Autor Wątek: Jak często można powtarzać rezonans?  (Przeczytany 4030 razy)

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Jak często można powtarzać rezonans?
« dnia: Grudnia 18, 2016, 08:12:12 am »
Witam.
Dziewczyny pomóżcie.  W czerwcuprzeszłam operacje oszczędzająca. Po 2 dniach był wynik i od razu kolejna, sprawdzenie czy nie poszło na węzły. Wycięto 2 -na szczęście czyste.
Problem w tym guzy wyczułam sama. Chodziłam z nimi pół roku i ciągle po kilkanaście wykonanych usg słyszałam wynik niejednoznaczny .po 2 mammografiach to samo. W końcu aż jedna lekarka zrobiła biopsji i wyszło. Stwierdzono że guz jest malutki  ale na wszelki wypadek zrobiono rezonans przed operacje i nagle wyszło że guz ma 5 cm. Czego żadne inne badania nie wykazało.  Teraz od ok miesiąca znowu boli mnie pierś dokładnie jak wtedy przy nowotworze.tylko w 1 miejscu i tylko przy ucisku i czuje twarde. Lekarze znowu mnie splawiaja.A ja czuję że coś się dzieje.
Kiedy mogę powtórzyć kolejny rezonans?
A może macie inny pomysł jak to sprawdzić.  Usg i mammografia pokazuje ciemna plamę i lekarz mówi że to zrost. Tylko dlaczego nagle boli skoro wszystko boli już ok od kilku miesięcy?
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:22:17 am »
to faktycznie może być zrost
ale jeżeli nie daje ci to spokoju to możesz zrobić rezonans - badanie rezonansem magnetycznym jest obojętne dla zdrowia
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:53:48 am »
Też miałam oszczędzającą i dopiero teraz po 2 latach po op przestałam wyczuwać zgrubienia.Ja np smaruje codziennie i masuję moje piersi olejem arganowym ( czy pomaga??? nie wiem .Pomaga na moją psychikę na pewno)Sądzę ,że u ciebie też tak jest.Spokój duszy jednak najważniejszy -sprawdź i potwierdź ,że jest ok.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 09:55:48 am wysłana przez Natalia »
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:42:52 am »
Aniu,
anioł dobrze pisze - rezonans w przeciwieństwie do tomografu - nie nawala w nas żadnymi szkodliwymi promieniami, więc można go robić cześciej,
chyba, że masz jakieś problemy z nerkami, to wtedy sam kontrast może być problematyczny,
(nie wiem, czy przy piersi podaje się kontrast)
gdy jest konieczność lekarze zlecają rezonans często i nie sądzę, by były jakieś ustalone ramy czasowe do przestrzegania

też uważam, że to może być jakieś miejsce po ingerencji chirurgicznej, ale dla świętego spokoju bym sprawdziła


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:58:12 am »
Tak przy piersi też podaje się kontrast.
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2016, 07:41:54 pm »
ciśnij o pogłębienie diagnostyki
kontrast nie jest taki zupełnie obohętny, ale jest dużo dużo słabszy niż ten dawany przy tomografie i na pewno jest to mniejsze zło niż życie w niepewności

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:24:31 pm »
A zrost może nagle zacząć boleć?  Już w ogóle nie czułam bólu a teraz ewidentnie wyczuwam zgryzienia i boli dokładnie w tym miejscu.
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:13:05 pm »
trudno powiedzieć, najlepiej będzie jednak sprawdzić, bo osiwiejesz od tych rozmyślań


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 19, 2016, 09:19:23 am »
A zrost może nagle zacząć boleć?  Już w ogóle nie czułam bólu a teraz ewidentnie wyczuwam zgryzienia i boli dokładnie w tym miejscu.
Stare złamania bolą ,to zrosty też mogą + wyobraźnia i czarne myśli .Sprawdź i będzie po problemie !!!! Zobaczysz!!!
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Jak często można powtarzać rezonans?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 19, 2016, 11:39:15 am »
lepiej sprawdzić dla spokojności raz jeszcze

ale zrosty bolą !!!!  .....przynajmniej mnie bolą
to jest nagły rwący ból ....taki z przerwami...utrzymujący się np dzień lub dwa
kojarzę to ze zmianami pogody...a jesień to juz masakra
i nie jest to tylko pierś operowana....miałam 4 operacje w 4 róznych miejscach....wiem co gadam o tych zrostach
;)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1