Autor Wątek: Czytam i polecam.  (Przeczytany 236359 razy)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #840 dnia: Kwietnia 21, 2017, 08:24:06 pm »
Info dla tych, którzy kochają Harrego Hole'a - nowa książka już jest w księgarniach :)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #841 dnia: Kwietnia 21, 2017, 08:59:02 pm »
już od 29 marca nawet, jako wielbicielka Harrego polecam oczywiście  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #842 dnia: Kwietnia 23, 2017, 05:04:45 pm »
co tam czytacie?
spowiadać mi się tu  ;D

dziś Światowy Dzień Książki
  8)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #843 dnia: Kwietnia 23, 2017, 05:16:30 pm »
czekają już  na wieczór  " Księgi Jakubowe " 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #844 dnia: Kwietnia 23, 2017, 05:38:34 pm »
"Małe życie" Trochę nudno było na początku, ale teraz już ok :)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #845 dnia: Kwietnia 23, 2017, 06:02:02 pm »
Amorku, ja je niedawno skończyłam, doczytałam sobie w necie o Franku i frankistach, bo okazało się, że nie wiedziałam zbyt wiele (czyli raczej nic) i teraz jestem mądrzejsza  ;D

a jakiś czas temu, przez przypadek na jakimś historycznym kanale w TV zobaczyłam kawałek filmu o Marii Stuart i zachciało mi się więcej o niej dowiedzieć, bo do tej pory wiedziałam tylko, że:
- była katolicką królową Szkocji,
- wielką przeciwniczką (słynnej o wiele bardziej) Elżbiety I, która królowała po sąsiedzku,
- że ta właśnie Elżbieta doprowadziła do ścięcia Marii,
- że ta sama Elżbieta, bezdzietną będąc, na swego następcę wyznaczyła syna Marii Stuart - Jakuba,

no i kończę właśnie biografię Marii Stuart (napisaną przez Stefana Zweiga w 1935 roku!)
i powiem Wam, że jej postać podoba mi się dużo bardziej niż Elżbieta, która przeszła do historii jakoś bardziej znacznie, pewnie dlatego, że zbudowała imperium, a Marii udało się jedynie nieźle narozrabiać  ;)

nie muszę dodawać, że bonusem przy czytaniu było odkrywanie znanych mi nazw: pałac Holyrood, katedra św. Idziego, zamek Craigmillar, Leith (teraz miła memu sercu  dzielnica Edynburga, kiedyś osobna miejscowość) - bo tam byłam,
i jeszcze John Knox, którego dom obfotografowałam w Edim, nie wiedząc, że mieszkał tam największy religijny przeciwnik Marii, protestancki kaznodzieja, a wiedząc tylko tyle, że to najstarszy zamieszkany budynek przy Królewskiej Mili,

jak ktoś lubi takie starocie historyczne, to polecam - ja lubię podwójnie, bo lubię też bardzo książki o kobietach
  8)

Kelu, to spodoba Ci się moja dzisiejsza fotka na FB, Perłę też tam odsyłam  ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #846 dnia: Kwietnia 23, 2017, 06:03:06 pm »
oj, to cięzką lekturę sobie Kelu zapodałaś...
a ja nie mam się z czego wyspowiadać...dwa filmy w tv całe obejrzałam dzisiaj - "Najlepszy" i "Brooklyn",ale to nie ten wątek, więc zmykam...
leży od "zajączka" Pielgrzym" Hayesa, ale nie wiem czy to coś warte...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #847 dnia: Kwietnia 23, 2017, 06:35:42 pm »
Tydzień temu skończyłam Małe życie. Polecałyście dawno temu, a ja tak z dużym opóźnieniem staram się choć po niektóre książki sięgnąć. Jak na 800 stron, to poszło mi nieźle, mozolnie się czytało pierwsze 200 stron. Po połowie, już nie mogłam się oderwać.
Smutna książka, choć nie do końca. Kelu, ciekawa jestem Twoich wrażeń po przeczytaniu. We mnie wciąż ta książka siedzi  :-\
A teraz czytam coś z branży Agawy "Blisko, nie za blisko" Terapeutyczne rozmowy o związkach. Z Pawłem Droździakiem rozmawia Renata Mazurowska.
W nocnym programie Miecugow rozmawiał z P. Droździakiem, m.in. o tej pozycji i bardzo mnie zachęcili do tej pozycji.

Mag, podróże kształcą, aż się chce doczytać o tym, co się widzi  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #848 dnia: Kwietnia 23, 2017, 07:05:49 pm »
Dziś zamówiłam
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #849 dnia: Kwietnia 23, 2017, 07:25:50 pm »
co tam czytacie?
spowiadać mi się tu  ;D

D. Overbye "Zakochany Einstein" (a na discovery dziś się premierowy odcinek serialu o tymże - "Geniusz")  :)

Nie jest łatwo, przyznaję, że trochę oszukuję i pomijam opisy niektórych teorii fizycznych i matematycznych ;)
"Stoję" też w kolejce po "Einstein - jego życie, jego wszechświat" i  po "Panią Einstein"

Po tę Stuart też chętnie sięgnę :)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2017, 07:31:53 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #850 dnia: Kwietnia 23, 2017, 07:37:41 pm »
mag, zainteresowałaś mnie książką  Zweiga i postacią Marii Stuart, tez kiedyś widziałam film, a  że lubię biograficzne, historyczne pozycje to na pewno po nią sięgnę
rozumiem, tez zachwyt przy czytaniu, cudownie odwiedza się miejsca, które wcześniej poznało się w książce czy filmie i odwrotnie  :) , kocham to :)
Kelu  książka o diecie również mnie zaintrygowała, chyba przydałaby mi się już w kuchni  jakas sensowna odświeżająca podpowiedź  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #851 dnia: Kwietnia 23, 2017, 07:52:24 pm »
Nie chce mi się schodzić na dół (do łóżka), więc bez autorów..."Joga, sztuka życia" i...uwaga, uwaga: "Fizyka kwantowa", bo to co się w niej dzieje i wyrabia, przechodzi ludzkie pojecie...Tak,  to mnie teraz kręci i wbrew pozorom te dwie książki coś tam łączy  :)
Mag, na fejsie byłam. Ekstra  :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #852 dnia: Kwietnia 23, 2017, 08:10:15 pm »
Amorku, ja je niedawno skończyłam, doczytałam sobie w necie o Franku i frankistach, bo okazało się, że nie wiedziałam zbyt wiele (czyli raczej nic) i teraz jestem mądrzejsza  ;D


już myślałam, że moje klimaty, ale to inny Franek  xhc xhc xhc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #853 dnia: Kwietnia 23, 2017, 08:16:01 pm »
oj, całkiem inny  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #854 dnia: Kwietnia 23, 2017, 08:17:29 pm »
Wstyd się przyznać, ale szmirę  ::((,
coś o wilkach Nurowskiej (literacko straszna dętka), ale też tylko ze względu na te wilki,
a wcześniej wyznania gejszy,
boszszsz.....,
coś do dwóch miesięcy mam totalny zastój, zdarza się, że idę spać nie czytając,
ale co tam, przejdzie  ;)

No ale za to, dużo wcześniej przeczytałam, o Beksińskim, Grzebałkowską i Beksiński dzień po dniu ... dziennik rozmów z W. Banachem, he, he  ;)
i dalej się z Wami nie zgadzam co do filmu  :P