Autor Wątek: lody dla wegan  (Przeczytany 7390 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
lody dla wegan
« dnia: Września 18, 2016, 01:13:36 pm »
mleka krowiego brakuje mi tylko w kawie i ostatnio przyjmuję je w postaci lodow, zimnego koktajlu
trzeba tylko mieć zamrożone , pokrojone w plastry banany( są zupełnie inne niż te surowe) i miksujemy je , w moim przypadku najczęściej z zimnym espresso- niebo w gębie
 banany można  miksować z rozpuszczoną czekoladą , truskawkami, wanilią, cynamonem, masłem orzechowym, rodzynkami, syropem klonowym, mlekiem kokosowym co tam wam smakuje - sa przepyszne, kremowe( to robi zamrozony banan)
by były bardziej zmrozone po zmiksowaniu wkałda się jej jeszcze do zamrażarki, ale rownie pyszny jest taki zimny gęsty koktajl mniam :)
acha- możecie ciutkę, ale naprawdę odrobinkę  dodac soli , ona potęguje każdy smak nie dając słonego
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 01:15:40 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #1 dnia: Września 18, 2016, 01:26:43 pm »
a kiedy i ile tego mleka krowiego dodajesz?
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #2 dnia: Września 18, 2016, 01:39:08 pm »
spróbuję :)
choć rozumiem, że mleka krowiego tam nie dajesz wcale, tak?
bo jak dla vegan, to dla vegan :)

Swoją drogą - jestem po dziwnym i raczej trudnym doświadczeniu. NIe ma wątku odpowiedniego (chyba nie ma), więc tu się wypiszę.
Po raz pierwszy odkąd nie jem żadnych produktów mięsnych byłam wczoraj na dużym przyjęciu; takim: ą_ę_przez_pardą  ;D. Wiecie: suknie balowe, kwartet smyczkowy, wykwintne dania. Uprzedziłam gospodarzy tydzień przed wydarzeniem, ża ja bezmięsna (i już to było dla mnie stresem, bo gospodarz zareagował zdziwieniem i pouczaniem); usłyszałam, że się postara uprzedzić kuchnię. Nie uprzedził.
Keller łaskawie podał mi porcję taką samą jak dla wszystkich tylko bez mięsa; czyli dostałam kluseczki bez sosu (bo mięsny) i sałatkę. Dobrze, że tyle  ;D Z półmisków przystawkowych wybierałam sobie dekoracje  >:D, bo żadnych warzyw nie podano, ani serów.
Po cichu się cieszyłam, że póki co ;) jadam jeszcze produkty pochodne od zwierząt, bo byłoby ciężko. I obiecałam sobie, że tak jak na codzień, na przyjęcia proszone - też będę swoje pudełeczka zabierać ;)
W świecie mięsożerców trudno jest żyć innemu  C:-) Tym bardziej, że moi towarzysze stołowi również komentowali głośno moje jedzenie  >:(

Proszę - tak przy okazji - nie komentujcie, gdy takiego dziwoląga przy stole spotkacie :)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #3 dnia: Września 18, 2016, 01:46:47 pm »
Ja takim dziwolągom zazdraszczam. Nie umiem. Nie wytrzymuję. Od najmłodszych lat kocham mięcho. Nie musi być go dużo. Nie musi być zawsze. Ale czasami musi..... A może to sam organizm z grupą krwi 0 się upomina o właściwe żywienie.

A przepis na lody przedni. Polecam bio-banany z lidla. Zupełnie inaczej smakują (moja kumpela oceniła: jak skondensowany banan).
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2016, 01:52:42 pm »
a kiedy i ile tego mleka krowiego dodajesz?
a czy ja gdziekolwiek pisałam , ze dodaję mleka krowiego??
pisałam o kokosowym- wedle uznania przy miksowaniu -będzie rzadsze albo gęściejsze . Sam zamrożony  banan robi piękną kremową konsystencję ,mleko nie jest potrzebne. Swieży banan daje grudki- glutki
bez mięsa zyłam 10 lat , żaden problem, ale teraz bez nabiału i  mąk w których m.in. można spotkać gluten ( mogę tylko amarantus, komose i ryż ) to już jest duża rzecz :)
Anciu kupuję tylko bio- już są prawie wszędzie , ale smakowo nie czuje różnicy
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 01:54:25 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #5 dnia: Września 18, 2016, 02:09:02 pm »
no tak, napisałam bardzo chaotycznie:)
 brakuje mi mleka krowiego, ale tylko w kawie, bo nigdy nie lubiłam czarnej kawy
i aby  ten napoj od czasu do czasu moc wypic ze smakiem, przyjmuję ją ( kawę) zmiksowaną z zamrozonym bananem :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2016, 02:38:41 pm »

Swoją drogą - jestem po dziwnym i raczej trudnym doświadczeniu. NIe ma wątku odpowiedniego (chyba nie ma), więc tu się wypiszę.
Po raz pierwszy odkąd nie jem żadnych produktów mięsnych byłam wczoraj na dużym przyjęciu; takim: ą_ę_przez_pardą  ;D....


nie jem mięsa od 20 lat i owszem kiedyś to był większy problem, ale nie bardzo rozumiem teraz - w dobie mody na fit-humusy, selery naciowe, chie i inne cuda niewidy, żeby przyjecie ze samym mięsem ? nawet ludzie jedzący mięso zwykle nie chcą cały wieczór wcinać wyłącznie mięsa  :o
myślałam, że mentalność trochę się zmieniła, mnie już rzadko ktoś komentuje, poucza czy oskarża o bycie sekciarzem
(oczywiście zawsze znajdzie się jakiś martwiący o moje niedobory, np taki co rybę jada raz na parę miesięcy, ale martwi się o MOJE niedobory omega-3 ;))

A może to sam organizm z grupą krwi 0 się upomina o właściwe żywienie.

ja mam też grupę krwi 0 i niczego się nie dopomina
dieta wg grupy krwi jest tak sensowna jak dieta wg koloru włosów albo koloru oczu ;)

kawę lubię czarną i gorącą, a lodów w zasadzie nie lubię, ale to połączenie mnie zainteresowało, cheba se spróbuję, tylko nie wiem czy mój blender podoła zmrożonemu banananowi :P


Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2016, 03:04:42 pm »
a czy ja gdziekolwiek pisałam , ze dodaję mleka krowiego??
mleka krowiego brakuje mi tylko w kawie i ostatnio przyjmuję je w postaci lodow, zimnego koktajlu
Amorku, z tego zdania zrozumiałam, że przyjmujesz "je", czyli mleko krowie w postaci lodów

aaa... już wyjaśniłaś wyżej, że to o kawę chodziło  :)
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 03:15:52 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2016, 03:22:32 pm »
coś mi się popierniczyło z cytatami  :-[
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2016, 03:22:43 pm »
aquilo blender podoła bananom jeśli chwilkę poleżą, odtają na talerzu, nie będą zmrożone na kość
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2016, 04:52:10 pm »
właśnie mi przypomniałaś, że mam pojemnik pełen zamrożonych talarków bananowych!  mnx


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #11 dnia: Września 18, 2016, 05:12:32 pm »
przyznaję ,że najpyszniejsze są z dodatkiem masła orzechowego :) najlepiej domowej roboty :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #12 dnia: Września 18, 2016, 07:34:49 pm »
mam!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #13 dnia: Września 18, 2016, 08:12:31 pm »
troszku przypomina te z dzisiejszych Ugotowanych

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: lody dla wegan
« Odpowiedź #14 dnia: Września 18, 2016, 08:19:53 pm »
naprawdę ? nie oglądałam, dla mnie inspiracją jest weganka- kucharka niesamowita Marta Dymek tworczyni bloga Jadłonomia
robi tak niesamowite dania, że oszukać można mięsożerców  ! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat