Autor Wątek: Psychoterapia Tańcem i Ruchem - ogłoszenie  (Przeczytany 720 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Psychoterapia Tańcem i Ruchem - ogłoszenie
« dnia: Grudzień 22, 2016, 05:32:46 pm »
Psychoterapia Tańcem i Ruchem
(Dance Movement Therapy)

Taniec Pełnego Życia – Grupa prowadzona metodą terapii tańcem i ruchem oraz podejściem Laban Bartenieff dla osób, które doświadczyły choroby nowotworowej.

Grupa rozpoczyna się 17.01.17 i potrwa do 20.06.2017. Stanowi spójny cykl spotkań, można do niej dołączyć po konsultacji z prowadzącą najpóźniej od czwartych zajęć.


Cele i kierunki pracy:
•   Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem, rozwój umiejętności słuchania i odczytywania swoich potrzeb
•   Doświadczenie regenerującej siły i harmonii naturalnego ruchu
•   Uwolnienie napięć z ciała i możliwość przyjrzenia się i pracy z pojawiającymi się emocjami
•   Nauka prostych zasad naturalnego ruchu, które pozwalają wprowadzać w ciało więcej swobody i rozluźnienia (technika Bartenieff)
•   Doświadczenie siły i wspólnoty pracy w grupie
•   Łączenie odczuć płynących z ciała, emocji i myśli, po to by lepiej zrozumieć siebie i móc bardziej satysfakcjonująco żyć


Praca w stałej grupie spotykającej się przez kilka miesięcy pozwala przyjrzeć się sobie w relacjach z innymi, w atmosferze otwartości, akceptacji i zrozumienia, a energia grupowa sprzyja transformacji każdego z członków grupy.
Metoda ta bazuje na założeniu, że ciało i psychika są ze sobą połączone. W procesie psychoterapii tańcem i ruchem podobnie jak w podejściu Laban Bartenieff wykorzystywane jest połączenie pomiędzy naszymi przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresją. Proces prowadzi do nawiązania kontaktu ze sobą poprzez dotarcie do swojego, naturalnego ruchu, doświadczenie go, a następnie odnalezienie powiązania ruchu z emocjami i myśleniem, oraz z tym, co dzieje się w życiu. W tej pracy przeplata się ruch, słowo, muzyka, cisza, rysunek. Zwykle w trakcie spotkań ruch przeplata się z omawianiem pojawiających się w związku z nim myśli, skojarzeń i emocji.


Agnieszka Sokołowska
Jestem zafascynowana tym, jak świadomy kontakt z ciałem może otworzyć na pełniejsze i radośniejsze życie. Pomagam w powrocie do ciała, do czucia, do emocji, do rozpuszczenia napięć i rozumienia siebie. Uczę również języka ruchu/ciała opisanego przez Labana. Pracuję indywidualnie i grupowo. Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką i psychologiem.
Od kilkunastu lat wspieram tych, którzy chcą odczuwać i rozumieć życie, włączając w nie świadomość ciała. Pracuję indywidualnie i grupowo. Często pracuję z osobami, które chcą mieć głębszy kontakt ze sobą i innymi, poszerzony o sferę niewerbalną. Pomagam m.in. osobom cierpiącym na zaburzenia jedzenia, lęki, depresje, choroby psychosomatyczne oraz tym, którzy doznali w swoim życiu przemocy lub są w kryzysowej sytuacji. Współtworzę Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA www.terapiatancem-iba.pl
oraz podejście OFF WORDS – *Obraz * Ruch * Słowo
Informacje organizacyjne:


Termin: wtorki 16.00-18.00, od 17.01.-20.06.2016


Miejsce: Naturalne Centrum Zdrowia, ul. Grażyny 15, Warszawa
Inwestycja: 150 zł miesięcznie, zajęcia dofinansowane ze środków z XI Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” płatne przelewem na rachunek fundacji, konsultacja wstępna z prowadzącą 50 zł


Informacje: biuro fundacji tel. 22 843 24 11, fundacja@ogrodnadziei.org.pl
Wymagane zgłoszenia przez formularz:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfK4exZ3fq3iJeHVKjL4cAIj-n0N_AndIsSyiwbVMSdvrkf5Q/viewform