na bieżni (mam obowiązkowy trening stacyjny) trochę sama byłam w szoku. Po minutowym biegu z prędkością 10 km/h puls skoczył do 194 uderzeń na minutę.....Ojjj... sporo za wysoko...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nagły wzrost cisnienia
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 07, 2017, 09:46:09 pm »
a o czym świadczy puls?