Autor Wątek: pogadajmy ogólnie w temacie ;D  (Przeczytany 15293 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« dnia: Września 01, 2016, 07:12:36 pm »
Szukałam, ale nie znalazłam, więc zakładam temat ;)
O lęku przed każdą operacją rozmawiamy wszędzie, ale może można tutaj pogadać o tym szczególnym lęku - przed rekonstrukcją. Bo to nie tylko lęk przed operacją... Tu kryje się wiele innych pytań, na które lekarze nie zawsze mają czas odpowiedzieć :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2016, 07:27:42 pm »
Dobry pomysł :)

Tylko wydaje mi się, że tytuł by należałoby zmienić/rozwinąć, żeby było jasne, o czym te pogaduszki :-X
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2016, 07:29:18 pm »
w dziele rekontrukcji jesteśmy  >:D
Many nową koleżankę - Kalinkas, która dokładnie z tym tematem przyszła, tylko jeszcze tu nie doszła :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2016, 07:36:52 pm »
No wiem, ale mimo wszystko tak mi się wydało...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2016, 07:38:07 pm »
No też na początku myślałam, że tak ogólnie o operacjach ...
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Września 01, 2016, 07:45:41 pm »
No już jestem  :) Odliczam dni już do rekonstrukcji, no i lęk, za dużo myśle , strach czy wszystko bedzie oki.
Tylko pojawił się mały problem bo 29 września mam się zgłosić do szpitala a 26 przewiduje miesiączke. I chyba to problem bo lekarz nie bedzie chciał zrobić operacji. I chyba musze dzwonić i powiedzieć. Pomóżcie co mam zrobić ?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #6 dnia: Września 01, 2016, 08:05:06 pm »
Miałam operację/rekonstrukcję w czasie miesiączki właśnie, więc jest to możliwe.  Miałam tampon i zespół operacyjny został o tym poinformowany. Ale że oczywiście wszystko zależy od lekarza, więc bym  zadzwoniła.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Września 01, 2016, 08:51:39 pm »
To jutro dzwonie... muszę się upewnić. A czy ten biustonosz który lekarz zakłada po operacji to musze sama zakupic bo juz z tego stresu nie pamietam?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2016, 09:01:29 pm »
Tak, raczej sama.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2016, 09:19:18 pm »
jak ja robiłam rekonstrukcję w Gryficach (minie jesienią 10 lat) to można go było kupić na oddziale, ale teraz już chyba nie - zapytaj przy okazji pytania o miesiączkę


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #10 dnia: Września 01, 2016, 10:22:41 pm »
I chyba musze dzwonić i powiedzieć. Pomóżcie co mam zrobić ?

dokładnie to co mówisz - zadzwonić i powiedzieć ;)
ja przez swój nieprzewidywalny okres zawsze informowałam lekarzy, że może mi akurat wypaść i zawsze mówili, że to żaden problem, ale co szpital to obyczaj

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2016, 10:51:24 pm »
Biustonosz to niestety sama musisz kupić. Ja miałam taki ze sklepu amazonek zapinany z przodu i na ramionach miał rzepy. Ale po operacji lekarz mi powiedział że można taki fajny stanik sportowy mieć z Triumfu model tri - action  (czy coś takiego). Ten z Triumfu o wiele fajniejszy w noszeniu no i tańszy ok. 120 zł a tamten to cena 250 zł.😊

Odnośnie lęku przed operacją to ja owego nie miałam, bałam się tylko intubacji bo mi o czymś tragicznym przypominała no i po operacji miałam chrapkę przez ok 3 miesiące. Operacja luzik,mówię Ci ja co miałam 5 w ciągu 13 miesięcy z czego trzy w ciągu 3 miesięcy 😆
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #12 dnia: Września 01, 2016, 10:57:51 pm »
Kalinko, ja też zakupiłam w Gryficach, siostra oddziałowa w zakupie uczestniczyła. Był potrzebny dopiero po ostatnim etapie. Jak poszperam po internecie, wkleją link do takiego stanika. Na początek z powodzeniem wystarczy sportowy.
W szpitalu w Gryficach jest miła atmosfera. Dasz radę  :-*
O już znalazłam:
http://www.kobieca.eu/anita-1198-0059-gorset-uciskowy-z-pasem-pooperacyjnym.html
Pas niedawno wysłałam potrzebującej amazonce. Jeśli jej nie będzie już potrzebny, to poproszę, by wysłała do Ciebie.
 
Ale można i tańszy:
https://www.zalando.pl/h-i-s-biustonosz-sportowy-bialy-4hi41b001-002.html


« Ostatnia zmiana: Września 01, 2016, 11:03:47 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2016, 10:39:32 am »
Kalinkas a masz w planach mieć jedną operację ? rozumiem,że ekspander lub implant? Ja rozpoczęłam proces rekonstrukcji i czekają mnie jeszcze 4 zabiegi co 4 miesiące. A ja mam inny zonk, bardziej techniczny, może głupi, ale mam mieć za rok w lipcu ostatni lub przedostatni etap czyli albo ekspander albo jak dobrze pójdzie już implant. No i nie wiem czy planować urlop,wakacje bardziej przed zabiegiem czy można po zabiegu swobodnie z ekspanderem czy implantem używać kąpieli morskich, szaleć itp ?:)
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2016, 10:39:48 am »

Ale można i tańszy:
https://www.zalando.pl/h-i-s-biustonosz-sportowy-bialy-4hi41b001-002.html

ja swój kupiłam w Decathonie (czy jak to sie pisze  ;D) - sportowy, zapinany z przodu na suwaczek, ok 50 zł kosztował. Spojrzałam na stronę - niestety teraz nie ma go w ofercie, ale może poszukasz gdzie indziej ;) Bardzo podobne były w ofercie Lidla (  >:D) ze 2 tygodnie temu.
Dla mnie zapięcie z przodu było dobrym trafem, bo po stronie rekonstrukcji dość długo miałam obolały cały bok i pewnie ktoś musiałby mi pomagać w zakładaniu, gdybym musiała sięgać rękami na plecy  C:-)