Autor Wątek: Czytam i polecam.  (Przeczytany 236044 razy)

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Czytam i polecam.
« dnia: Kwietnia 09, 2013, 10:27:36 am »
Lubię czytać książki, chyba jak wszyscy na tym forum.
 Moje zainteresowania są specyficzne.
Mówię o Thrillerach. Medycznych, wszelakich. Powieściach sensacyjnych i kryminałach potocznie mówiąc.
Wiem, że nie jestem odosobniona w tym temacie. Akurat tego gatunku książki nie trzeba przybliżać. Wystarczy polecać. O tych, które czytałam poprzednio nie będę pisać. Jest ich bardzo dużo.
Wymienię obecnie przeze mnie czytane. Proszę zwolenników tego gatunku o swoje propozycje.
Przeczytałam ostatnio"detektywi z private" Napisali ją:James patterson z Maxine Paetro.
Teraz czytam"Cięcie" Sandry Brown. Jej tytuły są mi jeszcze słabo znane, ale będę ich poszukiwać.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2013, 08:03:48 pm »
też lubię thrillery medyczne..
przeczytałam ich mnóstwo:)
mają to do siebie niestety, że po jakimś czasie od przeczytania nie jestem w stanie podać tytułu ani autora.. ;)
a może to sks??
>:D
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2013, 08:07:45 pm »
Thrillery medyczne i ja podczytuję. Przyznam, że teraz troszkę rzadziej.
Świetnie i szybko się je czyta, ale rzeczywiście szybciutko zlewają się w jeden scenariusz. Kiedy biorę do ręki kolejną książkę, nigdy nie jestem pewna, czy ją już czytałam, czy nie... ;D

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2013, 08:14:05 pm »

mają to do siebie niestety, że po jakimś czasie od przeczytania nie jestem w stanie podać tytułu ani autora.. ;)
 
>:D
bo to są jednorazówki  :) - jak Coben
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2013, 08:16:26 pm »
Betty, właśnie dlatego, że jest ich mnóstwo nie jest się w stanie zapamiętać tytułów. Ja czytam serię danego autora. A jeszcze jak jest jeden detektyw to tak jakby czytało się o konkretnej osobie i jego poczynaniach.
Czytając thrillery medyczne upatrzyłam sobie parę patomorfologów i szukałam książek z ich udziałem.
Zauważ, że różni autorzy miewają podobne tytuły. Ja jestem wzrokowcem, więc często czy czytałam czy też nie, rozpoznaję po okładce. Jeżeli nie to staram się (z tyłu czytając okładkę) przypomnieć sobie treść książki.
Bywa, że czytam drugi raz...... bo już niewiele pamiętam.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2013, 08:23:30 pm »
suchalku, Ty uważaj z tym wzrokowym zapamiętywaniem, bo teraz różne wydawnictwa wydają ten sam tytuł i masz inną okładkę  :P

ja mam z tymi sensacyjnymi książkami to samo, czytam i zapominam - właśnie kupiłam nowego Cobena - tylko casu_mało_kruca_fuks
  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:05:57 pm »
Mag, wiem, wiem. Nasze panie z biblioteki, wiedzą co czytam. Jak nie pamiętają (bo i jak mogłyby spamiętać) to informują mnie, że to inne wydanie, że ten tytuł już miały, ale żebym sprawdziła.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:29:02 pm »
A ja kocham beletrystykę ,chociaz nie tylko...ostatnio przerzuciłam się na sagi, lubię pobyc  dłuzej z poznanymi postaciami.  Po cyklu ksiązek Kowalewskiej o "Zawrociu" , zakochałam się w serii B. Rybałtowskiej   a ostatnio  zaczęłam Enerlich sagę "Prowincja pełna...". Ta ostatnia zawiera niesamowite historie oparte na faktach , dotyczące losu kobiet w świecie.Po przeczytaniu kilku doszłam do wniosku ,że moje życie, to samo szczęscie a moj mąz to niemalże święty!  :D
W tzw. między czasie wchłonęłam 4 księgę , kontynuację  Cukiernii pod Amorem ( jakaz piekna nazwa cukiernii no nie? , zresztą dostałam pierwszą częsć od jednej naszych kolezanek:).Przeczytałam też historię choroby Sthura,może byc. No i wreszcie "zaliczyłam" bo to moj obowiązek ostatnią Musierowicz MCDusię ,ale jakos coraz trudniej mi wchodzi ( nudzi mnie cosik) :)Trochę barachła tez z barku laku ,na wyjazdach liznęłam.( nie polecam:) Acha  i Grocholę "Huston mamy problem"- taka sobie...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2013, 10:54:53 pm »
ostatnią Musierowicz MCDusię ,ale jakos coraz trudniej mi wchodzi ( nudzi mnie cosik) :)

A masz 16 lat?
*
Grocholę i jej Houdson - przeczytałam. I podarowałam sowjemu młodemu. Wredna jestem, nie?  >:D

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2013, 11:29:49 pm »
Kolejna fanka thrillerów melduje się na rozkaz :) Medyczne akuracik niekoniecznie...
Ciekawe, że nazwiska dobrych (a może tylko moich ulubionych?) autorów najczęściej zaczynają się na C: Christie, Coben, Child, Conelly, ...Chmielewska ;D

Aktualnie czytam "Ostatni ślad" Charlotte Link, o dziewczynie, szarej myszce, która, jadąc na wesele koleżanki, zniknęła w Londynie gdzieś pomiędzy stacją metra a lotniskiem. Policja umarza śledztwo. Po 5 latach taż koleżanka - dziennikarka, zostaje zaangażowana do napisania serii artykułów o różnych zaginionych osobach, w tym o Elaine, no i zaczyna grzebać... Dobre - jestem już blisko końca, a jeszcze nie mam pomysłu, co się stało... i to lubię :D

A lubiącym mroczne i surowe polecam książki Monsa Kallentofta - BARDZO mroczne i BARDZO surowe. Wg mnie cała reszta skandynawskich kryminałów się chowa.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2013, 11:57:08 pm »
podobnie  jak Was bez reszty  thrillery mnie wciągaj lubię czytać książki ,Cobena,Gerritsena,Pattersona i chyba najbardziej Palmera- własnie niedawno przeczytałam "Ostatniego chirurga"  -morderstwa, samobójstwa i nieszczęśliwe wypadki i w to wszystko uwikłany chirurg cierpiący na zespól stresu pourazowego ,dalej nie będę opowiadać bo trzeba przeczytać, lubię tez czytać książki zakresu psychologii i medycyny , autobiografie oraz wszelakie babskie książki o miłości , przyjaźni .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2013, 11:59:18 pm »
W maju będę miała trochę więcej czasu to ten "ostatni ślad" bym łyknęła, booooo ja tez baaaardzo lubię kryminalo_thillery.
Nie znam wszystkich tych, których wymieniłaś,
ale Christie, Coben i  Chmielewska to moi ulubieńcy
a najulubieńsza ze wszystkich literek, jest Chmielewska
jak ino usłyszę LESIO to dostaję napadów histerycznego śmiechu

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2013, 12:06:16 am »
O to, to
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2013, 06:40:25 pm »
O tak,Chmielewska jest boska ,chyba większosc jej ksiązek przeczytałałam. Lesio  i Krowa niebiańska to dla mnie  juz ikony.
Agawo - wyobraż sobie ,ze Musierowicz zaczęłam  czytac po 40  :D widac, taka niedojrzała jestem  :D Poroniłam w tym czasei i ta seria jakos działała na mnie uspokajająco:) Potem autorka wydała następne tomy, na ktore ( związana juz emocjonalnie z Borejkami) musiałam przeczytac . A teraz jakos tak.... moze za duze przerwy robi se Musierowicz???  :D

{ przekazanie ksiązki Grocholi synkowi to bardzo dobry pomysł, bo takiego młodego człowieka ona  opisuje. Oby Młody tylko zechciał przeczytać:))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2013, 08:13:50 pm »
ooo, jak dobrze, że nie jestem tu jedynym chmielewskolubnym stworzeniem! uwielbiam od lat, jeszcze od podstawówki. pierwsze moje zetknięcie z nią to "wszyscy jesteśmy poejrzani" - czytałam w autokarze, którym jechałam do niemiec - w pierwszym rzędzie siedziałam i rżałam jak dzika, raz o mało z siedzenia nie spadlam, cały autokar miał ze mnie ubaw i na postojach mi się przyglądali... podobnie jak dojeżdżałam na studia - czy to autobus, czy ciapąg - no nie umiałam się czasem powstrzymać i rechotałam na cały głos. jeszcze jak cała akcja była śmieszna, to pół biedy, bo można to było stłumić, ale jak coś "wyskoczyło nagle"... ryk na cały głos i znowu się wszyscy gapili... przy Joasi odpracowałam na własnej skórze prawdziwość powiedzenia "przy czytaniu się nie je" - u mnie w rodzinie takie jest w użyciu, nie wiedziałam dlaczego. no to przy którejś chmielewskiej się dowiedziałam - zakrztusiłam się słonym paluszkiem tak że o mało nie zeszłam. wypróbowałam też jej odżywkę na włosy - rzeczywiście działa, no i w_prawie_ciągłym użyciu u mnie jest jej "książka poniekąd kucharska". naturalną koleją rzeczy, przy czytaniu tematów do magisterek przez moją_panią_profesor, gdy doszło do nazwiska "Chmielewska" w sali zapadła cisza i tak teatralnie jeden po drugim wszyscy odwrócili się w moją stronę... no to nie miałam już wyjścia... przy tej okazji spotkałam J.Ch. kilkakrotnie, poznałam też jej świtę, plenipotenta, wydawnictwo, przyjaciół...

(jeszcze się tu doliterkuję, teraz mykam myć łosie młodszej...)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/