Autor Wątek: o chlebie pszennym słów kilka  (Przeczytany 7239 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
o chlebie pszennym słów kilka
« dnia: Grudnia 20, 2016, 06:46:19 pm »
wklejam, bo pani dietetyk to napisała - dlaczego chleb pszenny jest be:

http://gurbacka.pl/sklep/lepszychleb/


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2016, 06:56:20 pm »
przy okazji reklama książki  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2016, 07:01:48 pm »
artykuł bardzo ciekawy - ale ta nachalna reklama na końcu
a i za każdym razem gdy na fejsie polubiałam coś co wkleiła pani Gurbacka to zaraz dostawałam prosbę o polubienie jej strony - mnie zawsze takie akcje zniechęcaja
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 20, 2016, 07:27:51 pm »
mnie też to wkurza, że zanim dojdę do konkretnego przepisu, muszę się oganiać od reklam >:(


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:52:02 pm »
Też tak uważam, ciekawie się czytało, coraz bardziej byłam przerażona, bo chleb uwielbiam i wypieki wszelkiej maści.
Mąka pełnoziarnista pszenna, gorsza od koli  ??? Gdyby nie ta reklama na końcu, to może i by mnie przekonała, zachęciła
Francuzi powinni już nie żyć, bo zjadają ogromne ilości świeżych chrupiących bagietek, a nie widziałam tam jakichś pandemii
Gdy masz chorą wątrobę, po operacjach np. woreczka, zalecane tylko pieczywo białe, czyżby coś się zmieniło
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:34:54 am »
zalecane tylko pieczywo białe, czyżby coś się zmieniło

wiedza a wiedza - nie ma jednej jedynej i słusznej

Kiedyś mój młodszy młody, będąc jeszcze zupełnie młodym, zapytał: mamo, a co jest zdrowsze, kotlet czy marchewka? Ponieważ od zawsze byłam bardziej vege niż mięsna - odpowiedziałam zdecydowanie: marchewka :)
Młody: z pestycydami?  :-X
Wychodzi na to, że całe jedzenie szkodzi.

A pieczywo najbardziej szkodzi tym, którzy mają jakieś problemy zdrowotne z trawieniem glutenu. Wyobrażenie sobie jak gluten się nie trawi i oblepia kosmki jelitowe - brrr... i jak dziury w jelitach robi - br...

Ale czy nasze wyobrażenia naprawdę odzwierciedlają rzeczywistość?
Niektórzy dietetycy powiedzą, że - jak najbardziej. Większość lekarzy ogólnych powie - absolutna bzdura.
Najlepiej słuchać swojego brzucha. I apetytu. I rozsądku. I starać się być w równowadze pomiędzy samopoczuciem, wiedzą a lękiem przed chorobami :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:56:35 am »
Zboża ogólnie nie powinny być podstawą diety
ale też nie wariujmy jak internetowe znachory


Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 21, 2016, 02:58:09 pm »
Tym internetowym znachorom często idzie o kasę. każda nowość, wywoła popyt, a jak się dobrze sprzeda, to kasa leci
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 21, 2016, 03:35:57 pm »
oj, uogólnienie mocne - skąd niby masz taką wiedzę?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:08:31 pm »
no, mocne
ja najszłam takiego cosia:https://paleosmak.pl/zboza-szkodza/
na razie ni mam czasu ale se chyba poczytam dokladniej o tej diecie paleo
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:25:15 pm »

ja najszłam takiego cosia:https://paleosmak.pl/zboza-szkodza/
na razie ni mam czasu ale se chyba poczytam dokladniej o tej diecie paleo


Cytuj
prywatne plemiona nie chorowały na raka, a nowotwory do nich dotarły razem z cukrem i mąką ze zbóż

dobre dobre, ciekawe czemu mięsożerne zwierzęta chorują na raka, pewnie jak nikt nie patrzy wpieprzają bagietki czosnkowe i makaron

Cytuj
sól – zboża wymagają ogromnych ilości soli, żeby były smaczne, jedna kromka białego chleba zawiera nawet 1 gram soli!
a ile trzeba soli żeby mięso było smaczne? choć nie jadam mięsa to mogę odpowiedzieć: w chuj :D

pewne założenia diety paleo są spoko, nie mówię, że nie, ale wielbiciele tej diety, modnej ostatnio bardzo, zarzucają nas często bzdurami i kłamstwami

inna sprawa, że piramida żywieniowa oparta na zbożach jest do dupy i tu fanom paleo przyznaję całkowitą rację, w ogóle pomysł by istniała jedna piramida dla wszystkich jest poroniony; nie każdemu służy mięso i nie każdemu szkodzi mleko; mamy kremy do różnych typów cer i z podziałem na wiek, to czemu niby dieta miałaby być nieskrojona na miarę


Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:26:52 pm »
oj, uogólnienie mocne - skąd niby masz taką wiedzę?

na blogach wielu znachorów są od razu linki do sklepów z suplementami/książkami etc, to o co chodzi jak nie o sprzedaż

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:33:28 pm »
Mag moja wiedza, to wyrastające jak grzyby po deszczu sklepy z eko paszą (rynek, internet, markety, ekosklepy).
Gdyby się dobrze nie sprzedawało, by ich nie było.
Czytając o nasionach np. chia, jest to tak opisane, że zaraz chce się to stosować, wchodzisz na czystek, czy insze, tak opisane, że chce się po to sięgnąć.
W moim dzieciństwie, młodości i wczesnej dorosłości (do chwili poznania Was i wejścia na to forum) zupełnie nie zwracałam uwagi, na to co jem. Byle nie być głodnym, szkoda mi było czasu na kombinowanie. A teraz, mam wyrzuty sumienia, gdy tak robię, znaczy jem co popadnie.
Sama poddałam się tym wszystkim nowinkom prozdrowotnym i chciałabym je stosować, ale nie specjalnie mi wychodzi.

Natomiast co do wpływu realnego na zdrowie. Stawiam na dobre geny, a potem stres, najmniejszy wpływ ma to co jemy. Inaczej ludzie nie przeżyli by np. Oświęcimia. I z tamtych czasów są ludzie, którzy mimo trudnych czasów (I, II wojna i duża bieda) niskiego poziomu medycyny, dożyli prawie setki i znam takich, którzy odeszli w wieku 50-70 lat.

To takie moje refleksje
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:40:20 pm »
Dana tutaj trochę mieszasz pojęcia wydaje mi się
w eko-sklepach nie ma nic złego, sprzedają normalną żywność, tylko z gospodarstw ekologicznych itp.; jak kogoś stać na ekoserek czy ekobanana to dobrze - ta żywność jest zazwyczaj lepsza jakościowo i często bogatsza w wartości odżywcze, co innego przemysł suplementowy - namawia się ludzi do połykania morza kapsułek, które z reguły nie poprawiają zdrowia - i to jest rola internetowych znachorów - sprzedać jak najwięcej kpasułek albo książek z superzdrowymi przepisami i poradami z dupy jak żyć

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: o chlebie pszennym słów kilka
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:55:18 pm »

ja najszłam takiego cosia:https://paleosmak.pl/zboza-szkodza/
na razie ni mam czasu ale se chyba poczytam dokladniej o tej diecie paleo


Cytuj
prywatne plemiona nie chorowały na raka, a nowotwory do nich dotarły razem z cukrem i mąką ze zbóż

dobre dobre, ciekawe czemu mięsożerne zwierzęta chorują na raka, pewnie jak nikt nie patrzy wpieprzają bagietki czosnkowe i makaron



mięso jedzone przez zwierzęta mięsożerne (mam na myśli naszych pupilów) jest karmione na przykład temi zbożami niedobrymi



      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon