Autor Wątek: pogadajmy ogólnie w temacie ;D  (Przeczytany 15292 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2016, 12:58:28 pm »
Ja miałam ten droższy, i mimo ceny, był to bardzo trafiony zakup.
Świetna dostępność do cycka, po zabiegu, dla pielęgniarek i lekarzy.
A tak po prawdzie najlepiej mieć dwa pooperacyjne i raczej nie białe, takie jest moje zdanie.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2016, 02:15:38 pm »
Ja po żadnej z dwóch rekonstrukcji nie miałam specjalnego biustonosz. Zajmowało się tym trzech lekarzy w trzech szpitalach (a nawet różnych miastach) i żaden mi nie kazał. Świetnie się sprawiały te amazońskie sprzed rekonstrukcji.
Dla mnie w obu przypadkach ważniejszy okazał się pas (który zresztą był hand-made ;) za grosze).
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2016, 08:55:28 pm »
Witam kobietki, dziękuje ze jesteście ze mną  :D

Dzwoniłam dziś do Gryfic w sprawie okresu i to nie problem, mam przyjechać w wyznaczonym terminie .
A o tym pasie wczoraj mi przypomniała znajoma która ma rekonstrukcje 20 września w Krakowie. I właśnie mi mówiła że jej lekarz kazał kupić ten za 250 zł z pasem.
Mam mieć najpierw ekspander+ uzupełnienie solą a później wymiana na silikon no i brodawka, a mam rozmiar 85A.
Wiec który będzie lepszy na początek ?

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #18 dnia: Września 02, 2016, 11:32:00 pm »
Zwykły sportowy.
Pas jest potrzebny, by silikony nie uciekały na boki, czy do góry. U siebie nie zauważyłam, by odgrywał istotną rolę. Pas był prawie nie używany.
W szpitalu Ci wszystko powiedzą, poradzą, personel jest ok. Chyba, że się cos zmieniło. Byłam tam ponad 5 lat temu.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #19 dnia: Września 04, 2016, 07:21:02 pm »
 Rekonstrukcja piersi metoda-  LD+ ekspander i dopełnienia+ silikon - czyli 3 etapy mnie czekają . Pytanko - ile dni jest się w szpitalu?
Czy każda z was miała pierwsze dopełnienie podczas operacji a drugie jak wychodziłyście do domku?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #20 dnia: Września 04, 2016, 07:57:55 pm »
Dopełnienia miałam po wyjściu ze szpitala - chyba po 3 tyg, po kolejnych 2-3 i ew mogę jeszcze ;) Mam ekspanderoprotezę Beckera ;) czy inna metoda niż Ty masz planowaną.
W szpitalu byłam 3 dni - pierwszy dzień - od razu na stół, wyszłam po 2 nocach w szpitalu.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #21 dnia: Września 04, 2016, 08:03:49 pm »
ja miałam drugie dopełnienie przy wyjściu ze szpitala - co szpital to obyczaj,
potem byłam na dopełnieniu tylko raz, a dopełnialiśmy do rozmiaru C


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #22 dnia: Września 04, 2016, 08:59:51 pm »
Miałam: I - LD+od razu silikon; II - jenoczasówkę, ale ze wstawionym ekspanderem; w szpitalu z tydzień (bo to właściwie bardziej mastektomia niż rekonstrukcja ;) ), tylko jedno dopełnienie w szpitalu, nieduże (chyba 100 ml, wg mnie za mało i w ogóle nie rozumiem, czemu od razu nie wstawiono mi docelowego silikonu, skoro skóry nie wycinano i było jej dość >:( ), potem miałam dopełnień duuuużo, chyba z 6 albo i więcej, ale malutkie, jakoś co 2 tygodnie.
Czyli tak jak pisze mag - co szpital, to obyczaj.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #23 dnia: Września 04, 2016, 10:05:17 pm »
Kalinko, I etap espander + wzięcie kawałka skóry i mięśnia z pleców: pierwsze dopełnienie podczas operacji, drugie przed wyjściem i byłam dwa razy dodatkowo na dopełnieniu. Każdorazowo dodawano nie więcej niż 100 ml. Pobyt w szpitalu 5 lub 6 (dokładnie nie pamiętam) dni, licząc dzień przyjęcia. Drugiego dnia z rana operacja. W moim przypadku trwała około 4 godzin. Dwa dreny z tyłu i z przodu, więc byłam, aż do ich wyciągnięcia.
Przy kolejnych etapach pobyty krótsze, ale by dokładnie napisać, musiałabym spojrzeć w wypisy.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #24 dnia: Września 18, 2016, 02:32:05 pm »
Dziewczyny  przed operacją mam przyjmować duże dawki witaminy C . Czy brałyście inne leki żeby poprawić wyniki ? Czy może jakaś dietka? . Stanik już mam z pasem  i jeszcze sportowy zakupiłam.  ;)
 Zostało mi 11 dni i stres coraz większy :-[

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #25 dnia: Września 18, 2016, 09:15:41 pm »
Lekarze niczego mi nie zalecili. Z własnej woli łykałam wit C z rutyną. No i bardzo starałam się nie przeziębić, bo sobie wyobrażałam, że kichanie czy kaszel ze świeżymi szwami może być niefajny ;)

Nie bój się. Dasz radę  :-*

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #26 dnia: Września 18, 2016, 09:21:14 pm »
ja się wogle nie przygotowywałam, nic mi też nie kazali, ale witaminka C na pewno nie zaszkodzi
stanik kupiłam dopiero dzień po operacji (przez telefon pedziałam babce o co chodzi, podałam wymiary, a po odbiór wysłałam chopa ;))
pewnie o tym wiesz, ale musowo przygotuj se  piżamki i bluzki rozpinane, to daje  +100 do komfortu ubierania się



Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #27 dnia: Września 19, 2016, 09:18:12 am »
Dziewczyny  przed operacją mam przyjmować duże dawki witaminy C . Czy brałyście inne leki żeby poprawić wyniki ? Czy może jakaś dietka? . Stanik już mam z pasem  i jeszcze sportowy zakupiłam.  ;)
 Zostało mi 11 dni i stres coraz większy :-[
Brałam ARNIKE lek homeoparyczny poprawia gojenie.W szpitalu chcieli też mi dać uderzeniową dawkę .
Natalia

Offline Kalinkas

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #28 dnia: Września 21, 2016, 09:05:15 pm »
Poszukuje noclegu w okolicach szpitala w Gryficach, jedzie ze mną siostra i chce zostać aż sie wybudzę po operacji. Może macie jakieś ciekawe miejsce ?

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pogadajmy ogólnie w temacie ;D
« Odpowiedź #29 dnia: Września 21, 2016, 09:40:41 pm »
Sprawdź, chyba przy szpitalu jest hotelik
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++