Autor Wątek: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)  (Przeczytany 2808 razy)

Offline thea090

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« dnia: Października 30, 2016, 06:51:31 pm »
Witam serdecznie,
 
Nazywam się Adrianna Potocka, jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. W ramach pracy magisterskiej przeprowadzam badanie na temat Czynników psychologicznych maksymalizujących ryzyko rozwoju choroby nowotworowej.
Dotychczasowe badania wskazują wyraźnie na związek stylu życia z ryzykiem zachorowania na nowotwór. Zdecydowałam się na napisanie tej pracy, mając nadzieję, że będę mogła przyczynić się do rozpoznania takich czynników i tym samym wnieść swój wkład w profilaktykę.

W związku z tym staram się dotrzeć do osób chorych na nowotwór, które chciałyby wziąć udział w badaniu. Byłam wolontariuszką na oddziale radiologii w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu i wiem, że dla części osób rozmowa z nieznaną osobą o własnej chorobie stanowi wielką trudność. Z drugiej strony są też i takie osoby, które odczuwają potrzebę podzielenia się swoim doświadczeniem związanym z chorobą. Mam nadzieję, że znajdę takie osoby również i tutaj, na tym forum.   

Badanie polega na udzieleniu odpowiedzi na kilka krótkich pytań, które będą odnosić się do różnych sfer funkcjonowania w okresie poprzedzającym zachorowanie (tj. dieta, aktywność fizyczna, sposoby radzenia sobie ze stresem). Forma przeprowadzenia takiego wywiadu jest dowolna, może to być rozmowa telefoniczna, na Skype, pisemna (e-mail, forum, czat). Jeżeli osoba zainteresowana jest z Wrocławia mogę spotkać się osobiście.
Badanie jest w pełni anonimowe, zarówno dane osobowe, jak i informacje uzyskane w trakcie rozmowy podlegają ochronie i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.
Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wziąć udział w takim badaniu, będę ogromnie wdzięczna i prześlę dalsze informacje.
Zapraszam do kontaktu tutaj na forum lub proszę o przesłanie wiadomości na adres mailowy: thea090@gmail.com
Pozdrawiam,
Adrianna Potocka   

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2016, 08:29:11 pm »
Adrianno chętnie bym Tobie pomogła i gdyby była ankieta wypełnię ją.
Należę do osób, którym nie przeszkadza rozmowa o chorobie. Jednak mam wątpliwości, co do spójności tematu:
"Czynniki psychologiczne maksymalizujące ryzyko rozwoju choroby nowotworowej" i pytań o dietę, aktywność fizyczną, z wyjątkiem stresu (bo ten maksymalizuje z pewnością). Ale ten niestety przychodzi do nas w związku ze zdarzeniami, na które nie mieliśmy wpływu, po prostu trzeba było sobie lepiej lub gorzej poradzić.
Adrianno, a może tu podyskutujemy. Rzucaj pytania, a my się będziemy do nich odnosić. Mam nadzieję, że oprócz mnie, odezwą się inni.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2016, 08:34:35 pm »
Ja chętnie pomogę. Odezwę się wkrótce na priv.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2016, 08:41:24 pm »
w dowolnej formie (oprócz spotkania we Wrocku ;)) chętnie :)

Podoba mi się pomysł Dany - my tu otwarte i zakolegowane, więc możemy chyba rozmawiać o diecie, stresie etc otwarcie :) Chyba, że pytania zbyt intymne się zrobią ;)

Offline thea090

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2016, 09:06:26 pm »
Na początku chciałam podziękować za odzew :) Cieszę się, że wstępnie jesteście zainteresowane udziałem w moim badaniu. Teraz postaram się wyjaśnić pewne wątpliwości. W wątku podałam dietę, aktywność fizyczna i stres jako przykładowe czynniki, o które będę chciała zapytać. Jest ich trochę więcej i mają wymiar bardziej „psychologiczny” .
Niestety, jeśli chodzi o propozycję wspólnego dyskutowanie na ten temat, nie jest to możliwe, ponieważ taki wywiad muszę przeprowadzić z każdym indywidualnie (tutaj wchodzi kwestia m.in. poufności informacji uzyskanych w takim badaniu, jak i inne wytyczne prowadzenia badań naukowych) :(

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2016, 09:08:37 pm »
w takim razie poproszę na priv adres maila - odezwę się :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2016, 09:19:11 pm »
agawo, tu:


Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wziąć udział w takim badaniu, będę ogromnie wdzięczna i prześlę dalsze informacje.
Zapraszam do kontaktu tutaj na forum lub proszę o przesłanie wiadomości na adres mailowy: thea090@gmail.com



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2016, 09:28:36 pm »
 :)

Offline thea090

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 20, 2016, 08:24:19 pm »
Chciałabym podziękować wszystkim za zainteresowanie i pomoc w realizacji tego badania. Niektóre Panie już skończyły badanie, niektóre są jeszcze w trakcie : )
Co jakiś czas otrzymuję zapytanie, czy badanie jest nadal aktualne, stąd ten post - tak, nadal poszukuję chętnych Pań i zachęcam do kontaktu ze mną.

Miłego wieczoru!

Adrianna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 20, 2016, 08:50:11 pm »
piszę, piszę :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Udział w badaniu z zakresu psychologii :)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 20, 2016, 08:54:49 pm »
Mnie zostały dwa ostatnie pytania. Do jutra doślę.
Podoba mi się takie wnikliwe podejście. Faktycznie w ankiecie nie dałoby się wyrazić tego, na co pozwala opis.
Będę z zaciekawieniem oczekiwać ogólnego podsumowania naszych wypowiedzi. Czy do się wysnuć jakieś wnioski
Powodzenia i pozdrawiam Adrianno  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++