Autor Wątek: Czytam i polecam.  (Przeczytany 236348 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #900 dnia: Października 19, 2017, 08:52:52 pm »
S@motność - duże tak (przypadkowo trafił w me łapy, bo z tego co pamiętam, oglądnięty film nie były raczej dobrą reklamą), "na fejsie z synem" dużo gorzej, a "hotel grand", dla mnie następny po s@motności, czytałaś?
Ciekawe męskie pióro o ludziach, ich demonach, problemach, czyli jakby co niektórzy powiedzieli: wiele hałasu o nic, a tu właśnie chodzi o te wiele niuansów.

Za tamto mocno kciuki trzymam, Anciu :-*

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #901 dnia: Października 20, 2017, 11:00:28 am »
Dzięki Mirusiu za kcikasy. Nie, nie czytałam. Samotność wspominam z uśmiechem, bo mnie wciągła na amen (a wzbraniałam się przed jej przeczytaniem jak przed Harrym Potterem). Małż zaglądał mi przez ramię 3 razy, za każdym razem trafiają na opis seksu. I nie wierzył, że to jedyne 3 scenki w książce.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #902 dnia: Października 20, 2017, 12:16:14 pm »
ma wyczucie  ;D

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #903 dnia: Października 20, 2017, 06:04:29 pm »
 ;D
Matulu, a ja przez weekend..."Zemstę" muszę połknąć ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #904 dnia: Października 20, 2017, 07:32:01 pm »
Miłej lektury Hamaczku :) Ciesz się, że to nie Zbrodnia i Kara  ;D

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #905 dnia: Października 21, 2017, 10:16:24 am »
;D
Matulu, a ja przez weekend..."Zemstę" muszę połknąć ;)

Ja zaliczyłam Dziady cz. 2. Zemsta będzie następna. Hamaczku, znaczy, że w 7 klasie uczysz?
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #906 dnia: Października 21, 2017, 10:21:17 am »
Tiaaaa
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #907 dnia: Grudnia 27, 2017, 10:53:26 pm »
"Moje córki krowy" - podobała mi się (filmu nie widziałam), choć postać ojca zarysowana jakoś niespójnie.Tatuś niby taki wyjątkowy i wspaniały, podziwiany przez córki, a w gruncie rzeczy prostak, który nie potrafi w normalny, ojcowski sposób do nich się zwracać. A historia ze spacerem na oddział ginekologii parę godzin po operacji głowy mocno naciągana, nierealna. To takie drobiazgi, które mnie trochę denerwowały, ale ogólnie książka poważna i ważna.
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #908 dnia: Grudnia 28, 2017, 08:14:45 am »
Film oglądałam już kilkukrotnie. To rola ojca właśnie mnie najbardziej przyciąga (i do innych filmów, w których grał M. Dzięgiel, a których nie widziałam).
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #909 dnia: Stycznia 30, 2018, 09:33:28 pm »
"Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki" - przeczytałam. Bohaterka wyjątkowa była, barwne życie miała i bardzo trudne. Książka warta przeczytania, choć styl pisarki nie bardzo mi odpowiadał i trochę przeszkadzał. Mimo wszystko polecam.
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #910 dnia: Stycznia 31, 2018, 08:49:32 am »
czytałam w zeszłym roku  mnx....dlatego film lepiej przyswajałam, bo juz niektóre szczegóły były mi znane
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline kasska47

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #911 dnia: Stycznia 31, 2018, 02:43:27 pm »
Kiedyś jak byłam dzieckiem też bardzo lubiłam Chmielewską, ale z wiekiem jakoś przestała mi się podobać. Na początku jej chaotyczność była znakiem rozpoznawczym a później zaczęło mnie to męczyć no i wszystkie książki były do siebie podobne. Ale sentyment pozostał :)
Mądrzy ludzie uczą się na własnych błędach. Ale ci naprawdę bystrzy uczą się na cudzych
Brandon Mull –

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #912 dnia: Stycznia 31, 2018, 03:47:35 pm »
Kiedyś jak byłam dzieckiem też bardzo lubiłam Chmielewską, ale z wiekiem jakoś przestała mi się podobać. (...) Ale sentyment pozostał :)

Oooo.. wzrok przez nią straciłam, bo czytałam pod kołdrą, z latarką w ręce. I fascynowało mnie to, że zapamiętuję książkowe teksty (np. gdzie reszta kadłuba owego?), a nie pamiętam kto okazał się mordercą.  Ni i w pewnym momencie mi się jej książki przejadły - z tego samego powodu, co i Tobie.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #913 dnia: Lutego 11, 2018, 10:29:33 pm »
Dawno temu wspominałyście Zafona (bodajże Mirusia). Wypożyczył mi mąż Grę Anioła. Łyknęłam 600 stron w kilka dni. Nie mogłam się oderwać, choć gdy skończyłam byłam pogubiona. Czy pryncypał to diabeł, czy Dawid był opętany, a epilog raczej na to wskazuje. Jak dla mnie (okazjonalnego czytelnika) głęboka woda. Bywało, że wracałam wstecz, sądząc, że czegoś nie doczytałam... Ale stało się. Ziarno zasiane i sięgnę po kolejną jego książkę. Sprawdzę co mają w bibliotece
Gretkowskiej i Pietruchy książka "Miłość klasy średniej" leży odłożona i nie mogę jej skończyć...
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #914 dnia: Lutego 12, 2018, 10:22:47 am »
Zafona trzeba koniecznie "Cień wiatru" przeczytać


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich