Autor Wątek: Czytam i polecam.  (Przeczytany 236446 razy)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #915 dnia: Lutego 12, 2018, 10:35:26 am »
Dana, ale zacznij od Mariny. Bo to w zasadzie wprowadzenie do Cienia i Gry.

A potem możesz odnotować mocne zmęczenie Zafonem. Po Pałacu Północy wyleczyłam się z niego.... bardzo "na jedno kopyto", bardzo przewidywalny...

A teraz czytam Zapach Czekolady (Ewald Arenz). Uwielbiam pachnące książki. Pachnidło, Wodę różaną, Zupę z granatów. Uświadamiają mi (i przypominają) jak wiele tracimy PĘDZĄC bez opamiętania przez życie...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #916 dnia: Lutego 12, 2018, 10:59:02 am »
no popatrz Anciu,
ja zaczęłam od "Cienia wiatru" i potem była "Gra Anioła",
kolejna "Marina" (wiem że napisana najwcześniej) już mnie głęboko rozczarowała, więc więcej nie czytałam


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #917 dnia: Lutego 12, 2018, 11:11:44 am »
Dzięki  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #918 dnia: Lutego 12, 2018, 12:23:15 pm »
no popatrz Anciu,
ja zaczęłam od "Cienia wiatru" i potem była "Gra Anioła",
kolejna "Marina" (wiem że napisana najwcześniej) już mnie głęboko rozczarowała, więc więcej nie czytałam

Będąc w szkole średniej czytałam książki seriami ( tz danego autora wszystko co napisał)Formę czytania zmieniłam po Kraszewskim ( ten to był płodny pisarz uff ::(( ::(() Uwielbiam pisarzy skandynawskich,ale teraz już nie gonię za twórczością jednego autora- (2 książki max) w końcu każdy zaczyna powielać poprzednie wątki,opisy,sytuację.Czytam więc przypadkowe( czasem polecane) książki.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #919 dnia: Lutego 12, 2018, 12:30:43 pm »
"Cień wiatru" bardzo mi się podobał, "Gra anioł" na tyle mniej, ze kolejnej Zafona nie przeczytałam :)
 Kiedyś przyszło mi do głowy, że musze zapytać - czy któraś pochłonęła z miłoscią jak ja trylogię Tolkiena?( to właściwie 6 części ) bo jak spotykam wielbicieli tej literatury to raczej przedstawiciele płci męskiej :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #920 dnia: Lutego 12, 2018, 12:41:27 pm »
Jakie ja mam tyły  ::(( co Natalka czytała w szkole średniej ja dopiero teraz. Po Cień wiatru sięgnę, jak będzie w bibliotece, bo skoro nie mogłam się oderwać od Gry anioła, a ta wg Was lepsza, no i może lepiej zrozumiem tę pierwszą. Wg tego, co czytałam o Zafonie, to Więzień nieba warto przeczytać, by lepiej odczytać tę pierwszą.
Pożyjemy zobaczymy. Ja czytam tak falami z doskoku. Czasem niedoczytana książka czeka miesiącami. Zaś jak już się w coś wczytam, to wszystko odkładam; nie sprzątam, nie gotuję, zawalam moje sportowe zajęcia (a one zawsze dla mnie są priorytetem).
Skrzętnie czytam, co tu piszecie, odnotowuję i może z czasem po coś sięgnę. Dziękuję więc za wszelkie podpowiedzi

Amorku Tolkien to literatura męża. A dlaczego pochłonęłaś z miłością (jak rozumiem) tę trylogię? Spróbuj zachęcić
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #921 dnia: Lutego 12, 2018, 01:00:14 pm »
Zaczęłam od filmu, gdy wchodził do kin- prozaiczny początek. I od razu sięgnęłam po pierwszą część , czyli z miłości do Bilbo, Froda i wszystkich Hobbitów :) . A potem poleciało, po kolei ( wyprzedzałam już ekranizację kolejnych części)wchodziłam w   świat fantazji, dość brutalny chwilami, ale tez radosny, wesoły i miłosny. Mam dużą wyobraźnię, a ta jest bardzo potrzebna przy czytaniu tych dzieł.  Książki jak zwykle były o wiele ciekawsze, barwniejsze , bogatsze niż filmy , fajnie było skonfrontować postaci z książki i filmu.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #922 dnia: Lutego 12, 2018, 02:20:33 pm »
Tolkiena łyknęłam w całości i z miłością jeszcze w liceum.
Tak samo dobrze czytało mi się harrego pottera - wyobraźnia miała co robić. Film zabił wrazenia z książek.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #923 dnia: Lutego 12, 2018, 03:34:00 pm »
Tolkiena łyknęłam w całości i z miłością jeszcze w liceum.
Tak samo dobrze czytało mi się harrego pottera - wyobraźnia miała co robić. Film zabił wrazenia z książek.
Książki z fantastyki czytałam ( i zakończyłam) na Juliuszu Verne ,jakoś mnie nie ciągnie do tego typu powieści.Uwielbiam za to biograficzne .Może zbyt REALNIE patrze na życie ::((
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #924 dnia: Lutego 12, 2018, 05:53:08 pm »
Natalko, nie analizowałam dotychczas, dlaczego nie lubię fantastyki zarówno w książkach, jak i w filmach. Z góry założyłam: nie (jak np przy tatarze, flakach  ;)) A te filmy, książki w zgrabny sposób wplatają przesłanie i ciekawe myśli. Przerabiam to teraz na bajkach choćby braci Grim, które czytam wnukom i jakby na nowo odkrywam.

A tak w ogóle, to najbardziej lubię, jak cos się wydarza w moim życiu, a że ono coraz bardziej monotonne, to z pewnością wyruszać będę coraz częściej w podróż, w którą zabiorą mnie książki
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #925 dnia: Lutego 12, 2018, 06:45:39 pm »
Harry Potter - tak, i książka i film.
Oksa Pollock (babski HP) - tak.
Dziewiąty mag - tak (ale tylko tomy 1-3, bo czwarty to już było komercyjne szwarc-mydło-i powidło).
Ale Tolkiena nie mogę, no nie mogę.... podobnie jak Sienkiewicza... I nie wiem czemu...
Wczoraj chłopacy wgapieni w tv, bo Pustkowie Smauga leciało, a ja ziewałam...ziewałam.... Nawet nie udawałam, że mnie interesuje.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #926 dnia: Lutego 12, 2018, 08:27:45 pm »
Ja jednak lubiem autora czytać po całości, nawet te słabsze numery, mam wtedy obraz całości,

Do fantastyki nie daję się przekonać, jakoś nie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2018, 08:29:21 pm wysłana przez Mirusia »

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #927 dnia: Lutego 12, 2018, 08:41:43 pm »

A teraz czytam Zapach Czekolady (Ewald Arenz). Uwielbiam pachnące książki. Pachnidło, Wodę różaną, Zupę z granatów. Uświadamiają mi (i przypominają) jak wiele tracimy PĘDZĄC bez opamiętania przez życie...

Joane Harris oprócz Czekolady napisała jeszcze Jeżynowe wino, Pięć ćwiartek pomarańczy. Czytałaś Ancia? Kiedyś zachwycałam się książkami tej pisarki
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2018, 08:44:03 pm wysłana przez Kela »
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #928 dnia: Lutego 12, 2018, 08:45:18 pm »
Jeżynową zimę czytałam. Piękna i smutna.

Dzięki Keluś za rekomendacje. Poszukam.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czytam i polecam.
« Odpowiedź #929 dnia: Lutego 12, 2018, 08:47:57 pm »
Anciu - Jeżynowe wino :)
Jeżynową zimę chyba czytałam
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen