Autor Wątek: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności  (Przeczytany 100385 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #375 dnia: Maja 01, 2018, 08:26:35 am »
ale wiesz, że samo napisanie na orzeczeniu, że "spełnia warunki do karty parkingowej" to nie koniec?
trzeba złożyć kolejny papier z fotografią i wpłacić 20 zeta


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #376 dnia: Maja 10, 2018, 05:58:10 pm »
Rozumiem, że i nas to dotyczy. Czyli np. na rehabilitację dzienną amazonki ze znacznym stopniem będą zapisywane priorytetowo. A co z prewencją rentową? Też dotyczy?

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/653091;jsessionid=3DF2C328EB375351C993BDDA1CBCB102
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #377 dnia: Maja 10, 2018, 10:13:53 pm »
Anciu, ale ile z nas dostaje znaczny
A problem ze sprawnością ręki, czasem z obrzękiem permanentny
Ja to rozumiem tak, że teraz np. z umiarkowanym bądź lekkim będą czekać dłużej niż obecnie, bo przecież kasy na rehabilitacje nie dodadzą. U nas na powiat policki jest jedna przychodnia, która ma umowę z NFZ, druga to tylko prywatnie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwca 28, 2018, 10:50:59 pm »
chcą uprościc system ;)
ale po przeczytaniu artykułu, mysle, że system orzecznictwa bedzie tak zagmatwany, że nie bedzie sie można w nim połapać :)
 

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1153564,centralny-rejestr-orzeczen-o-niepelnosprawnosci-i-niesamodzielnosci.html

dopisek: juz niech nic nie reformują, nic nie zmieniają, każda reforma, każda zmiana robi tylko ielkie zamieszanie :(
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwca 29, 2018, 08:24:22 am »
Przeczytałam i... Niewiele z tego rozumiem. Poza zawoalowaną próbą odebrania części świadczeń i brakiem możliwości odwołania. Czyli... dobra zmiana.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwca 29, 2018, 09:35:38 am »
Przede wszystkim ujednolicamy całe krajowe orzecznictwo. Ma za to odpowiadać tylko jedna instytucja, podczas gdy dziś orzeka ZUS, ale także KRUS, MON, MSW i powiatowe zespoły orzecznicze.


Osoba ubiegająca się o orzeczenie nie będzie musiała, tak jak dziś, chodzić do kilku różnych instytucji i poddawać się kolejnym orzeczeniom do różnych celów. Obecnie jest to bardzo uciążliwe. Tymczasem jeden formularz wniosku i jedna instytucja orzekająca to ma być maksimum.


dzisiaj dla zusu jestem osobą całkowicie zdrową.....ale dla powiatowego orzecznictwa z letka upośledzoną i dali mi orzeczenie żebym se mogła np kupić  z dofinansowaniem protezy cycka
ale jeden o drugim nic nie wie (tzn zus o mopsie) ...i dlatego potrzebują centralnego systemu informatycznego
permanentna inwigilacja.....jak w każdej dziedzinie życia....komuna wróciła na dobre
  >:(

Co do liczby orzeczeń to jeszcze raz powiem, że jak dla mnie nie każde świadczenie musi się wiązać z orzeczeniem. Jeżeli poszlibyśmy w tę stronę, to rzeczywiście mogłoby być wydawanych mniej orzeczeń – bez żadnych negatywnych konsekwencji dla osób niepełnosprawnych

czyli po nowemu to bez orzeczenia o niesprawnośći tez będe se mogła te cycki kupić.....( albo aparat słuchowy czy inne tena_lady)....ale nie wiadomo jeszcze na jakiej podstawie....może zaświadczenia od lekarza leczącego
ale już odliczyć autko ...sanatorium   .....czy kupic tańszy bilecik do muzeum to chyba niekoniecznie

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwca 29, 2018, 09:39:51 am »
różo, zawsze mogłaś kupić cycki bez orzeczenia o niepełnosprawności,
wystarczał i nadal wystarcza kwit od lekarza


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #382 dnia: Czerwca 29, 2018, 09:48:36 am »
no niekoniecznie

nfz daje 280 zł dofinansowania ....a np proteza amoeny - lekka kosztuje prawie 450
ja płace różnicę .....ale potem składam wniosek o zwrot moich kosztów do mopsu i musze załączyć orzeczenie o niepełnosprawności
a tam musi być punt o potrzebie zaopatrzenia w środki ortopedyczne wg wskazań lakarza

no chyba, że sobie kupie taką  za 280 zl
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #383 dnia: Czerwca 29, 2018, 12:08:20 pm »
Ja mam odchudzoną amoeny (taką wyżebrowaną, by lżejsza była) i za 280 kupuję.


A proces decyzyjny w wersji new znowu odczuję na własnej skórze, bo mnie  komisja czeka po powrocie z wywczasów. się zobaczy...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.