Autor Wątek: chleb z ziaren - gotowy  (Przeczytany 4363 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
chleb z ziaren - gotowy
« dnia: Grudnia 20, 2016, 03:48:44 pm »
ha!
niedawno samodzielnie zrobiłam chleb z samych ziaren, a teraz znalazłam wersję dla leniuszków:

gotowy chleb MELVIT z czarnuszką i orkiszem (bez trujących dodatków):

http://melvit.pl/p_-chleb-bez-maki-z-czarnuszka-i-orkiszem-600-g_7

w Kaufie kosztuje coś około 8 zeta, trzeba dokupić maślankę i jaja, posolić, zamieszać i upiec,
smaczny  mnx

mój wygląda tak:





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2016, 04:56:35 pm »
 mnx
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2016, 06:33:23 pm »
Trenerzy z mojej siłowni tylko taki pozwalają jeść. Każdy inny, to w ogóle niepotrzebny jest >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 20, 2016, 06:42:07 pm »
Trenerzy z mojej siłowni tylko taki pozwalają jeść. Każdy inny, to w ogóle niepotrzebny jest >:D

ziarna są ciężkostrawne i człowiek nie jest przystosowany by je w dużych ilościach pożerać
o wiele lepszy jest chleb żytni na prawdziwym zakwasie

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 20, 2016, 06:47:13 pm »
tak, wydaje mi się, że taki tłusty ziarnisty chleb to od święta


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 20, 2016, 09:16:29 pm »
Oczywiście, że od święta ten z ziaren...A chleba w ogóle nie powinno się jeść wg niektórych dietetyków. Nawet żytniego na zakwasie.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 20, 2016, 09:23:50 pm »
A chleba w ogóle nie powinno się jeść wg niektórych dietetyków. Nawet żytniego na zakwasie.

eeee tam, nie wiedzo co dobre ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:10:44 pm »
Trenerzy z mojej siłowni tylko taki pozwalają jeść. Każdy inny, to w ogóle niepotrzebny jest >:D

ziarna są ciężkostrawne i człowiek nie jest przystosowany by je w dużych ilościach pożerać
o wiele lepszy jest chleb żytni na prawdziwym zakwasie
- chleba w ogole nie powinno się jadac w dużych ilościach, mnie taka kromeczka całkowicie wystarcza , a prawdę mówiąc część ziaren przed pieczeniem wolę zmielić , jakos tak mniej drastycznie na jelita działa:)
 ( ja taka ortodoksyjna teżl nie jestem, bywa ,ze zaszaleję z rogalikiem posypanym makiem) :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:42:50 pm »
Piekę żytni, na zakwasie i mam tego trochę z zamrażarce, bo głównie córka je pieczywo. Rano przesiadłam się na wyciskany sok, potem owsianka, wieczorem coś na ciepło lub sałatki.. Marek też słabo. Potrafi jajecznicę jeść saute i też polubił wyciskarkę....
A ogóle...mam taką fazę na te moje soki...Chyba już cerę z lekka mam "marchwiową" :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:49:41 pm »
a ja nijak teraz nie potrafię pić sokow z  kilka miesięcy temu kupionej wyciskarki :o na te porę roku potrzebuję ciepłej kaszy( owsiana, jaglana, komosa, ryz  - na zmianę) na śniadanie ( mleko roślinne, orzechy, cynamon, imbir kurkuma) , ewentualnie następny posiłek to już koktajl  mix z owocow( avocado, nawet i cytrus czy jabłko) znowu kilka orzechow,len, pestki dyni, sezam, znowu kurkuma i cynamon, ciutka popingu). Potem znowu ciepłe dania, zupa, czy makaron, czosnek cebula obowiązkowo, surowka najlepiej z kiszonej kapuchy. Odczuwam ciagle potrzebę dogrzewania się jedzeniem w zimie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:59:02 pm »
No patrz, a mnie marchew, burak, jabłko (trochę imbiru też) z rana daje takiego kopa! Owsiankę dopiero po trzech godzinach mogę wsunąć. Od wyciskarki na razie uzależniłam się, ale to nowa miłość, a z tym to wiadomo... ;)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 10, 2017, 06:19:51 pm »
Mam tak jak Amorek, w lecie smoothie rano uwielbiam, a zimą blender stoi nieużywany. Ale Ciebie Perła też świetnie rozumiem, nową wyciskarkę też bym eksploatowała :)
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: chleb z ziaren - gotowy
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 10, 2017, 07:01:54 pm »
W lidlu kupiłam ostatnio mrożonkę gotowiec  Hortexu- smoothie ( szpinak, brokuły i truskawki, ale do zmiksowania ) , chciałam wyprobowac , ale chyba zaczeka w zamrażarce do wiosny :)
Perło cieszę się, ze masz energię- tak trzymaj i nie popuszczaj! dodawaj  jeszcze odrobinę kurkumy - tez daje kopa i działa antynowotworowo, a smaku nie ma żadnego!
właśnie przejechałam 15 km na stacjonarnym , prysznic zaliczony i cosik zjeść teraz trzeba :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat