Autor Wątek: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"  (Przeczytany 21107 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:05:55 pm »
musi - nie musi - ale by mogła, łatwiej by było...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:07:59 pm »
U mnie na szczęście tak jest. :0ulan:

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:12:15 pm »
hmmm
u mnie z tą przyjaźnią to bardzo rożnie bywa  :0ulan:
raczej ciągły rollecoaster
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:35:01 pm »
Przyjaźni w miłości wielce zazdroszczę.
Mam bardzo dobrych znajomych, którzy znają się od dziecka, przyjaźnili się wiele lat i - ponieważ jakoś czas leciał, byli już blisko trzyziestki, żadne z nich drugiej połówki nie znalazło a na wsi już na starą pannę i starego kawalera krzywo patrzono - postanowili się pobrać i zobaczyć, co z tego będzie. Niewiarygodne, ale prawdziwe! Mówią, że miłość przyszła później, bardzo powoli. Są świetnym małżeństwem od blisko 30 lat:)  Maja całkiem przeciwne charaktery, ale lubią się - to widać - i bardzo szanują wzajemnie. A przy tym są otwarci na świat, na ludzi, towarzyscy, a nie takie przesłodzone papużki-nierozłączki. Bardzo ich lubię, ale z zawiści to aż mnie skręca ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:42:30 pm »
.... miłość to szaleństwo ..... nie śpisz, prawie nie jesz, żyjesz tylko nią..

...i świetnie odchudza   ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 29, 2013, 08:16:48 am »
hm.... a ja sie zastanawiam, czemu schudnąć nie mogę?  O0 Czegoś brak....?

No tak stanu ostrego zakochania dawno nie przechodziłam, za to spokojne i pewne uczucia - ciągle :) Odchudzę się (może) w inny sposób ;)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 29, 2013, 10:14:40 am »
http://zwierciadlo.pl/2013/seks/partnerstwo/stereotypy-relacyjne-1-wywiad-z-psychoterapeuta-michalem-duda

Znalazłam w necie. Trochę temat obok powyższego, ale jakoś zbieżny ;)
A już szczególnie zbieżny w temacie opuszczania gniazda przez pisklęta_nasze :)
8
Fragment:

"Stereotypy należą do sfery mitu. To taki mit uproszczony, spłaszczony. Z pewnością nie należy brać stereotypów dosłownie, ale nie znaczy to, że nie ma w nich ziarna prawdy. Niestety, często stereotypy stają się narzędziem manipulacji. Wspierają uprzedzenia, interesy jednej ze stron. Pozwalają wymagać rozwoju lub zmiany od kogoś, unikając spojrzenia na siebie. Jest mnóstwo przekonań na temat relacji, według których ludzie żyją, uważają za normę i stosują wobec siebie, a częściej wobec innych. Myślę, że stereotypy są wygodne. Podtrzymują ten wzorzec relacji, którego chcemy i szukamy. Popierają naszą wizję relacji, związek ma przecież spełniać oczekiwania. Stereotypy nie zmuszają do rozwoju, nie stawiają na progach, nie dotyczą tego, jaki ja powinienem być, raczej tego jaka powinna być żona, co powinien robić mąż."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 29, 2013, 12:38:26 pm »
Dani, tak ale zakochanie jest początkiem tej tzw. miłości. Jest ekscytujące i też niemożliwe, by ten stan trwał wiecznie, bo nikt by temu nie podołał.
A w tych uczuciach, które są kolejnym etapem dojrzewającej miłości, dobrze by było, by przyjaźń zajęła sporo miejsca. Ale o ideałach to można pomarzyć.

Agawo,
stereotypy z jednej strony to coś dobrego, coś w rodzaju wzorów, brak konieczności wyborów, wg stereotypu wiadomo, co ma się robić, ale z drugiej strony to niewola dla indywidualności. A nie każdy ma odwagę, by odpowiadać na potrzeby swego ciała i duszy.

Duże buziaczki dla Wszystkich dyskutantek i jeszcze jedno. Proszę o instrukcję, jak wklejać cytaty. Próbowałam, ale jakaś jestem niegramotna komputerowo i mi nie wyszło. Mogę skopiować i wkleić, ale co z ramką. Pa
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 29, 2013, 12:49:32 pm »
Dano, klikasz na "cytuj" po prawej stronie okna z tym wpisem, który chcesz zacytować
 i cytat Ci wskakuje w okno odpowiedzi,
piszesz wtedy pod nim


a tu więcej o cytowaniu:


http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=120.msg5462#new


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 29, 2013, 01:14:52 pm »
Dzięki Madziu. A ja klikałam w cytuj w wiadomości, którą pisałam.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 28, 2013, 11:31:36 am »
Znalazłam w sieci artykuł, który jakoś zbieżny tematem mi się wydaje.

http://tygodnik.onet.pl/30,0,79970,ucieczka_z_objec,artykul.html

Ucieczka z objęć
"Na naszych oczach rozgrywa się dramat niemożności spotkania. Mamy pokolenie singli, którzy próbują z tego wybrnąć, mówiąc: zrobimy razem to, na co nas stać. A stać nas na to, by się pobawić, pożartować, stworzyć nieformalny związek..."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Przyjaźń lepsza niż miłość!"
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 28, 2013, 11:13:34 pm »
Chyba cieprpię na rodzaj zchorzenia nazywanego lepkością myślenia ;) Pamiętam z innego forum wątek, który zalozyłam, na temat kompropisów w związkach...
Tak, tak... Pamiętam też do czego on doprowadził ;)
I własnie natknęłam się na artykuł na ten temat. Polecam do poczytania do poduszki :)
http://zwierciadlo.pl/2011/seks/partnerstwo/w-polowie-drogi